Kinga Duda zarobi więcej od ojca. Bajońskie sumy. TOMASZ JAGODZINSKI/East NewsŹródło: TOMASZ JAGODZINSKI/East News
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 5 Lutego 2020

Kinga Duda zarobi więcej od ojca. Bajońskie sumy

Kinga Duda po trzech miesiącach pracy w jednej z warszawskich kancelarii podjęła decyzję o rezygnacji ze stanowiska. Z informacji "Faktu" wynika, że córka pary prezydenckiej postanowiła wyjechać z kraju i kontynuować karierę w Wielkiej Brytanii. Dziennik informuje, że 24-latka może liczyć na naprawdę imponujące wynagrodzenie.

Dziennikarze "Faktu" w weekend poinformowali o decyzji Kingi Dudy, która postanowiła zrezygnować ze stanowiska młodszego prawnika w jednej z warszawskim kancelarii po zaledwie trzech miesiącach. Od listopada ubiegłego roku pracowała w kancelarii prawniczej Maruta Wachta, zajmującej się prawem dotyczącym nowych technologii i zamówień publicznych m.in. wdrożeniami RODO oraz ochroną danych osobowych.

Córka Andrzeja Dudy karierę prawniczą będzie kontynuować w Londynie. 24-latka ma nie tylko dyplom magistra prawa, jaki uzyskała na Uniwersytecie Jagiellońskim. Jak przypomina "Fakt", Kinga Duda ukończyła również studia podyplomowe z prawa amerykańskiego na katolickim uniwersytecie Columbus w Waszyngtonie. W Stanach zrobiła również kurs z wykorzystania prawa w biznesie oraz handlu.

Ksiądz oskarżony o stosunek z 14-latką. Broni się, mówiąc, że wyraziła zgodęKsiądz oskarżony o stosunek z 14-latką. Broni się, mówiąc, że wyraziła zgodęCzytaj dalej

Kinga Duda jak Robert Lewandowski?

Dziennik przytacza słowa jednego z polityków z otoczenia Andrzeja Dudy. – Wyjazd Kingi to sytuacja jak Robertem Lewandowskim, który gra w Bayernie. Czy należy się smucić, że nie gra w Polsce? – pyta retorycznie. I dodaje: – Lepiej życzyć powodzenia i trzymać kciuki.

"Fakt" przytacza również słowa mecenasa Zbigniewa Ćwiąkalskiego, byłego ministra sprawiedliwości: – Posiadanie dyplomu zagranicznej uczelni znacznie zwiększa wartość na rynku pracy. Dodatkowym atutem pani Kingi Dudy, córki prezydenta RP, jest doskonała znajomość języka angielskiego. Z takimi kompetencjami może być wartościowym pracownikiem w zagranicznych kancelariach prawniczych.

Należałoby przyznać rację mecenasowi Ćwiąkalskiemu. Według informacji tabloidu Kinga Duda w Londynie może liczyć na zarobki rzędu 100 tys. funtów rocznie. To niemal pół miliona złotych.

Choć porównanie do wyjeżdżających na zagraniczne kontrakty sportowców niektórzy mogliby uznać za sensowne, warto przypomnieć, że prezydent Andrzej Duda wyraził niedawno nadzieję, iż Polacy nie będą musieli wyjeżdżać za granicę w celach zarobkowych. "Chcielibyśmy, żeby w Polsce wynagrodzenia były takie, żeby się nie opłacało wyjeżdżać ani do Niemiec, ani do żadnego innego państwa. Dążymy do tego", mówił Duda, cytowany przez "Gazetę Wyborczą"

ZOBACZ TAKŻE:

1. 500 plus do maja 2021 roku i bez dalszego planu. Program nie przynosi efektów

2. Wszyscy byliśmy oszukiwani? Wyciekły tragiczne dane dotyczące śmiertelności koronawirusa

3. Ku przestrodze, mrożące krew w żyłach nagranie. Kobieta w ciąży wbiegła na tory

4. 500 plus w obecnej formie funkcjonować będzie tylko do przyszłego roku. Niepewny los świadczenia

5. Ksiądz nagradza hojnych parafian. Wiemy, na co wyda datki zebrane po kolędzie

6. Kinga Duda przyłapana, nagranie wyciekło do sieci. W kusej sukience zaczęła robić wyzywające show