Kobieta. Facebook/Krzysztof Boczek
Źródło: Facebook/Krzysztof Boczek
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 28 Października 2020

"Kobietę bijecie?". Oddział policji otoczył samotną uczestniczkę protestu, co tam się stało?

Płacząca kobieta została przeciągnięta po ziemi przez funkcjonariuszy policji. Mężczyzna wyjął telefon i zaczął nagrywać niepokojący incydent, jednak funkcjonariusze skutecznie zasłonili nastolatkę. Roztrzęsiona dziewczyna nie była w stanie wydusić nawet jednego słowa.

Na platformie YouTube opublikowano nagranie z interwencji policji przy ulicy Nowy Świat 7. Porażający materiał przedstawia kobietę, która została przeciągnięta przez służby wzdłuż drogi. Uczestniczkę zgromadzeń wyróżniały różowe włosy. Krótki filmik ukazuje kordon, odgradzający płaczącą nastolatkę od autora relacji. Chwilę później służby odchodzą. Fragment incydentu może budzić spekulacje co do słuszności działań mundurowych.

Nagrywający mężczyzna podszedł do funkcjonariuszy. - Kobietę bijecie? Tacy jesteście odważni? Co z was za policja? - krzyczał podczas interwencji. Ostatecznie służby nie zareagowały na zachowanie zbulwersowanego świadka incydentu.

Mamy komentarz Agaty Dudy ws. Strajku kobiet. Padła niebywała deklaracjaMamy komentarz Agaty Dudy ws. Strajku kobiet. Padła niebywała deklaracjaCzytaj dalej

Płacząca kobieta ofiarą interwencji policji. Porażające nagranie obiegło sieć

Policjanci wydarzenia z 27 października przedstawiają w zupełnie inny sposób. Podtrzymują, że protestujące kobiety zachowywały się agresywnie i prowokująco. Co więcej, padły informacje o rannym funkcjonariuszu i mężczyźnie, który został zraniony butelką.

Służby potwierdziły, że doszło do użycia gazu pieprzowego. "Zaatakowano funkcjonariuszy rzucając w nich różnymi przedmiotami. Wyraźnie podkreślaliśmy, że w takich przypadkach będziemy chronić naszych policjantów. Do tego celu w indywidualnych przypadkach wykorzystano między innymi gaz pieprzowy" - czytamy w jednym z wpisów, który został opublikowany na Twitterze.

Kinga Duda nieoczekiwanie przerwała milczenie ws. protestów kobiet. Niewiarygodne oświadczenieKinga Duda nieoczekiwanie przerwała milczenie ws. protestów kobiet. Niewiarygodne oświadczenieCzytaj dalej

Kulminacja społecznego gniewu miała miejsce pod kościołem na placu Trzech Krzyży. "Na Placu Trzech Krzyży udzielono pomocy medycznej policjantowi, który został poparzony racą. Pomocy medycznej wymagał takze mężczyźna trafiony rzuconą przez chuligana butelką. Jedna z agresywnych osób została zatrzymana" - komentowali wówczas zachowanie kobiet przedstawiciele policji.

Mundurowi skrytykowali postawę komentatorów, którym nie spodobało się użycie środków przymusu bezpośredniego wobec protestujących kobiet. "W jednej z TV występująca jako ekspertka dziennikarka twierdzi, że policja działa nieodpowiedzialnie używając gazu pieprzowego. Znowu mamy tu kompletny brak refleksji, co wymusza taką reakcję policji. Fizyczne ataki na policjantów nie mogą skutkować głaskaniem sprawców po głowach" - odpierali ataki funkcjonariusze.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Nieoficjalnie: Wiadomo, kiedy może nastąpić całkowity lockdown w Polsce. Padły konkretne informacje
2. Banki szykują się na kolejne dokręcenie śruby. Utrudnienia w dostępie do pieniędzy czekają wiele osób
3. Nikt nie jest w stanie pomóc, stan Maryli Rodowicz się pogorszył. Najnowsze słowa artystki niepokoją

Co ciekawe, zażalenia wobec działań policji mają nie tylko kobiety, ale również członkowie skrajnie prawicowych organizacji. Przypomnijmy, że działacze ONR-u i Młodzieży Wszechpolskiej aktywnie angażowali się w "ochronę" katolickich świątyń. "Policja na Pl. Trzech Krzyży przez długi czas zachowywała się skandalicznie i pozwalała lewicowym bojówkarzom na rzucanie w nas butelkami, petardami i kamieniami. Jednak dla uczciwości dziękuję jednemu z funkcjonariuszy który z własnej woli pomagał w opatrywaniu rannych" - deklaruje Robert Bąkiewicz na Twitterze.

Od czwartku w całej Polsce trwają zgromadzenia organizowane przez Strajk Kobiet. Aktywistki wczoraj zwołały pilną konferencję prasową, podczas której przedstawiły swoje postulaty. Działaczki nie zamierzają zrezygnować z protestowania, dopóki ich żądania nie zostały w pełni zrealizowane. Na długiej liście możemy znaleźć takie punkty jak: przeniesienie Julii Przyłębskiej w stan spoczynku, unieważnienie orzeczenia TK, czy też przeprowadzenie liberalizacji prawa aborcyjnego przez parlament.

Prezenterka TVP zrezygnowała nagle z pracy i poparła strajk kobiet. Na odchodne napisała kilka słówPrezenterka TVP zrezygnowała nagle z pracy i poparła strajk kobiet. Na odchodne napisała kilka słówCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kolejne zmiany dla Polaków. Wyciekło, co planuje rząd, chodzi o kwarantannę dla kolejnych grup
  2. Nieoficjalne: Polaków może czekać kolejny lockdown. Decyzja w tej sprawie ma zapaść już niebawem
  3. Krystyna Pawłowicz miała wypadek samochodowy. Informacje napływają z mediów
  4. Wstrząsające doniesienia TVN. Ustalono, kim jest mężczyzna, który wjechał w protestujące kobiety
  5. Do sieci wyciekło oburzające nagranie z płockiej szkoły. Nauczycielka w pełen agresji sposób odmówiła uczennicom możliwości strajkowania
  6. Przepis na najszybsze ciasto bez pieczenia. Robi się niemal samo, wygląda i smakuje obłędnie