Konstytucja 3 maja - uroczystości w Gdańsku. Facebook/ Aleksandra DulkiewiczŹródło: Facebook/ Aleksandra Dulkiewicz
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 3 Maja 2020

Aleksandra Dulkiewicz zaliczyła poważną wtopę? Opublikowała zdjęcia, internauci wytknęli pewien szczegół

Konstytucja 3 maja jest istotnym aktem w historii powstawania polskiej demokracji. Aleksandra Dulkiewicz postanowiła osobiście złożyć wieniec pod pomnikiem ważnej postaci dla Polek i Polaków. Internauci postanowili wytknąć polityczce pewien szczegół.

Trzeciego maja obchodzimy w Polsce bardzo ważne święto. Uchwalenie pierwszej w Polsce konstytucji, która jest jednocześnie drugą ustawą zasadniczą na świecie to powód do narodowej dumy. Samorządowcy oraz obecnie rządzący należycie obchodzili ten szczególny dla patriotów dzień. Aleksandra Dulkiewicz postanowiła opublikować zdjęcia na swojej stronie na Facebook-u, które niezamierzenie zdziwiły internautów. Poszło o pewien nietypowy szczegół.

Ogromne niebezpieczeństwo nie tylko dla turystów. Ktoś rozrzuca groźną substancję po lesie, padło już wiele zwierzątOgromne niebezpieczeństwo nie tylko dla turystów. Ktoś rozrzuca groźną substancję po lesie, padło już wiele zwierzątCzytaj dalej

Konstytucja 3 maja: Zdjęcia Aleksandry Dulkiewicz wywołały falę reakcji

Prezydentka Gdańska z okazji święta, jakie przypada trzeciego maja, postanowiła złożyć kwiaty pod pomnikiem Króla Jana III Sobieskiego. Jak sama argumentuje, postać ta przyczyniła się do wielu przełomowych dla naszego kraju wydarzeń. W swoim wpisie na Facebooku Dulkiewicz nazywa go symbolem gdańskiego marzenia o wolności. Dla polityczki był to hołd wobec tych, którzy wywalczyli pierwszą, polską konstytucję. Jak podkreśla, naszym obowiązkiem jest dbanie o dziedzictwo trzeciomajowego święta.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Kasia Kowalska oskarżona o zarabianie na pandemii. Padły mocne słowa
2. Pieniądze klientów największego banku w Polsce zagrożone. Instytucja apeluje

Internauci wytknęli Dulkiewicz jeden błąd. Jan III Sobieski zmarł na 100 lat przed uchwaleniem polskiej ustawy zasadniczej. Nie każdego przekonała argumentacja polityczki, jaką zamieściła na swoim profilu. Powstało podejrzenie, jakoby Prezydentka Gdańska nie znała się na historii. Prawicowa część opinii publicznej przykleiła działaczce miejskiej łatkę następczyni "Ryszarda Petru". Jednak warto podkreślić, że sama argumentacja, z którą możemy zapoznać się TU, nie wyjaśnia jednoznaczenie, czy Dulkiewicz zdawała sobie sprawę z czasów, w których żył Król Sobieski.

Aleksandra Dulkiewicz zaliczyła wtopę?

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Przełomowe odkrycie w badaniach nad koronawirusem. Polski zespół rozpracował kluczowy enzym
  2. Pacjent wszczął awanturę w przychodni. Doszło do rękoczynów, jedna osoba ranna
  3. Rada Ministrów właśnie wprowadza zmiany, o których musicie wiedzieć. Chodzi o obostrzenia
  4. Tadeusz Rydzyk ma dzisiaj urodziny. Tak wyglądała jego kariera
  5. Episkopat namawia do chodzenia do kościoła. "Można wybrać inne dni tygodnia"
  6. Mają tylko kilka godzin na opuszczenie domu. Tłumy wyszły na ulice w zagranicznych miastach
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News