Kinga Duda zaszkodziła wizerunkowi ojca. Najważniejsze, że podjęła niezależną decyzję
Źródło: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 3 Lutego 2020

Kinga Duda zaszkodziła wizerunkowi ojca. Najważniejsze, że podjęła niezależną decyzję

Kinga Duda zrezygnowała z pracy w warszawskiej kancelarii i zdecydowała się wyjechać z Polski. Jej decyzja rzuca nowe światło na słowa prezydenta Dudy na temat emigracji.

W weekend media obiegła informacja o Kindze Dudzie rezygnującej z pracy w kancelarii prawniczej Maruta Wachta. 24-latka pracowała w niej od listopada ubiegłego roku. O sprawie poinformował "Fakt".

Córka pary prezydenckiej jest absolwentką Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego. Co więcej, znalazła się w czwórce najzdolniejszych studentów Szkoły Prawa Amerykańskiego UJ. W nagrodę otrzymała prawnicze stypendium ufundowane przez jedną z kancelarii. Pracę magisterską obroniła w maju ubiegłego roku.

Warszawa: Grupa nastolatków planowała zamach terrorystyczny w szkoleWarszawa: Grupa nastolatków planowała zamach terrorystyczny w szkoleCzytaj dalej

Kinga Duda przeniesie się do Londynu

24-latka była zatrudniona na stanowisku młodszego prawnika. Kancelaria Maruta Wachta zajmuje się prawem dotyczącym nowych technologii i zamówień publicznych m.in. wdrożeniami RODO oraz ochroną danych osobowych.

Z informacji "Faktu" wynika, że Kinga Duda dostała propozycję pracy w jednej z zagranicznych kancelarii. Dziewczyna ma kontynuować karierę w Londynie.

Sprawa jest o tyle ciekawa, że Andrzej Duda zupełnie niedawno wyrażał nadzieję, iż już niedługo emigracja Polaków przestanie być konieczna: "Chcielibyśmy, żeby w Polsce wynagrodzenia były takie, żeby się nie opłacało wyjeżdżać ani do Niemiec, ani do żadnego innego państwa. Dążymy do tego", mówił Duda, cytowany przez "Gazetę Wyborczą". Prezydent zaznaczył, że Polacy "potrzebują spokojnego państwa, które będzie coraz bardziej dostatnie".

Internauci mają używanie. "Kinga Duda leci pracować do Londynu, nie zatrzyma jej nawet kwota wolna od podatku, którą obiecał jej tata, ani programy socjalne, które pozwalają żyć godnie w kraju nad Wisłą Co poszło nie tak? Gdzie ten cudowny socjalistyczny przekaz nie zadziałał? Wolny rynek 1:0 Socjal", pisze jeden z nich za pośrednictwem Twittera. "Po 4 latach rządów PIS, którego priorytetem jest stworzenie warunków do powrotu imigrantów zarobkowych do Ojczyzny, Kinga Duda wyjeżdża do pracy do Londynu", czytamy w mediach społecznościowych.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Minimalne wynagrodzenie poszło w górę, jednak nie każdy dostał podwyżkę. Pracodawcy znaleźli sposób

2. Niesamowite odkrycie. Sekret tkwił tuż pod ich stopami przez tysiące lat, teraz prawda wyszła na jaw

3. Badania wywracają do góry nogami wszystko, co myśleliśmy o kotach. Nawet nie wiecie, jak bardzo was kochają

4. Awantura w programie na żywo. Poseł nie wytrzymał, wyszedł ze studia

5. Co się stało Sikorskiemu? Do sieci wyciekły zdjęcia

6. Będzie naprawdę niebezpiecznie. Pilny alarm dla prawie całej Polski