kobieta. wtv
Źródło: wtv
Wszystkie wideo autora Weronika Szatkowska
Autor Weronika Szatkowska - 26 Października 2020

Warszawa. Ruszyła z mężczyzną na masce, nie zważając co będzie dalej. Robi się gorąco, dramatyczne sceny podczas przemarszu

Podczas Strajku Kobiet w Warszawie na ulicy jeden z uczestników dostrzegł mężczyznę znajdującego się na masce samochodu. Doszło do konfrontacji i nieprzyjemnej wymiany zdań. Eskalacja emocji i poczucie niesprawiedliwości wywołuje niemiłą atmosferę wśród zebranych, a kierowców.

Dziś od 16:00 trwa przemarsz w centrum Warszawy. Ma to związek z wyrokiem TK ws. delegalizacji aborcji w momencie występującej wady płodu.

Ekipa TVP zamieniła jej życie w piekło, dzieci były przerażone. Pani Dorota przerwała milczenieEkipa TVP zamieniła jej życie w piekło, dzieci były przerażone. Pani Dorota przerwała milczenieCzytaj dalej

Kobieta z mężczyzną na masce próbowała przejechać samochodem

Dotarło do nas nagranie, na którym widzimy stojącego protestującego. Obok niego przejeżdża auto, któremu mężczyzna tarasuje drogę i siada na masce. Kobieta prowadząca samochód nie zważa na protestującego, co bardzo go rozgniewało. W konsekwencji przejechała z nim fragment drogi.

Protestującego rozzłościło to do tego stopnia, że próbował dostać się do środka pojazdu. Kierująca jednak zamknęła drzwi. Dookoła słychać i widać rozemocjonowanych było uczestników manifestacji.

Relacja z zajścia budzi wiele kontrowersji. Z jednej strony kierowcy chcą dotrzeć w wybrane miejsce. Z drugiej blokada była wcześniej zapowiedziana i zaplanowana, a walka o prawa człowieka nie może czekać.

DZISIAJ GRZEJE: 1.Uwaga rodzice i uczniowie, od dziś od rana nagła zmiana. Trzeba się przygotować, każdy musi wiedzieć
2. Jeden ruch NBP i stabilność finansowa legnie w gruzach. Ekspert ostrzega Polaków
3. Krzysztof Bosak opowiadał o "śmierci bez bólu". Anestezjolog szybko naprostował wysnute teorie z palca

Prawdopodobnie wśród zebranych jest zbyt wiele złych emocji, spowodowanych nieludzkim wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego, z którym nie zgadza się duża część Polek i Polaków.

W całej Polsce na ulicę wychodzą obywatele, protestując wobec obozu rządzącego, a przede wszystkim zakazu aborcji w przypadku wystąpienia płodu z wadami genetycznymi. Skazuje to dziecko często na powolną śmierć, lub życie w cierpieniu.

Po ogłoszeniu orzeczenia TK, posłanki Lewicy skomentowały następująco:

- Kobiety w Polsce będą torturowane. Będą rodzić dzieci z bezmózgowiem, z rozszczepem kręgosłupa, bez serc. Dzieci, które w męczarniach umrą - czytamy na Twitterze posłanki Marceliny Zawisza.

-W konsekwencji może to doprowadzić niemal do całkowitego zakazu aborcji w Polsce - komentował z kolei dziennikarz RMF FM Patryk Michalski.
Nacjonaliści przyszli bronić kościoła. Jest niebezpiecznie, rzucają butelkami i wzywają posiłkiNacjonaliści przyszli bronić kościoła. Jest niebezpiecznie, rzucają butelkami i wzywają posiłkiCzytaj dalej

Tym samym urodzenie niepełnosprawnego dziecka obciąża życie matki, która musi poświęcić się wychowaniu, rehabilitacji i opiece przy praktycznie zerowym wsparciu państwa.

Poniżej fotorelacja z całego zajścia.

kobietakobietakobietakobietakobietakobietakobieta

Sytuacja jest dynamiczna, na proteście odpalono race, zebrały się ogromne tłumy. Dzieje się teraz, słychać krzyki i skandowanieSytuacja jest dynamiczna, na proteście odpalono race, zebrały się ogromne tłumy. Dzieje się teraz, słychać krzyki i skandowanieCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Czy Polacy wyjadą na cmentarze i zastaną zamknięte bramy? Czasu jest coraz mniej, słowa eksperta niepokoją
  2. Druzgoczące słowa Krzysztofa Krawczyka o jego zdrowiu, tylko najbliżsi wiedzieli. "Wszystko w rękach Boga"
  3. Magdalena Ogórek nie wytrzymała, puściły jej nerwy. "Wara od kościołów, bandyterko"
  4. W Szczecinku pod siedzibą PiS ksiądz podsumowany przez strajkujące kobiety. "Masz macicę? Nie, więc w*********j"
  5. Trzech mężczyzn pchało VW Golfa na autostradzie. Zachowanie ich kolegi było kuriozalne - Wideo
  6. Najłatwiejsze ciasto "minutka". Wymieszaj wszystko i upiecz, efekt powalający