Konie na rynku. Facebook/Piotr Nowacki, https://www.facebook.com/piotr.nowacki.12345666666612Źródło: Facebook/Piotr Nowacki, https://www.facebook.com/piotr.nowacki.12345666666612
Wszystkie wideo autora Krystian Mowel
Autor Krystian Mowel - 20 Sierpnia 2020

Dlaczego ludzie są tak nieczuli? Konie w upale zaprzęgnięte do bryczek, zdjęcie obiega internet

Temat koni na wielu rynkach krajowych miast wciąż oburza polskie społeczeństwo. Zdjęcie, które obiegło internet, rozpaliło temat po raz kolejny. Widać na nim konie smażące się w słońcu podczas upału, dorożki z kolei stoją w cieniu.

Temat koni wykorzystywanych do ciągania dorożek wożących turystów jest niezwykle głośny w wielu największych miastach w Polsce. Tak jest na przykład w Krakowie, Zakopanem czy bezpośrednio nad Morskim Okiem.

Zasłońcie okna, nie wychodźcie z domu. Bardzo ważne informacje tuż przed wakacyjnym weekendemZasłońcie okna, nie wychodźcie z domu. Bardzo ważne informacje tuż przed wakacyjnym weekendemCzytaj dalej

Fotografia koni w słońcu

Zdjęcie, które zostało opublikowane przez pana Piotra Nowackiego szybko rozeszło się wśród internautów. Widać na nim trzy dorożki, do których zaprzęgnięte są konie. Powozy znajdują się na postoju i czekają na kolejnych turystów. Na fotografii pokazane jest, że zwierzęta stoją w pełnym słońcu, podczas upalnego dnia. Dorożki z kolei znajdują się w cieniu. Oburzeni internauci zaczęli wyrażać swoje opinię na temat dorożkarzy i wszystkich korzystających z tego rodzaju atrakcji: „A za cierpienie tych koni pośredni odpowiadają wszyscy. Jedni, bo swoje d*pska chcą wozić, drudzy, bo czerpią na tym zyski”, „w Krakowie nazywają to tradycją…” – piszą internauci pod zdjęciem Piotra Nowackiego. Nie brakuje również krótki komentarzy: „draństwo!”, „ręce opadają”, „ludzie nie mają sumienia”.

Mandat w wysokości nawet 5 tys. zł. Nowe przepisy nie ominą nikogoMandat w wysokości nawet 5 tys. zł. Nowe przepisy nie ominą nikogoCzytaj dalej

Czy konie na rynku w Krakowie cierpią?

Aktywiści już wielokrotnie starali się zwalczyć zwyczaj przewożenia ludzi po rynkach dorożkami, niestety jest to trudniejsze niż by się wydawało. Obrońcy praw zwierząt próbowali przeforsować zmianę przepisów, dotyczącą pracy koni w największych upałach – bezskutecznie. Jak dowiedziała się „Gazeta Wyborcza”, dorożkarze nie łamia żadnych przepisów. „Wszystko jest zgodnie z przepisami".

DZISIAJ GRZEJE: 1. Właśnie wprowadzono nowe obostrzenia. Wszyscy Polacy będą musieli się dostosować
2. Emerytury w 2020. Kiedy najlepiej przejść na wieczny urlop? Dzień złożenia wniosku decyduje o wysokości świadczenia

"Przepisy mówią, że dorożkarze muszą zejść z płyty Rynku między godziną 13 a 17, gdy temperatura przekroczy 28 stopni Celsjusza” – informuje gazetę Dariusz Nowak z Urzędu Miasta Kraków. Podczas najwyższych temperatur dorożkarze muszą przenieść się na postój zastępczy na alejce Plant przy ul. Podzamcze oraz na ul. Mikołajskiej przy Bazylice Mariackiej.
 
Źródło: [Facebook, „Gazeta Wyborcza”]

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ogromny problem dla warszawiaków. Niepokojąca sytuacja w stolicy, może być źle
  2. Szumowski kłamał ws. respiratorów dla WOŚP?
  3. Jarosław Kaczyński w sprośnej koszulce wśród tańczących kobiet. Nieznana historia z młodości prezesa PiS
  4. Nagła dymisja w Ministerstwie Zdrowia. "Decyzja długo odkładana"
  5. Zbigniew Ziobro wystartuje w wyborach prezydenckich? Jest odpowiedź ministra
  6. Wybuch wstrząsnął miastem na Pomorzu. Wiadomość obiegła media

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!