Konie. (zdj. Il. ) ; pixabay/danielsfotoweltŹródło: (zdj. Il. ) ; pixabay/danielsfotowelt
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 15 Sierpnia 2020

Konie cierpią nie tylko nad Morskim Okiem, choć się o tym nie mówi. Trwa walka o zmianę przepisów

Konie nad Morskim Okiem stały się przykładem wykorzystywania zwierząt przez turystów. Aktywiści nie wytrzymali i przedstawili swoje żądania. Ich zdaniem tego typu środki transportu nie powinny istnieć. Organizacje złączyły siły i sporządziły ważną petycję.

Od wielu lat nie tylko w Polsce, ale też na całym świecie zwierzęta padają ofiarą okrutnej przemocy. Warto podkreślić, że nie tylko bicie krzywdzi naszych braci mniejszych. W ostatnim czasie na szlakach turystycznych dochodzi do zaniedbywania koni. Wierzchowce muszą maszerować pod górę przez wiele kilometrów. Upał i obciążający dorożki turyści jedynie pogarszają sprawę. Aktywiści alarmują, że kosztem wielkich zysków konie są wykorzystywane w nieludzki sposób.

Pytanie na śniadanie w ogniu poważnej krytyki. TVP oskarżone o znęcanie się nad zwierzęciem, odpowiedziała gwiazda stacjiPytanie na śniadanie w ogniu poważnej krytyki. TVP oskarżone o znęcanie się nad zwierzęciem, odpowiedziała gwiazda stacjiCzytaj dalej

Konie nad Morskim Okiem nie są jedyne. Świeradów Zdrój również otwarty da dorożkarzy 

Jeden z czytelników "Zgorzelec Nasze Miasto" postanowił nagłośnić krzywdę koni. Wyjaśnił, że w małej gminie temperatury sięgają prawie 30 stopni Celsjusza. Wbrew upałom wierzchowce wciąż są zaprzęgane do swojej pracy. Z usług przewoźników korzystają nie tylko Polacy, ale też turyści z Niemiec. "Nie mogę pojąć, że zagraniczni turyści korzystają z takiego środka transportu, a sami chowają się pod dużymi parasolami. Tu jest naprawdę parno" - informuje zaniepokojony mężczyzna. Przypomnijmy, że fundacja "Viva" zaprojektowała ważną petycję. Z poparciem wielu organizacji prozwierzęcych walczą o usunięcie dorożek ze szlaków.

Pieniądze popłyną na konta kolejnej grupy. Rząd pracuje nad wsparciem finansowymPieniądze popłyną na konta kolejnej grupy. Rząd pracuje nad wsparciem finansowymCzytaj dalej

Władze fundacji zaapelowały do Tatrzańskiego Parku Narodowego. Stało się to po głośnych i bulwersujących wydarzeniach, jakie rozegrały się nad Morskim Okiem oraz w Dolinie Chochołowskiej. Informują, że konie są krzywdzone za zgodą drugiego człowieka. "Rzadko mamy do czynienia z tak jawnym lekceważeniem podstawowych wartości humanitarnych i etycznych w imię korzyści materialnych, a szczególny sprzeciw budzi fakt, iż wszystko dzieje się na terenie, z przyzwoleniem i udziałem instytucji, powołanej m.in. w celu »kształtowania właściwych postaw człowieka wobec przyrody«" - czytamy w petycji "Vivy" na stronie Ratujmykonie.pl. Przypomnijmy, że kilka tygodni temu jeden z wierzchowców padł ostatnio na środku szlaku. Niewzruszony dorożkarz zmusił do dalszej pracy, tłumacząc, że koń po prostu się potknął.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Mnóstwo rannych, w tym dzieci. Zdjęcia z miejsca są straszne, trwa akcja ratownicza w Polsce
2. W polskim mieście doszło do bardzo poważnego wypadku, są ranni, w tym dzieci. Na miejsce natychmiast ruszył śmigłowiec

Konie nie tylko nad Morskim Okiem są zmuszane do pracy ponad swoje możliwości. Każdy, kto chce poprzeć petycje "Vivy", znajdzie ją pod tym LINKIEM. Liczne protesty poparły też osoby z niepełnosprawnościami. Od dłuższego czasu publikują swoje fotografie na szlakach turystycznych. Pokazują, że nawet utrudnienia fizyczne nie są usprawiedliwieniem dla krzywdzenia wierzchowców. Ich akcje biją w mediach społecznościowych rekordy popularności.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ogromny pożar, cały budynek w ogniu. Sytuacja jest poważna. Mamy wideo
  2. Pracownik TVP3 Lublin zmanipulował materiał. Został zwolniony
  3. Pieniądze popłyną na konta kolejnej grupy. Rząd pracuje nad wsparciem finansowym
  4. W najbliższym czasie będzie niebezpiecznie. Wydano pilny komunikat, należy zachować ostrożność
  5. Ksiądz Szymon Niemiec oskarżony o obrazę uczuć religijnych. Bulwersująca sprawa w sądzie
  6. Dramat na Pomorzu, są ranni. Wśród poszkodowanych dzieci

Źródło: [Viva/Ratujmy Konie/Zgorzelec Nasze Miasto]