Konwencja stambulska Zbigniew Ziobro. WTVŹródło: WTV
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 27 Lipca 2020

Jest pilna decyzja ministra, procedura już ruszyła. Zbigniew Ziobro nie zamierza czekać

Konwencja stambulska już w najbliższej przyszłości może zostać wypowiedziana. Zbigniew Ziobro złożył zapowiadany wniosek. Oczekuje utworzenia zespołu, który ma rozpocząć oficjalne prace dotyczące dokumentu. Marlena Maląg już otrzymała informacje w tej sprawie.

Rozgłośnia RMF FM przekazała informacje na temat konwencji stambulskiej. Zbigniew Ziobro już oficjalnie wniósł o zainicjowanie procedury wypowiedzenia aktu między innymi chroniącego kobiety i dzieci przed przemocą domową. Przypomnijmy, że działanie to zostało zapowiedziane już wcześniej. Marlena Maląg, ministra rodziny, pracy i polityki społecznej będzie musiała odpowiedzieć na inicjatywę członka Rady Ministrów.

Monika Kurska nie otrzymywała alimentów od Jacka Kurskiego? Na jaw wychodzą również inne pikantne szczegóły i kulisy rozwoduMonika Kurska nie otrzymywała alimentów od Jacka Kurskiego? Na jaw wychodzą również inne pikantne szczegóły i kulisy rozwoduCzytaj dalej

Konwencja stambulska. Zbigniew Ziobro już oficjalnie chce wypowiedzenia aktu

Wyjaśnijmy, że zdaniem rządzących podpisanie i wdrażanie zapisów międzynarodowego dokumentu jest elementem "ideologii LGBT". Politycy Prawa i Sprawiedliwości oraz Solidarnej Polski uważają, że definicja płci społeczno-kulturowej narusza wartości chrześcijańskie. Zdaniem ministrów przyjęta konwencja antyprzemocowa narusza przepisy zawarte w polskej konstytucji. 

Widok grobu Kory jest przykry i smutny. Dwa lata po śmierci tak wygląda, nikt się nie spodziewałWidok grobu Kory jest przykry i smutny. Dwa lata po śmierci tak wygląda, nikt się nie spodziewałCzytaj dalej

Przypomnijmy, że według danych z 2016 roku w Polsce co tydzień z powodu przemocy domowej giną 3 Polki. W ciągu całego roku umiera blisko 500 kobiet. Organizacje takie jak Centrum Praw Kobiet czy Niebieska Linia przypominają, że 4 lata temu aż 90% ofiar agresji domowej to właśnie kobiety i dzieci.

- Ten błąd został popełniony; to była pochopna ratyfikacja i wprowadziliśmy do naszego systemu lewicowego, genderowego konia trojańskiego i najwyższy czas, by tę konwencję wypowiedzieć, realizując nasze zobowiązania w stosunku do Polaków, podkreślając także nasze relacje z innymi krajami regionu - deklarował wiceminister sprawiedliwości dla RMF FM.

Marlena Maląg podczas jednego z występów medialnych poparła pomysł Zbigniewa Ziobry w sprawie wypowiedzenia konwencji stambulskiej. Rzecznik rządu, Piotr Muller tłumaczył wówczas, że ministra pomyliła partyjne przekazy. Nawet jeśli ostatecznie odmówi ona współpracy z liderem Solidarnej Polski, Sejm będzie musiał rozpatrzeć obywatelski projekt "Tak dla rodziny, nie dla gender". Ordo Iuris wspólnie z Markiem Jurkiem już niedługo rozpoczną zbiórkę podpisów pod ustawą, która ma doprowadzić do zrezygnowania z realizacji zapisów dokumentu Rady Europy. 

DZISIAJ GRZEJE: 1. Najpierw uderzyła choroba, później śmierć. Tragedia córki Pazury i jego całej rodziny boli do dzisiaj
2. Jacek Kurski w bardzo poważnych tarapatach. Nie nacieszył się stołkiem w TVP, pojawił się ogromny problem
3. Bankomat przy aptece był niedopuszczalny. Błąd WIF kosztował 3 lata
 

Konwencja stambulska nie od dziś jest przyczyną wielu sporów. Jeszcze w 2012 roku Zjednoczona Prawica ścierała się z Platformą Obywatelską i ugrupowaniami lewicowymi w sprawie przemocy wobec kobiet i dzieci. Wyjaśnijmy, że w akt ten został ostatecznie ratyfikowany przez Polskę w 2015 roku. Do dziś wiele przepisów zawartych w dokumencie nie zostało zrealizowanych. 

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Łukasz Szumowski przyłapany na wakacjach. Co on robi? Nie wiedział, że robią mu zdjęcia
  2. Pilne: Byłeś na tej imprezie? Koniecznie zgłoś się do sanepidu
  3. Jak Szumowski zmieniał zdanie o maseczkach
  4. PKO BP wysłał dziś ważny komunikat do wszystkich klientów banku. Doszło do pewnej rewolucji
  5. Ciotka o dużych gabarytach krzywdziła i za karę usiadła na 9-letniej dziewczynce. Dziecko zmarło
  6. Rodzice wykończyli niemowlę, maleństwo zmarło. Niewyobrażalna tragedia w jednym z polskich miast
  7. Trwa ewakuacja 80 tys. mieszkańców. Rząd wydał rozporządzenie. Sytuacja na świecie jest niepokojąca

Źródło: RMF FM