Klan. PIOTR PIWOWARSKI/East News
Źródło: PIOTR PIWOWARSKI/East News
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 21 Stycznia 2020

Dramatyczne kulisy pracy na planie "Klanu" i innych, polskich seriali. Aktorzy ujawniają

"Klan", choć pozostaje jednym z najpopularniejszych seriali w kraju, dowodzi, że oglądalność nie zawsze idzie w parze z dobrymi warunkami zatrudnienia. Gwiazdy zaangażowane w tę produkcję oraz "Stulecie winnych", postanowiły anonimowo na łamach "Wirtualnej Polski" opowiedzieć o kulisach swojej pracy.

Choć mogłoby się wydawać, że zarobki producentów najpopularniejszych seriali powinny pozwolić na organizację porządnego bufetu dla aktorów - w praktyce jest zgoła inaczej. Zatrudniona na jednym z planów filmowych osoba, ujawniła na łamach "Wirtualnej Polski", że warunki jej pracy są dalekie od luksusowych.

- Dzisiaj trudno tego uświadczyć. Aktorzy muszą najeść się w domu na zapas albo jak tylko pojawi się chwila przerwy, biegną na stację benzynową albo do sklepu po coś do jedzenia. Nie muszę chyba podkreślać, że często zdjęcia realizowane są z dala od zatłoczonych miejsc, więc trudno o bar czy restaurację - ujawnia anonimowo.

Tadeusz Rydzyk organizuje sympozjum. Ogromne kontrowersjeTadeusz Rydzyk organizuje sympozjum. Ogromne kontrowersjeCzytaj dalej

Rozmówczyni "WP" twierdzi, że producenci oszczędzają nie tylko na jedzeniu a i na rolach drugoplanowych. Koszty tną korzystając z rodzaju nepotyzmu - mniejsze role przypadają osobom z rodziny aktorów, tym samym blokując możliwości rozwoju młodym artystom.

- Mnie osobiście denerwuje fakt, że zatrudnia się do mniejszych ról osoby z rodziny, żeby zrobić serial po kosztach. To uniemożliwia pracę młodym aktorom, którzy chcą zacząć od czegoś mniejszego. Scenarzystka np. powie, że ma córkę, która pasuje idealnie do jakiejś mniej wymagającej roli i dostaje angaż. Kiedy słyszę coś takiego na planie, frustruje mnie to - mówi dziennikarzom WP początkująca gwiazda.

"Klan" szczególnie problematyczny?

Swego czasu, w rozmowie z "Faktem", Laura Łącz opowiedziała o kwestii charakteryzacji w popularnym serialu. Z jej relacji wynika, że aktorzy muszą załatwiać sobie stroje sami.

- Tak, w "Klanie" gram przeważnie w moich prywatnych ubraniach, które specjalnie przeznaczam na potrzeby tego serialu - zdradziła Łącz.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Rozliczenie z małżonkiem wcale nie takie proste. Łatwo możesz być oskarżony o fałszywe zeznania

2. Lawina hejtu na Martynę Wojciechowską. Wszystko przez słowa o depresji

3. Abp Marek Jędraszewski przeszedł samego siebie. "Już nie wiadomo, kto jest mężczyzną"

4. W TVP istnieje czarna lista. Były dziennikarz ujawnił jej treść

5. Mocne spięcie w programie Olejnik na żywo. Sikorskiemu puściły nerwy

6. Bardzo smutne słowa Salety o zdrowiu jego córki. Nie wygląda to dobrze