Kora. TRICOLORS/East NewsŹródło: TRICOLORS/East News
Wszystkie wideo autora Krystian Mowel
Autor Krystian Mowel - 15 Lipca 2020

Tak wygląda nowy grób Kory. Poruszający widok

„Fakt” odwiedza nowy, piękny grób Kory i publikuje wzruszającą rozmowę z mężem zmarłem artystki, który wyjaśnia dlaczego zdecydował się na zmianę wyglądu mogiły.

„Fakt” dzięki rozmowie z Kamilem Sipowiczem dowiedział się, jaki był powód zmiany nagrobku i dlaczego na mogile artystki nie ma żadnych symboli religijnych.  

Druga rocznica śmierci Kory
 

Zbliża się druga rocznica śmierci Kory - Olgi Aleksandry Sipowicz z domu Ostrowskiej, wybitnej polskiej wokalistki, pisarki i malarki. Legenda polskiej sceny muzycznej przez ostatnie dwa lata życia zmagała się z nowotworem, którego ostatecznie nie udało się pokonać. Artystka zmarła 28 lipca 2018 roku w domu w Bliżowie, kilka dni później została pochowana na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach w Warszawie. Początkowo jej mogiła przypominała kolorowy ogród. Nie brakowało tam roślin, kwiatów i zwierząt. Jako symbol bliskości wokalistki z naturą postanowiono na jej grobie umieścić karmnik dla wiewiórek. O jej miejsce spoczynku dbała nie tylko rodzina, ale również fani, którzy przynosili świeże kwiaty i orzechy dla gryzoni. Jednak Kamil Sipowicz podjął decyzję, dotyczącą zmiany na grobie. Teraz znajduje się na nim rzeźba autorstwa Moniki Osieckiej. To hołd złożony kobietom Oto zdjęcie nowego grobu Kory, które wykonał dziennik Fakt i umieścił na swoim profilu na Instagramie - "fakt24.pl":Nagrobek Kory

Nowy grób Kory
 

Grób legendarnej wokalistki przeszedł duże zmiany. Na pomysł odmiany tego miejsca wpadł Kamil Sipowicz, mąż Kory. „Długo zastanawialiśmy się nad tym, jak powinno wyglądać to miejsce. Pomogła nam w tym rzeźbiarka Monika Osiecka. To ona zaprojektowała wygląd pomnika” – mówili najbliżsi Kory. Rodzina przypomina również, że Kora nie utożsamiała się z żadną religią, dlatego też na jej grobie nie ma symboli religii. „Kora wierzyła w dziewczyny – w ich siłę, piękno i mądrość. Zawsze stawała po stronie kobiet, broniła ich praw, a przez swoją historię pokazywała innym, że nie można się poddawać” – mówi Faktowi Kamil Sipowicz.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Burze z gradem nad Polską. Spadnie do 25 litrów wody na metr kwadratowy 2. Jeśli je masz, możesz zarobić nawet 10 tys. złotych. Chodzi o pozornie zwykłe 10 groszy

„Kora nie lubiła uroczystości, nie lubiła pogrzebów ani cmentarzy. Niech każdy w swoim sercu robi uroczystości, niech ją wspomina” – dodaje mąż zmarłej wokalistki w gazecie.

Źródło: [Fakt]

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Jeśli je masz, możesz zarobić nawet 10 tys. złotych. Chodzi o pozornie zwykłe 10 groszy
  2. Burze z gradem nad Polską. Spadnie do 25 litrów wody na metr kwadratowy
  3. Nie żyje lokalny polski polityk. Został zamordowany, wcześniej grożono jego córce
  4. TVN ujawnia cennik. U Kuby Wojewódzkiego najdrożej