Kinga Rusin z córką Polą uczestniczkami protestu dot. sądów. Córka dziennikarki wygłosiła swoje przemówienie. instagram.com/kingarusinŹródło: instagram.com/kingarusin
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 19 Grudnia 2019

Córka Kingi Rusin angażuje się politycznie. Wygłosiła manifest

Kinga Rusin z córką Polą i Katarzyną Sokołowską walczą o wolne sądy na proteście przed Sejmem. Protest odbył się wczoraj, na ulice wyszło tysiące osób w całym kraju. Wyszli by pokazać swój sprzeciw wobec nowego projektu PiS dot. sądów i aby pokazać swoją solidarność z sędziami. W akcję zaangażowało się wiele znanych osobistości, w tym między innymi Kinga Rusin wraz ze swoją córką, która wygłosiła nawet swój manifest. Dziennikarka opublikowała go na swoim Instagramie.

Kinga Rusin wraz z córką walczą o wolne sądy

Znana dziennikarka Kinga Rusin należy do grona gwiazd, które chętnie uczestniczą w różnych protestach politycznych i często zabierają głos w kwestiach politycznych i społecznych. Jednym z takich tematów jest polskie sądownictwo. Tysiące osób wyszło wczoraj na ulice w walce o wolne sądy. Ludzie nie kryją swojego oburzenia na zmiany rządowe szykowane przez ich nowe projekty i ustawy. Uczestniczką wczorajszego protestu pod Sejmem była m.in. Kinga Rusin wraz ze swoją córką. Dziennikarka zamieściła na Instagramie przemówienie swojej córki dot. sądów i sytuacji panującej obecnie w Polsce pod rządami PiS.

Tomasz Lis wrócił do mediów! Przeczytał dokładnie komentarze na swój tematTomasz Lis wrócił do mediów! Przeczytał dokładnie komentarze na swój tematCzytaj dalej

- Dziś w całej Polsce protesty w obronie praworządności. Na wiecu w Warszawie, na zaproszenie Wolnych Sądów, w imieniu inicjatywy Start Up Society miała przemawiać moja córka Pola. Ze względów osobistych zdecydowała się oddać głos koledze z organizacji, ale uważam, że należy opublikować jej słowa bo głos młodych ludzi jest ważny: „Wokół nas tutaj, dzisiaj, delikatnie mówiąc nie ma zbyt wielu młodych ludzi, ale nie wierzcie tym, którzy mówią, że nic nas nie obchodzą wolne sądy, praworządność, demokracja i Polska! Nie wierzcie, bo to nieprawda! Mam nadzieję, że cała Polska wkrótce się o tym przekona, tak jak się przekonała w lipcu 2017 roku. To co się dzieje dzisiaj wokół wolnych sądów widzimy doskonale. Widzimy też niestety zastępy młodzieżowej brygady PiS, która szczególnie ochoczo i aktywnie uczestniczy w demolowaniu praworządności w Polsce. Wśród nich jest wielu bystrych ludzi. Nieznane są powody, dla których z takim zaangażowaniem stanęli po stronie zła, podłości i zamordyzmu. Gdybym była parę lat starsza to byliby to moi koledzy z uczelni. Powiedziałabym im wtedy to samo co mówię dzisiaj - jest mi za nich strasznie wstyd. Powinni pamiętać, że życie jest dłuższe niż czas przydatności do spożycia jakiejś władzy. Kończą się kadencje, rządy, premierzy i ministrowie. Utraconej twarzy i czci można już nie odzyskać nigdy. Panowie, nie przykładajcie ręki do zła! Nie tego was uczyli na Uniwersytecie Warszawskim, nie tego nas uczą! Uczą innych wartości, którym trzeba być wiernym. Nigdy nie jest za późno by zejść z drogi zła. Jesteśmy dumni z naszych starszych Koleżanek i Kolegów z Wydziału Prawa, Sędziów Sądu Najwyższego i sądów powszechnych, którzy jasno mówią, że niezależnie od konsekwencji będą respektować prawo. Jesteśmy dumni z przedstawicieli inicjatywy Wolne Sądy, którzy wspierają wszystkich tych, którzy walczą po dobrej stronie. Dziękujemy Profesor Małgorzacie Gersdorf, Profesorowi Adamowi Bodnarowi i wielu sędziom, którzy zapisują piękną kartę na scenie polskiego prawa, praworządności i demokracji. Wolne sądy, wolna młodzież, wolna Polska! Pola Lis - napisała na swoim Instagramie Kinga Rusin w opisie do zdjęcia z protestu.

instagram.com/kingarusin

 

ZOBACZ TAKŻE:

1. Mikołaj ze sporymi zarobkami. Przebierana praca naprawdę się opłaca

2. Biznes Info - portal biznesowy grupy mediowej Iberion

3. Pikio - flagowy portal grupy mediowej Iberion

4. Biznes Info - portal biznesowo-ekonomiczny grupy mediowej Iberion

5. Lelum - portal dla nowoczesnych kobiet.

6. Rozpacz w rodzinie Don Vasyla. Nie ma już wyjścia