KOD. MAREK ZIELINSKI/East NewsŹródło: MAREK ZIELINSKI/East News
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 8 Lutego 2020

Były lider KOD-u ma nową pracę. Nikt nie spodziewał się takiego stanowiska

KOD w 2015 roku szturmem wdarł się na polską sceną polityczną. Ruch rozbłysł niezwykle jasno, po czym jeszcze szybciej zniknął. Dziś wielu liderów Komitetu Obrony Demokracji nie jest już związanych z polityką. Jednym z nich jest Mateusz Kijowski.

O odejściu z Komitetu Obrony Demokracji Mateusz Kijowski poinformował w 2017 roku za pośrednictwem swojego Facebooka. "Moja dzisiejsza decyzja jest podyktowana wiernością wartościom, które nas połączyły. Wierzę, że dalej będziemy pracować razem i spotykać się regularnie w ważnych sprawach. Walka o Polskę trwa", napisał wówczas Kijowski. "Żegnam się ze strukturami stowarzyszenia, ale na zawsze pozostanę KODerem", dodał.

Założyciel KOD-u na dłuższy czas zniknął z życia publicznego, a jego nazwisko przestało pojawiać się w mediach. Z informacji "Super Expressu" wynika, że mężczyzna znalazł sobie zupełnie inną profesję.

Homofobia w DDTVN była wierzchołkiem góry lodowej. TVN z poważnymi zarzutamiHomofobia w DDTVN była wierzchołkiem góry lodowej. TVN z poważnymi zarzutamiCzytaj dalej

Były lider KOD został fryzjerem

Ostatnie doniesienia na temat założyciela Komitetu Obrony Demokracji obiegły media w 2018 roku. Wówczas Kijowski usłyszał prokuratorskie zarzuty dotyczące poświadczenia nieprawdy w fakturach wystawianych przez jego firmę na rzecz organizacji. Mężczyzna miał przywłaszczyć sobie 121 tys. zł, pieniądze zaś miały trafić na konto Kijowskiego oraz jego żony Magdaleny.

Według informacji tabloidu Mateusz Kijowski – dodajmy, że z wykształcenia informatyk – został... fryzjerem. Mężczyzna pracuje w jednym z zakładów znajdujących się na warszawskiej Woli. Placówka należy do "mistrzyni Polski w przedłużaniu i zagęszczaniu włosów".

Jak podaje se.pl, były lider KOD-u obecnie przygotowuje się do egzaminu i nie zamierza wracać do polityki.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Zgłoszenia tylko do końca marca. Ty też możesz dostać nawet 2,5 tys. zł

2. Katastrofa samolotu w USA. Wszyscy pasażerowie i pilot zginęli

3. Ku przestrodze, mrożące krew w żyłach nagranie. Kobieta w ciąży wbiegła na tory

4. 500 plus w obecnej formie funkcjonować będzie tylko do przyszłego roku. Niepewny los świadczenia

5. Ksiądz nagradza hojnych parafian. Wiemy, na co wyda datki zebrane po kolędzie

6. Pięć młodych osób zginęło na miejscu w zachodniej Polsce. Prokuratura przekazała porażające szczegóły

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News