Konie pomagały niepełnosprawnym. Zostały otrute.. facebook.com/fundacjainterpares
Źródło: facebook.com/fundacjainterpares
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 26 Lutego 2020

Zatruto konie, które leczyły niepełnosprawnych. Sprawca pilnie poszukiwany

Konie, które niosły pomoc potrzebującym, zostały potraktowane w okrutny sposób. Ktoś otruł konie. Do otrucia koni doszło prawdopodobnie na terenie fundacji Inter Pares w miejscowości Rodzone (woj. kujawsko-pomorskie). Do śmierci koni doszło 17 lutego. Sprawca poszukiwany.

- Rano zobaczyłam leżącą na wybiegu źrebną klacz. Z jej pyska wypływała piana. Nie żyła. Kilka godzin po niej odszedł kucyk. Podejrzewamy, że trutka została dodana do wody, którą spożywały, choć czekamy na ostateczne wyniki badań - mówi w rozmowie z polsatnews.pl Iwona Sawicka, prezes zarządu fundacji Inter Pares. Sprawca jest poszukiwany. Wyznaczona została nawet nagroda.

Odpowiedź ze sztabu wyborczego Dudy w sprawie jego wielbicielki. Nikt się tego nie spodziewałOdpowiedź ze sztabu wyborczego Dudy w sprawie jego wielbicielki. Nikt się tego nie spodziewałCzytaj dalej

Konie pomagały niepełnosprawnym. Zostały otrute

Do tragedii doszło 17 lutego na terenie siedziby Inter Pares w miejscowości Rodzone (woj. kujawsko-pomorskie).

- W niedzielę po południu zobaczyłam, że klacz Warka ma katar i problemy z oddychaniem. Zadzwoniłam do weterynarza, powiedziałam o objawach. Miał on inne zobowiązania, uspokoił, że jeśli to katar, możemy poczekać do poniedziałkowego poranka. Gdy rano wyszłam na zewnątrz zobaczyć, jak się mają konie, ona już nie żyła. Weterynarz przybył chwilę po tym zdarzeniu - relacjonuje pani Iwona Sawicka.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Skakały po szczelnie zamkniętym worku, z którego słychać było straszne dźwięki. Skandaliczne zachowanie matki i córki
2. Skandaliczne zachowanie w Warszawie. Wyrzucili trumnę na przystanku

Stadko koni składało się z trzech osobników, a czwarty konik był w drodze i miał urodzić się w kwietniu. Niestety, nie doczekał swojego przyjścia na świat. Udało się przeżyć tylko Kapryspowi - dwuletni hucuł, który bardzo tęskni za rodziną.

- Jest bardzo smutny, przesiaduje w miejscu, w którym znaleźliśmy martwą klacz. Widać, że tęskni za stadem - wyznaje ze smutkiem prezes.

facebook.com/fundacjainterpares

Do fundacji przyjeżdżały głównie niepełnosprawne dzieci, m.in. z przedszkola terapeutycznego. Inter Pares prowadziło dla nich bezpłatne zajęcia z hipoterapii oraz uczyło empatii do zwierząt.

- Teraz wszystko legło w gruzach. Nie stać nas na nowe konie, a Kaprys jest za młody na hipoterapię. Miał się jej przyuczać w tym roku przy zmarłej klaczy. Być może kupimy przeszkolonego konia, ale musimy się finansowo odbić - mówi z żalem pani Sawicka.

- Wydaje nam się, że ktoś chciał w nas uderzyć finansowo, choć, na tę chwilę, nie mamy na to dowodów - przypuszcza.

Sprawca pilnie poszukiwany. Przewidziana jest nagroda dla osoby, która go wskaże.

- Jeśli wiedzą państwo cokolwiek o domniemanym sprawcy, prosimy - zgłaszajcie się do nas. Informator będzie mógł zachować anonimowość. Oferujemy także nagrodę w wysokości 1000 zł przekazaną przez jednego z darczyńców - apeluje prezes.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Robert Lewandowski wyrównał rekord Cristiano Ronaldo. Niesamowite liczby w Lidze Mistrzów
  2. Podatek od mięsa wymusi wegetarianizm? 15 zł więcej za 1 kg najtańszej wieprzowiny
  3. Felietonista Radio Maryja ujawnił dane ofiary pedofila. Teraz poniesie konsekwencje
  4. Została pobita do nieprzytomności i hospitalizowana. Nie żyje lokalna polityk PiS
  5. Dziś prezydent podpisze ustawę o "trzynastkach". Jakie są warunki przyznania świadczenia?
  6. Polskie biuro podróży anuluje wycieczkę i wprowadza modyfikacje wyjazdów. Zmiany dotkną wielu turystów