Koala Lewis zmarł w wyniku silnych poparzeń. Niestety nie udało się go uratować. Wikipedia
Źródło: Wikipedia
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 29 Listopada 2019

Obrażenia okazały się niestety śmiertelne. Nie żyje uwielbiany miś koala Lewis

Koala Lewis nie żyje - to smutna wiadomość, która dotarła do nas z Australii. Kraj od kilku tygodni zmaga się z potężnymi pożarami, w tym buszu, zamieszkałego przez misie koala i inne dzikie zwierzęta. Mimo wszelkich starań weterynarzy, zwierzę zmarło. Poparzenia okazały się niestety zbyt poważne i rozległe, a jego stan zbyt ciężki, by miał szansę przeżyć.

Australia od kilku tygodni zmaga się z potężnymi pożarami. Według najświeższych informacji, żywioł pochłonął już milion hektarów pól, lasów i buszu, a ogień strawił setki domów.

Ogień stanowi śmiertelne zagrożenie dla wielu dzikich zwierząt, mieszkających na terenie kraju. W tym głównie dla misiów koala, które zamieszkują okoliczne busze i lasy. Do sieci codziennie trafiają przerażające nagrania i zdjęcia, ukazujące dramat tych zwierząt.

Z uśmiechem na ustach morduje zwierzęta. Kolejne nagranie słynnej kłusowniczki odbiera wiarę w ludziZ uśmiechem na ustach morduje zwierzęta. Kolejne nagranie słynnej kłusowniczki odbiera wiarę w ludziCzytaj dalej

Koala Lewis - poparzenia okazały się śmiertelne

Pewien miś koala, o imieniu Lewis, szczególnie poruszył serca internautów. Filmik, ukazujący moment ratowania przerażonego misia przez kobietę, obiegł Internet. Pani Toni Doherty okryła koalę własną koszulką, po czym natychmiast zaczęła polewać jego poparzone ciało zimną wodą. Ciężko poparzony Lewis trafił do szpitala dla koali. W wyniku poparzenia, na jego ciele było wiele bolesnych ran. Lekarze robili wszystko, co w ich mocy, by uratować zwierzaka. Niestety, poparzenia okazały się zbyt poważne i śmiertelne. Stan koali pogarszał się, zamiast poprawiać. Lewisa trzeba było uśpić.

BBC podaje: „Dzisiaj podjęliśmy decyzję o uśpieniu Ellenborough Lewis” - napisał w specjalnym oświadczeniu "Port Macquarie Koala Hospital". "Oparzenia pogorszyły się i nie było poprawy, dlatego podjęliśmy tę decyzję. Dziękujemy za ciągłe wsparcie" - dodano.

Według najnowszych doniesień, gatunek misiów koala zagrożony jest wyginięciem. Przez pożary w Australii zginęło już ponad 1000 misiów koala, a 80 proc. ich siedlisk zostało doszczętnie zniszczonych. W wyniku pożarów, zagrożone są m.in. drzewa eukaliptusowe, stanowiące główne pożywienie dla tych zwierząt.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Używasz kostek rosołowych? Już nigdy z nich nie skorzystasz, gdy dowiesz się, czym naprawdę są

2. Black Friday: bitwa o okazje może skończyć się tragicznie. Polacy stracili głowę

3. Szymon Hołownia rozsierdził polskich duchownych swoją teorią o Jezusie

4. Taką kolację polski szpital zaserwował kobiecie po dwóch udarach. Rozpacz

5. Jeszcze tylko trzy dni i na półki trafi hit. W sobotę Lidl przeżyje oblężenie

6. Edyta Górniak dostała SMS-a i osunęła się na ziemię. Treść o śmiertelnym wypadku zmroziła gwiazdę