Kobieta nadal poszukiwana przez fundację chcącą wyjaśnić szczegóły zaginięcia Iwony Wieczorek.. Materiały policyjne
Źródło: Materiały policyjne
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 15 Lipca 2020

W końcu przełomowy dzień po latach w poszukiwaniach Iwony Wieczorek? Szostak: "Dzisiejszy dzień będzie kluczowy"

Kobieta, która zniknęła w niewyjaśnionych okolicznościach, wracając do domu z dyskoteki w Sopocie, pozostaje zaginiona od 2010 roku. Choć od wszczęcia poszukiwań minęła niemal dekada, śledczym nadal nie udało się odnaleźć ciała Iwony Wieczorek. Mimo to fundacja Janusza Szostaka "Na Tropie" nie ustaje w staraniach, by ustalić miejsce ukrycia zwłok. Obecnie przeszukiwany jest teren ogródków działkowych zlokalizowanych między ulicą Hallera a al. Macieja Płażyńskiego w Gdańsku.

Szczegóły akcji poszukiwawczej, która ruszyła ponownie na zaledwie kilka dni przed dziesiątą rocznicą zaginięcia Iwony Wieczorek, przytacza portal "Sopot. Nasze Miasto". Jak czytamy, mimo że tereny ogródków działkowych zostały już zbadane przed trzema laty przez funkcjonariuszy, zdaniem Szostka dokonano tego pobieżnie. Cztery lata później dziennikarz zdecydował się zatem powrócić na obszar, na którym jego zdaniem znajdują się ślady mogące pomóc w wyjaśnieniu sprawy.

Zbiorowy gwałt na nastolatce w centrum miasta. Tragedia w BydgoszczyZbiorowy gwałt na nastolatce w centrum miasta. Tragedia w BydgoszczyCzytaj dalej

Kobieta zaginęła przed 10 laty

Jak podaje wspomniany portal, od poniedziałku na obszarze pracują przedstawiciele fundacji "Na Tropie", korzystając z pomocy georadarów oraz koparki. Dziś zespół przeszukuje kolejne pomieszczenia znajdujących się między ul. Hallera a al. Macieja Płażyńskiego w Gdańsku działek, a także jedną z tamtejszych piwnic. Zdaniem Szostaka to właśnie 15 lipca miał okazać się kluczowym dniem dla prowadzonych poszukiwań i wyjaśnić, czy teren ma związek ze sprawą zaginięcia kobiety.

Córka Magdy Gessler zmarła przed laty. Dopiero niedawno restauratorka zdecydowała się opowiedzieć o swoim dramacieCórka Magdy Gessler zmarła przed laty. Dopiero niedawno restauratorka zdecydowała się opowiedzieć o swoim dramacieCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE: 1. 16-letnia Alicja miała przed sobą całe życie. Niewyobrażalna tragedia w Ligocie 2. Córka Magdy Gessler zmarła przed laty. Dopiero niedawno restauratorka zdecydowała się opowiedzieć o swoim dramacie

Szef fundacji "Na Tropie" wskazał ponadto, że już wczoraj członkom organizacji udało się natrafić na ślady, które pozwalają snuć przypuszczenia, że obrany kierunek może okazać się zasadny. – Być może nie będzie potrzeby sprawdzać innych miejsc – przekazał dziennikarz, cytowany przez sopot.naszemiasto.pl – Chociaż, cały ten teren wydaje się nam wart zweryfikowania. Może się okazać, że kryje niejedną mroczną tajemnicę.

Dodajmy, że w związku z poczynionym progresem Szostak ma zostać przesłuchany przez śledczych z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku. Prezes fundacji wskazał, że spotkanie będzie okazją do przekazania funkcjonariuszom informacji o uzyskanych dowodach. Zaznaczmy, że zdaniem Janusza Szostaka zespołowi udało się odnaleźć miejsce, w którym Iwona Wieczorek miała zostać zaatakowana. Według fundacji jest nim osiedle Jelitkowski Dwór znajdujące się w pobliżu miejsca zamieszkania kobiety, do którego kierowała się w nocy z 16 na 17 lipca, wracając do domu z dyskoteki w Sopocie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Szczere do bólu wyznanie pacjentki o szpitalnym jedzeniu: gdyby nie maż, głodowałabym
  2. Żartownisie zadzwonili do Andrzeja Dudy. Prezydent nic nie podejrzewał, po prostu odebrał telefon
  3. Wyciekło stare nagranie Danuty Holeckiej, nigdy nie publikowane w sieci. Pamiętacie ją taką?
  4. Nieoficjalnie: Będzie rekonstrukcja rządu? Podano kto ma odejść

Źródło: sopot.naszemiasto.pl