Kinga Duda odniosła się do protestów po wyroku Trybunału Konstytucyjnego.. (zdj. Il. ) ; ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/East News
Źródło: (zdj. Il. ) ; ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/East News
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 28 Października 2020

Kinga Duda nieoczekiwanie przerwała milczenie ws. protestów kobiet. Niewiarygodne oświadczenie

Kinga Duda przerwała milczenie i odniosła się do protestów po wyroku Trybunału Konstytucyjnego. Swoje oświadczenie opublikowała w mediach społecznościowych. Rzecznik prezydenta potwierdził już autentyczność wpisu.

"Rozumiem oburzenie kobiet wywołane wyrokiem TK z 22 października. Jednak dyskusja, która pierwotnie dotyczyła wyroku, wydaje się aktualnie buntem przeciwko wszystkiemu. Część protestujących ucieka się do działań skrajnych, na które nie można wyrażać zgody - akty przemocy, niszczenie mienia, kościołów, obrażanie osób, które nie podzielają poglądów skrajnej grupy protestujących", czytamy we wpisie prezydenckiej córki.

Mamy komentarz Agaty Dudy ws. Strajku kobiet. Padła niebywała deklaracjaMamy komentarz Agaty Dudy ws. Strajku kobiet. Padła niebywała deklaracjaCzytaj dalej

Kinga Duda komentuje wyrok TK

I dalej: "Nie potrafię w pełni postawić się w sytuacji, w jakiej znajduje się kobieta, która oczekując dziecka, dowiaduje się, że stwierdzono u niego ciężkie i nieodwracalne uszkodzenie albo nieuleczalną chorobę zagrażającą jego życiu. Wierzę, że zgodnie z moimi osobistymi przekonaniami, ja nie zdecydowałabym się na przerwanie ciąży. Nie uważam jednak, że inne kobiety mają myśleć i działać w taki sam sposób jak ja. Każdy człowiek ma wolną wolę".

Kinga Duda nieoczekiwanie przerwała milczenie ws. protestów kobiet. Niewiarygodne oświadczenieKinga Duda nieoczekiwanie przerwała milczenie ws. protestów kobiet. Niewiarygodne oświadczenieCzytaj dalej

"Rozwiązanie istniejące dotychczas dawało możliwość wyboru. Wybór, a nie przymus. Kobieta mogła, ale nie musiała z tego prawa korzystać. W sprawie tak niewyobrażalnie trudnej, jak wizja urodzenia dziecka, które może umrzeć minuty lub godziny po porodzie, decyzja o kontynuacji lub przerwaniu ciąży, powinna być pozostawiona kobiecie i podjęta zgodnie z jej własnym sumieniem, jej systemem wartości, z jej własnymi przekonaniami, Bo to ta kobieta mierzy się z konsekwencjami swojej decyzji do końca życia", dodaje Kinga Duda.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Nieoficjalnie: Wiadomo, kiedy może nastąpić całkowity lockdown w Polsce. Padły konkretne informacje
2. Sensacyjne wyniki prestiżowego sondażu. Pierwsza taka sytuacja od wielu lat
3. Nikt nie jest w stanie pomóc, stan Maryli Rodowicz się pogorszył. Najnowsze słowa artystki niepokoją

Nowo mianowana doradczyni społeczna Andrzeja Dudy przekazała, że w jej opinii poprzednio obowiązujący kompromis aborcyjny zdawał się rozsądnym rozwiązaniem. "Jak każdy kompromis i ten miał to do siebie, że nie był idealny i nie był zadowalający ani dla zwolenników zupełnie nieograniczonej aborcji, ani dla obrońców życia. Jednak przez 27 lat stanowił wyważone i akceptowalne dla większości społeczeństwa rozwiązanie kwestii legalnego przerywania ciąży", pisze prezydencka córka.

"Wydaje mi się, że posłowie, którzy w Polsce stanowią prawo, powinni jak najszybciej znaleźć rozsądne i kompromisowe rozwiązanie obecnej sytuacji, które mogłoby zakończyć spór wywołany wyrokiem", dodaje na zakończenie Kinga Duda.

Wpis Kingi Dudy.

źródło: Twitter

Prezenterka TVP zrezygnowała nagle z pracy i poparła strajk kobiet. Na odchodne napisała kilka słówPrezenterka TVP zrezygnowała nagle z pracy i poparła strajk kobiet. Na odchodne napisała kilka słówCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. TVP przeszło samo siebie. Skandaliczne słowa o karach dla kobiet podczas programu o historii turystycznego Helu
  2. Nieoficjalne: Polaków może czekać kolejny lockdown. Decyzja w tej sprawie ma zapaść już niebawem
  3. Krystyna Pawłowicz miała wypadek samochodowy. Informacje napływają z mediów
  4. Wstrząsające doniesienia TVN. Ustalono, kim jest mężczyzna, który wjechał w protestujące kobiety
  5. Tragiczny wypadek. Kierowca ciężarówki spadł z wiaduktu. Sprawca po prostu odjechał - Wideo
  6. Dosyp kilka łyżek. Schabowe robione inaczej wyjdą bardziej chrupiące niż kiedykolwiek, nieziemski przepis