Końskie. Youtube/Onet NewsŹródło: Youtube/Onet News
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 7 Lipca 2020

"Mordercy", "sprzedajecie Polskę". Przeciwnicy i zwolennicy prezydenta wpadli na siebie przed debatą, wszystko zostało uwiecznione

Końskie stały się wczoraj miejscem, choć to oksymoron, jednoosobowej debaty prezydenckiej. Uwagę mediów, bardziej niż odpowiedzi, obecnego na miejscu Andrzeja Dudy, przykuła atmosfera pod studiem oraz formuła zadawanych pytań. Z relacji Onetu wiemy, że między przeciwnikami i zwolennikami obecnego prezydenta doszło do poważnego starcia.

Przypominamy, że w tegorocznej debacie prezydenckiej, do której organizacji zobligowana jest Telewizja Polska, udział wziął tylko jeden z kandydatów, wyłonionych przed II turą wyborów. Po długich sporach, Andrzej Duda nie zgodził się na udział w wydarzeniu, organizowanym przez kilka redakcji, niepowiązanych z publicznym nadawcą. Jego rywal z kolei nie chciał pojawić się w Końskich.

Hanna Lis oglądała debatę i zwróciła uwagę na jeden szczegół. Hanna Lis oglądała debatę i zwróciła uwagę na jeden szczegół. "Boże, widzisz i nie grzmisz"Czytaj dalej

W rezultacie, wczorajszego wieczora miały miejsce dwie, odddzielne "debaty" prezydenckie. Uwagę mediów, bardziej od samych odpowiedzi kandydatów na pytania dziennikarzy, przykuła atmosfera pod studiami oraz szczegóły techniczne. Nie brakuje głosów krytykujących postawę zarówno Rafała Trzaskowskiego, jak i Andrzeja Dudy. W przypadku drugiego z wymienionych pojawiły się sugestie, jakoby wcześniej znał zadawane przez obywateli pytania. W wątpliwość poddawana jest również "autentyczność" i "spontaniczność" obecnych w studio osób. Niektórzy pytający mieli już wcześniej pojawiać się w politycznym otoczeniu obecnego prezydenta.

Końskie miejscem poważnego starcia poza studiem

Niektóre, organizujące debatę w Lesznie redakcje, nie odpuściły sobie wizyty w Końskich. W miejscowości, gdzie swoją debatę organizowała Telewizja Polska pojawiły się bowiem tłumy nie tylko zwolenników, ale i przeciwników Andrzeja Dudy. W pewnym momencie, co nie było trudne do przewidzenia, doszło między nimi do poważnego spięcia.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Ksiądz Natanek znów odleciał, chce zbierać po 10 zł za brak krawata. "Jest tu któraś pani w portkach?" - śmiejąc się, zapytał podczas kazania
2. Tragiczna wiadomość z rana. Michał Borowski nie żyje, wielki cios dla Polski

- To nie jest Polaków telewizja! - krzyczeli do zwolenniczki Rafała Trzaskowskiego jego przeciwnicy, kiedy kobieta zapytała, dlaczego "Duda nie wystąpił w TVN-ie". W pewnym momencie obecne na miejscu kobiety zaczęły wymieniać się personalnymi uwagami. - Pani starszej osobie nie wstyd? - zapytała jedna. - A pani nastolatka? - odpowiedziała jej pytaniem na pytanie przeciwniczka, podczas gdy jej koleżanka pukała się po głowie. - Trzaskowski dezercję zrobił z Końskich! - krzyknęła stojąca obok kobieta.

W pewnym momencie głos zabrał również, przyglądający się kłótni mężczyzna. Pokazując dwa środkowe palce krzyczał: "pe***y je***e". - Chamy! Mordercy jesteście! - krzyknął w końcu, patrząc prosto w oczy popierającym Trzaskowskiego kobietom. - Sprzedajecie Polskę! - dorzucił, ubrany w czerwoną koszulkę z napisem "Duda2020" mężczyzna. W tle słychać było na zmianę okrzyki "Andrzej", "Rafał" oraz "złodziej".

Pełną relację ze zdarzenia obejrzeć można na kanale youtube/Onet News.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zabytkowe samochody pod inwestycje. Nawet nie wiesz, ile możesz na nich zarobić
  2. Ogromny rój pszczół w restauracji. Czegoś takiego nigdy nie widzieliście
  3. Wrzuciła niemowlę do wody, wszystko się nagrało. W sieci zawrzało, internauci oburzeni zachowaniem kobiety
  4. Policja rusza na kontrole. Już ponad 13 tys mandatów, mogą złapać każdego
  5. Zobaczył siebie w Wiadomościach TVP. "Nawet nie znają mojego miejsca pracy"
  6. Niesamowite nagranie zdetonowania bomby atomowej nad ziemią. Kula gorącej plazmy niszczy wszystko na swojej drodze

Źródło: Onet

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News