Konie. Twitter/Książe Pół Krwi
Źródło: Twitter/Książe Pół Krwi
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 26 Lipca 2020

Turystki nie wytrzymały, gdy zobaczyły bryczkę z końmi na szlaku. Ich reakcja była natychmiastowa, wszystko się nagrało

Konie w Polsce są zmuszane do ciężkiej pracy przy powozach. Na wielu szlakach turystycznych w upale wierzchowce muszą dźwigać pod górę wielu ludzi, którzy nie zwracają uwagi na cierpienie i przemęczenie zwierząt. Dwie turystki nie wytrzymały i zwróciły uwagę pasażerom dorożki.

Organizacje zajmujące się prawami zwierząt od wielu lat walczą o jak najlepsze warunki dla każdego ssaka. Niestety na całym świecie przemocy poddaje się koty, psy, konie, a nawet wieloryby. Sezon wakacyjny jest szczególnie cięzki dla wierzchowców, które są zaprzęgane do powozów stanowiących jedną z atrakcji turystycznych. Rozrywka i transport szlakami odbywa się kosztem zdrowia i życia wielu koni. W ostatnim czasie szczególną uwagę mediów przyciągnęły wydarzenia z Doliny Chochołowskiej.

Jacek Kurski wściekł się na krytyków swojego ślubu z Joanną. Nie wytrzymał, odpowiedział w zadziwiający sposóbJacek Kurski wściekł się na krytyków swojego ślubu z Joanną. Nie wytrzymał, odpowiedział w zadziwiający sposóbCzytaj dalej

Konie są zmuszane do niewyobrażalnie ciężkiej pracy

Koń z Doliny Chochołowskiej, w Tatrach ugiął się pod ciężarem wypełnionej ludźmi dorożki. Na środku drogi wierzchowiec padł z przemęczenia. Właściciel środka transportu nie przejął się jego stanem i zmusił go do dalszej pracy. Skandaliczne zachowanie zostało opisane na stronie Ratujmyzwierzaki.pl.

"Tego dnia było bardzo parno i choć dorożkarz twierdzi, że koń się potknął, trudno przyjąć taką wersję za wiarygodną. Konie bardzo źle znoszą upały i wysoką wilgotność powietrza. Autor filmu widział też krew cieknącą zwierzęciu z nosa" - czytamy na Facebooku Ratujmyzwierzaki.pl.

Wiadomości TVP ostatecznie przesadziły? Podobnej krytyki jeszcze nie było, nerwy puściły nawet w KRRiTWiadomości TVP ostatecznie przesadziły? Podobnej krytyki jeszcze nie było, nerwy puściły nawet w KRRiTCzytaj dalej

"Koń po tym, jak wstał, został zaprzężon ponownie do dorożki i prawdopodobnie musiał kontynuować kurs. W dorożce jechało dwoje dorosłych z dwójką małych dzieci. Kiedy koń leżał – przez długi czas nawet nie zsiedli" - informują aktywiści prozwierzęcy.

Skandaliczne zdarzenia spotkały się z reakcją fundacji Viva. Grupa wystosowała ważny apel do dyrektora Tatrzańskiego Parku Narodowego. Działacze oczukują natychmiastowej likwidacji środków transportów, do których wykorzystywane są konie. Przypomnijmy, że stuacja zwierząt w Tatrach nieustannie się pogarsza.

"Kwestie wykorzystywania koni do ciągnięcia wozów z turystami na trasie do Morskiego Oka i naruszania ich dobrostanu poprzez przeciążanie ich zbyt dużym ładunkiem o około 1 tonę, podnoszone są od wielu lat w dyskursie publicznym oraz licznej korespondencji z Tatrzańskim Parkiem Narodowym" - czytamy w apelu "Vivy" do dyrekcji Tatrzańskiego Parku.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Więźniowie zgotowali "przywitanie" ojcu, który zabił miesięcznego Wiktorka. Nagranie dla wyjątkowo wytrwałych
2. Jacek Kurski w bardzo poważnych tarapatach. Nie nacieszył się stołkiem w TVP, pojawił się ogromny problem
3. Biedronka tnie ceny, klienci już przecierają oczy ze zdziwienia. 2,39 zł za jeden z ulubionych produktów

Konie w Tatrach spotykają się z co raz większą sympatią ze strony turystów. Na Twitterze umieszczono nagranie, na którym dwie kobiety na szlaku zaczepiły ludzi obciążających wierzchowce na bryczce. Spytały one, czy pasażerowie zamieniliby się miejscami ze zwierzętami, które prowadziły środek transportu. Przypomniały też, że wiele osób, mimo najróżniejszych utrudnień, nie decyduje się na tego typu podróże. Cała sytuacja zawstydziła tamtejszych turystów.

Konie

Link do petycji znajdziecie TU.

Link do nagrania znajdziecie TU.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Niesłychane, kolejna radosna nowina u Małgorzaty Rozenek. Gratulacje
  2. Potężna ulewa na Mazowszu. Miejscowość dosłownie płynie, wszystko zalane
  3. Jak Szumowski zmieniał zdanie o maseczkach
  4. PKO BP wysłał dziś ważny komunikat do wszystkich klientów banku. Doszło do pewnej rewolucji
  5. Ciotka o dużych gabarytach krzywdziła i za karę usiadła na 9-letniej dziewczynce. Dziecko zmarło
  6. Rodzice wykończyli niemowlę, maleństwo zmarło. Niewyobrażalna tragedia w jednym z polskich miast
  7. Na zachodzie Europy szaleją pożary. Sytuacja jest dramatyczna

Źródło: [Twitter/batofthedungeon]