W Kołobrzegu trwają poszukiwania mężczyzny, którego rzeczy znaleziono przy brzegu. Fot.: Grzegorz Barański / Instagram.com @mspir_sarŹródło: Fot.: Grzegorz Barański / Instagram.com @mspir_sar
Wszystkie wideo autora Agata Jaroszewska
Autor Agata Jaroszewska - 14 Stycznia 2021

Na plaży znaleźli jedynie ubrania, ruszyły pilne poszukiwania. Co mogło się wydarzyć w Kołobrzegu?

Według szczątkowych informacji, jakie docierają z Kołobrzegu do mediów, akcja poszukiwawcza mężczyzny prowadzona jest zarówno w wodzie, jak i na lądzie. Na miejsce wezwana została Morska Służba Poszukiwawcza i Ratownicza oraz policja z psem tropiącym. Powodem rozpoczęcia akcji był fakt odnalezienia na plaży męskich ubrań. Policja ma swoje pierwsze podejrzenia na temat tego, co mogło stać się nad morzem.

  • W czwartek rano (14.01.2021 r.) zgłoszono potencjalne zaginięcie mężczyzny w Kołobrzegu
  • Na tamtejszej plaży znaleziono porzucone ubrania
  • Do akcji poszukiwawczej zaangażowano policję oraz Morską Służbę Poszukiwawczą i Ratowniczą (SAR)
  • Śledczy zakładają, że prawdopodobne jest, iż mężczyzna morsował

Morska Służba Poszukiwawcza i Ratownicza (SAR) rozpoczęła swoje działania w Kołobrzegu w czwartek 14 stycznia 2021 r. W godzinach porannych zgłoszono, że istnieje możliwość, iż w morzu zaginął mężczyzna.

Działania policji oraz SAR prowadzone obecnie w Kołobrzegu mają na celu przede wszystkim znalezienie mężczyzny będącego właścicielem pozostawionych na plaży ubrań. Śledczy pracujący nad sprawą mają już pierwsze tezy na temat tego, co się stało.

Trwają poszukiwania mężczyzny w Kołobrzegu

- Dzisiaj rano (14.01.2021) na plaży w Kołobrzegu znaleziono męskie ubrania. Od 9.43 razem z policją poszukujemy w wodzie i na lądzie domniemanego zaginionego - przeczytać można na Twitterze Morskiej Służby Poszukiwawczej i Ratowniczej. Na plaży w Kołobrzegu znaleziono koszulę, spodnie, skarpetki oraz buty.

Według informacji przekazywanych przez RMF FM odzież rzekomo znajdowała się na kołobrzeskiej plaży już w środę wieczorem. Służby mają zakładać, że zaginiony mężczyzna chciał morsować w morzu, jednak z jakiegoś powodu nie zdołał z niego wyjść.

Wzięła udział w Strajku Kobiet. Do otwartego mieszkania 16-latki weszła kuratorWzięła udział w Strajku Kobiet. Do otwartego mieszkania 16-latki weszła kuratorCzytaj dalej

Poszukiwania, zgodnie z wiadomościami opublikowanymi przez SAR w mediach społecznościowych, prowadzone są na wschodniej plaży. Ratownicy, wykorzystując specjalne techniki poszukiwawcze, przeczesują dno morza, a policjanci wraz z psami tropiącymi prowadzą działania na lądzie.

Jest zbyt wcześnie, by cokolwiek stwierdzać

Działania służb w Kołobrzegu trwają, a ilość przekazywanych do mediów informacji jest wyjątkowo skąpa. Prawdopodobnie jest zbyt wcześnie, aby stwierdzić z całą stanowczością, co stało się z poszukiwanym mężczyzną.

Na miejscu pojawił się specjalistyczny sprzęt, a ratownicy SAR szczególnie mocno skupiają się na działaniach wokół falochronów. Na zdjęciach udostępnionych przez Morską Służbę Poszukiwawczą i Ratowniczą widać, że morze jest wyjątkowo mocno wzburzone. Nie ułatwia to ratownikom wykonywania ich pracy, a każda minuta jest w tym przypadku wyjątkowo cenna.

W czasie prowadzenia działań przez ratowników SAR na wschodniej plaży, otrzymali oni zgłoszenie, że na zachodniej plaży znajduje się kitesurfer mający problemy z powrotem do brzegu. Zgłoszenie to przekazali funkcjonariusze policji biorący udział w poszukiwaniach zaginionego mężczyzny.

Kołobrzeg: akcja ratownicza w czasie akcji ratowniczej

- W trakcie prowadzonych poszukiwań mężczyzny na plaży wschodniej nasi ratownicy dostali informację od policji o Kitesurferze mającym problemy w rejonie plaży zachodniej. Do pomocy niesfornemu miłośnikowi sportów wodnych zostali skierowani ratownicy morscy SAR z Brzegowej Stacji Ratowniczej w Kołobrzegu na łodzi R-18, którzy prowadzili działania na plaży wschodniej - czytamy w komunikacie zamieszczonym przez SAR na Twitterze.

W przypadku kitesurfera wszystko skończyło się dobrze, jednak nie jest wiadome, jaki finał będzie miała sprawa zaginionego mężczyzny. Jak na razie służby nie ustają w poszukiwaniach i zbierają dowody, będące pomocne w ustalaniu przyczyn zdarzenia.

Źródło: Twitter.com @mspirsar / Instagram.com @mspir_sar / RMF FM

Artykuły polecane przez redakcję WTV: