Pierwsza pomoc. Facebook/Fundacja Akceptacja
Źródło: Facebook/Fundacja Akceptacja
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 8 Grudnia 2019

Wspaniała kobieta zajmowała się pierwszą pomocą. Publiczne Radio postanowiło ją zlinczować

Kobieta, zajmująca się prowadzeniem szkoleń z pierwszej pomocy, znalazła się na celowniku publicznego radia. Powód odbiera wiarę w ludzi.

Pani Anna Maria Szymkowiak prowadzi szkolenia z pierwszej pomocy. Jest ratownikiem kwalifikowanej pierwszej pomocy, ukończyła specjalistyczny międzynarodowy kurs instruktorski. Mieszka w Poznaniu, czas spędza bardzo aktywnie. Poza dzieleniem się wiedzą o tym, jak uratować życie, jest przewodniczącą Komisji Dialogu Obywatelskiego przy pełnomocniczce prezydenta Poznania ds. polityki równościowej.

Radio Maryja wspiera modlitwą przemoc wobec kobiet? Niech nas ktoś obudziRadio Maryja wspiera modlitwą przemoc wobec kobiet? Niech nas ktoś obudziCzytaj dalej

We wrześniu uczestniczyła w pikniku na terenie jednego z poznańskich przedszkoli. Placówka zbierała podpisy pod projektem rewitalizacji jej terenu. Szymkowiak została poproszona o przeprowadzenie szkolenia, podczas pikniku. Przyjechała ambulansem, w stroju ratowniczym. Jak tłumaczy - była po prostu na służbie. Publiczne radio postanowiło ni stąd ni zowąd uprzykrzyć jej życie.

Transpłciowa kobieta uczyła pierwszej pomocy w przedszkolu

Tak właśnie brzmi tytuł artykułu, który pojawił się na portalu Radia Poznań. Redaktorzy zasugerowali, że dzieci czuły się zdezorientowane a rodzice nie wyrazili zgody na przeprowadzanie tego typu warsztatów. Kobieta sprostowała te zarzuty w wywiadzie, udzielonym na łamach natemat.pl.

- Byłam przesłuchiwana na Komisji Zdrowia i Spraw Społecznych w sprawie projektu. Jedno dziecko poskarżyło się, że uczestniczyło w zajęciach pierwszej pomocy, które były elementem projektu dotyczącego tolerancji, bez formalnej zgody rodziców. Wtedy rzeczywiście otrzymałam pismo upominające z którego wynikało jasno, że jeżeli coś takiego się powtórzy, to rozwiążą ze mną umowę i będę musiała zwrócić grant - powiedziała.

W tej samej rozmowie ratowniczka podkreśliła, że nigdy nie zdarzyło jej się obserwować sytuacji, w której ktoś dowiaduje sie że jest transpłciowa i z oburzeniem opuszcza szkolenie. Szymkowiak działa również w Fundacji Akceptacja. Pomaga młodym osobom nieheteronormatywnym.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Opłatek z daniną na rzecz kościoła. "Będziemy musieli wpisywać dochód?"

2. Masowo popełniamy błąd, przygotowując dania z drobiu. Może nas kosztować zdrowie a nawet życie

3. Jest oficjalna deklaracja Szymona Hołowni ws. startu w wyborach prezydenckich 2020

4. Jacek Kurski zwolnił pracownika z TVP. Kuriozalny powód

5. Lodówkę lub pralkę kup przed nowym rokiem. Potem ostro przepłacisz

6. Dziewczyna żegna umierającego chłopaka po raz ostatni. Zdjęcie ich spotkania jest porażające, nie da się go zapomnieć