Kinga Rusin nie odpuszcza i podejmuje kolejne kroki w walce z TVP.. facebook.com/kingarusinŹródło: facebook.com/kingarusin
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 20 Lutego 2020

Kinga Rusin podjęła ostateczne kroki w walce z TVP. Nie odpuści Wiadomościom

Kinga Rusin nie odpuszcza i podejmuje kolejne kroki w walce z TVP. Apeluje przy tym do prezydenta Andrzeja Dudy. Dziennikarka TVN jest oburzona tym, co dzieje się w Telewizji Polskiej. Chodzi nie tylko o skandaliczny materiał o niej, ale także o wiele innych. "Oczekuję publicznego potępienia przez Pana praktyk TVP".

Kinga Rusin oburza się tym, co dzieje się w Telewizji Polskiej i postanawia walczyć ze stacją i jej włodarzami. W związku z tym dziennikarka TVN zaapelowała do samego prezydenta Andrzeja Dudy, aby ten publicznie potępił praktyki TVP. Chodzi o materiał poświęcony, a raczej atakujący jej osobę, oraz i inne skandaliczne i kontrowersyjne materiały "szkalujące, wyszydzające, kłamiące i szczujące na osoby publiczne i przedstawicieli zawodów, cieszących się do tej pory wielkim społecznym zaufaniem".

Pytanie na Śniadanie zaliczyło wpadkę gorszą od DDTVN. Pytanie na Śniadanie zaliczyło wpadkę gorszą od DDTVN. "Nie mieści mi się w głowie"Czytaj dalej

Kinga Rusin walczy z TVP i apeluje do Andrzeja Dudy o potępienie praktyk tej telewizji

Kinga Rusin w swoim ostatnim poście na Instagramie zaapelowała do prezydenta Andrzeja Dudy. Dziennikarka chce, żeby prezydent zwrócił uwagę na to, co dzieje się w Telewizji Polskiej i zareagował potępieniem na hejt i stosowane przez TVP praktyki.

"Szanowny Panie Prezydencie, niedawno składał Pan na twitterze gratulacje z okazji obrony pracy na uniwersytecie przez moją córkę. Chcę wierzyć, że nie był to tylko gest kampanijny, a osobisty. Dlatego tak samo zwracam się do Pana Prezydenta osobiście, choć w przestrzeni publicznej" - zaczyna swój wpis Kinga Rusin.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Warszawski policjant relacjonował akcje na Instagramie. Zdjęcia nie powinny były nigdy trafić do sieci

2. Akcja policji w centrum handlowym. Kupiłeś taką zabawkę? Natychmiast ją wyrzuć

"W kontekście wczorajszego wezwania Pana Prezydenta, aby zachować szacunek i powstrzymać się przed hejtem: czy widział Pan skandaliczny materiał o mnie w Wiadomościach TVP? A inne tworzone tam żenujące materiały szkalujące, wyszydzające, kłamiące i szczujące na osoby publiczne i przedstawicieli zawodów, cieszących się do tej pory wielkim społecznym zaufaniem? Jakie jest Pana STANOWISKO NA TEMAT HEJTU W TVP, jako kandydata na Prezydenta oraz jako obecnego Prezydenta, który ma przecież szczególne prerogatywy w sprawie mediów? W związku z Pana wczorajszą deklaracją, oczekuję, podobnie jak miliony Polaków, publicznego potępienia przez Pana takich praktyk TVP.
Czy odetnie się Pan od tego hejtu TVP, wetując ustawę o przekazaniu 2 mld na jej działania? Nie formalne „odesłanie do Trybunału Konstytucyjnego”, ale tylko veto pokaże Pana stosunek do hejtu.
Istnieje obawa, że jeśli Pan podpisze tę ustawę lub odeśle ją do „Trybunału Konstytucyjnego” (a ten się na nią oczywiście „zgodzi”) miliony Polaków uznają, że każdy kolejny hejterski materiał TVP pójdzie też na Pana konto.
Odpowiedzią Pana Prezydenta ędzie decyzja co do wyżej wymienionej ustawy" - apeluje Kinga Rusin.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Polacy już skaczą w Rasnovie. Biało-Czerwoni wypadli bardzo słabo

2. Dobre nie musi być nowe. TOP 10 najlepszych używanych aut dla rodziny do 20 tys. zł

3. Autobus grozy woził dzieci po Polsce. O krok od tragedii

4. Nie żyje twórca kultowego "Czterdziestolatka" i "Wojny domowej". Dziś w nocy, w wieku 87 lat zmarł Jerzy Gruza

5. Suczka przebywała na bogato urządzonej posesji. Zmarła przez zaniedbanie właścicielki, która chciała się zemścić

6. Z ostatniej chwili: makabra w Australii, na pokładzie 160 pasażerów. Nie było szans, są ofiary i ranni [ZDJĘCIA]