Kim jest Kinga Duda?. youtube.com/kingadudaŹródło: youtube.com/kingaduda
Wszystkie wideo autora Paweł Sekmistrz
Autor Paweł Sekmistrz - 30 Listopada 2020

Prawdziwa twarz Kingi Dudy. Kilka faktów, o których powinien wiedzieć każdy obserwator życia politycznego

Kinga Duda sprawia wrażenie niezwykle tajemniczej osoby. Córka prezydenta rzadko zabiera głos w sprawach społecznych, toteż kiedy wyraża swoją opinię na jakiś temat, cały kraj chce poznać ją jak najszybciej. Co tak naprawdę dziś wiemy o tej niezwykle uroczej młodej damie?

Kinga Duda nie ma w zwyczaju dzielić się swoją prywatnością. Nie wzbudza skandali, nie pojawia się na pierwszych stronach gazet. Jest spokojna i wyważona, niezwykle rzadko zabiera głos w sprawach ważnych dla państwa polskiego. Co tak naprawdę zatem o niej wiemy?

Czy policja może wejść do domu w Wigilię i sprawdzić liczbę gości? Zapytaliśmy rzecznika Komendanta GłównegoCzy policja może wejść do domu w Wigilię i sprawdzić liczbę gości? Zapytaliśmy rzecznika Komendanta GłównegoCzytaj dalej

Kim jest Kinga Duda? 

Rodzina głowy państwa zawsze cieszy się ogromnym zainteresowaniem mediów. Tak jest na całym świecie. Dziennikarze prześcigają się w przedstawianiu informacji z prywatnego życia, związków, wzlotów i upadków małżonków i dzieci prezydentów. 

Ciężko się dziwić temu zainteresowaniu. Potomkowie prezydentów w Polsce, jak i w innych państwach, często traktowani są tak jak rodzina królewska w Wielkiej Brytanii. Wszyscy chcą wiedzieć z kim spotyka się córka czy syn osoby sprawującej władzę w państwie, ile ma lat, gdzie się uczy... 

Nie inaczej jest w przypadku córki prezydenta Polski, Kingi Dudy, która okazała się niezwykle tajemniczą i strzegącą swojej prywatności osobą. Niewiele znajdziemy o niej w internecie, a jedyne zdjęcia przedstawiające potomkinię Dudów to te z oficjalnych wydarzeń związanych z jej ojcem. 

Kinga Duda wypowiada się w mediach niezwykle rzadko, toteż tym większe zainteresowanie budzą jej opinie, jakie raz na jakiś czas zamieszcza, chociażby na Twitterze. Ale czy pozwoli nam to dowiedzieć się, jakie tak naprawdę poglądy ma i kim w rzeczywistości jest córka prezydenta? 

Tajemnicza córka prezydenta

TVP chwali sama siebie, teraz po angielsku. Alternatywna rzeczywistość? Nie, relacja z Eurowizji JuniorTVP chwali sama siebie, teraz po angielsku. Alternatywna rzeczywistość? Nie, relacja z Eurowizji JuniorCzytaj dalej

Kinga Duda urodziła się w 1995 r. w Krakowie. Wiemy też, że jest magistrem prawa, a studia kończyła na Uniwersytecie Jagiellońskim. Słyszało się również, że była jedną z najbardziej obiecujących absolwentek na roku. Nie dziwi zatem funkcja, jaką przyznał jej ojciec. Od kilku miesięcy córka prezydenta pełni wszak rolę jego społecznego doradcy. W ostatnim czasie absolwentka UJ zajmuje się pracą nad powołaniem instytucji sędziego pokoju.

Poglądy Kingi Dudy nie są zbyt dobrze znane, ponieważ rzadko je ujawnia. W ostatnim czasie prawie wszystkie polskie kobiety czekały na jej stanowisko dotyczące kontrowersyjnego postanowienia Trybunału Konstytucyjnego o zakazie aborcji embriopatologicznej. Choć wielu wątpiło, że córka prezydenta zabierze głos, potomkini Andrzeja Dudy wygłosiła odważne oświadczenie na Twitterze. 

Teksty wybrane dla Ciebie:

Rozwiązanie istniejące dotychczas dawało możliwość wyboru. Wybór, a nie przymus. Kobieta mogła, ale nie musiała z tego prawa korzystać. W sprawie tak niewyobrażalnie trudnej, jak wizja urodzenia dziecka, które może umrzeć minuty lub godziny po porodzie, decyzja o kontynuacji lub przerwaniu ciąży, powinna być pozostawiona kobiecie i podjęta zgodnie z jej własnym sumieniem, jej systemem wartości, z jej własnymi przekonaniami, Bo to ta kobieta mierzy się z konsekwencjami swojej decyzji do końca życia - pisała wówczas córka prezydenta na swoim Twitterze. 

Życie prywatne Kingi Dudy owiane jest tajemnicą, a sama zainteresowana nie wydaje się szczególnie otwarta na ujawnianie mediom faktów dotyczących swojej codzienności. O jej związku dowiedzieliśmy się z wypowiedzi samego prezydenta, który jakiś czas temu odpowiedział na pytanie zadane przez internautę podczas relacji na żywo na Facebooku. Andrzej Duda stwierdził wtedy, że jego córka - ma chłopaka, jest z nim szczęśliwa, o ile wiem. 

Fakt, że prywatność Kingi Dudy osnuta jest aurą tajemniczości, jest jeszcze bardziej nęcący dla mediów plotkarskich, które prześcigają się w kreowaniu plotek na temat życia córki prezydenta Polski. Wielokrotnie zamieszczano już wyssane z palca informacje o jej rzekomych związkach, chociażby z aktorem Maciejem Musiałem

Zdjęcie wyróżniające jest screenem nagrania Kinga Duda: Wszyscy zasługujemy na szacunek opublikowanego na kanale YouTube TVP Info (youtube.com/TVP Info)

źródło: radiozet.pl, se.pl

Rzecznik Konferencji Episkopatu Polski wydał ważny komunikat. Mowa o kolędzie, wielu będzie zaskoczonychRzecznik Konferencji Episkopatu Polski wydał ważny komunikat. Mowa o kolędzie, wielu będzie zaskoczonychCzytaj dalej

Zobacz także w naszych serwisach: