Kobieta. Facebook/Iwona JóźwiakŹródło: Facebook/Iwona Jóźwiak
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 28 Lipca 2020

Mieszka w altance śmietnikowej, jej stan jest dramatyczny. MOPS potraktował ją w straszny sposób

Kobieta znajduje się w kryzysie bezdomności. Mieszkanka Płocka od roku przebywa i śpi w śmieciach. Miejsce przeznaczone na wyrzucanie odpadów, dla niej stało się jedynym schronieniem. MOPS miał odmówić udzielenia jej pomocy. Przykra historia obiegła media społecznościowe.

Wielu mieszkańców naszego kraju zmaga się z problemami finansowymi. W skrajnych przypadkach biedni i potrzebujący są wyrzucani ze swoich mieszkań na ulicę. Wśród Polek i Polaków do dziś funkcjonują okrutne stereotypy na temat osób w kryzysie bezdomności. Nieudacznicy, pijacy, narkomani, lenie to zaledwie część obelg, z którymi spotykają się schrowani ludzie. Mało kto zwraca uwagę na nieludzkie warunki, przykre doświadczenia oraz dramaty ludzi żyjących na ulicy. 

PKO BP ma dla swoich klientów niebywałą niespodziankę. Możecie się zdziwićPKO BP ma dla swoich klientów niebywałą niespodziankę. Możecie się zdziwićCzytaj dalej

Kobieta żyła pod altaną, wśród śmieci

Na Facebooku pani Iwona opisała historię Marianny. Okazuje się, że kobieta od roku żyje między odpadami ze śmietników tamtejszej społeczności. Autorka apelu ujawniła, że nogi bezdomnej stanowią pożywienie dla larw i innych owadów. Skandaliczne warunki sanitarne wymuszają na mieszkance altanki załatwianie potrzeb fiziologicznych na terenach zielonych. Seniorka zmaga się też z wieloma chorobami. pani Iwona postanowiła poprosić o pomoc MOPS, który miał w odmówić wsparcia dla kobiety.

Wyjątkowa oferta Biedronki. Aby nie płacić, musisz spełnić tylko jeden warunekWyjątkowa oferta Biedronki. Aby nie płacić, musisz spełnić tylko jeden warunekCzytaj dalej

 - Stan zdrowia Mariany nie jest najlepszy. Nogi, które są żerowiskiem dla larw much, wychudzenie, brak apetytu i szereg jeszcze innych chorób współistniejących. Obraz rodem z ,,Nędzników” Victora Hugo, a przecież jak się zastanowić to mamy XXI wiek. Postanowiłam z kolegą Bogusławem coś w tej sprawie zrobić. Z samego rana udaliśmy się w/w adres - opowiada pani Iwona na Facebooku. Wyjaśniła też, jak bezdomna została potraktowana przez MOPS.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Ministerstwo Zdrowia wydało komunikat ws. noszenia maseczek
2. Jacek Kurski w bardzo poważnych tarapatach. Nie nacieszył się stołkiem w TVP, pojawił się ogromny problem
3. Niemcy błyskawicznie wykupują ze sklepów jeden produkt. Nawet w hurtowniach już pustki
 

 - Wiedząc, że nasza bohaterka nie pochodzi z Płocka, wykonałam telefon do GOPS-u i uzyskałam obiecująca odpowiedź, tak pomożemy, jak płocki MOPS wstąpi do nas z pismem. I tu do działania przystąpił Boguś, który zadzwonił do płockiego MOPS, ale jak się za chwilę okazało, jego żądania były za górnolotne. Po przedstawieniu całej sytuacji Marianny, Bogusław zażądał przyjazdu pracownika socjalnego do miejsca bytowania Pani, na co pracownik MOPS odłożył słuchawkę - tłumaczy autorka wpisu na Facebooku. 

Poniższe zdjęcia pochodzą z profilu pani Iwony.

 

Kobieta

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Krzysztof Jackowski przepowiedział, co stanie się w Polsce we wrześniu. Czy uczniowie wrócą do szkół?
  2. Ogromny pożar samochodu, poparzoną kobietę znaleziono pod wiaduktem, nie żyje. Tragedia na S8
  3. Bosak o konwencji stambulskiej: sfałszowany polski tekst
  4. PKO BP wysłał dziś ważny komunikat do wszystkich klientów banku. Doszło do pewnej rewolucji
  5. Ciotka o dużych gabarytach krzywdziła i za karę usiadła na 9-letniej dziewczynce. Dziecko zmarło
  6. Rodzice wykończyli niemowlę, maleństwo zmarło. Niewyobrażalna tragedia w jednym z polskich miast
  7. Z ostatniej chwili: Wykryto zakażenia na polskim lotnisku

Źródło: [Facebook/Iwona Jóźwicka]

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!