Kinga Duda. TVP info/ screenŹródło: TVP info/ screen
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 24 Listopada 2020

Jurek Owsiak w ostrych słowach zwrócił się do Kingi Dudy. "Nie wiedziałaś? Teraz już wiesz"

Jurek Owsiak zwrócił się bezpośrednio do Kingi Dudy w sprawie wpisu jej ojca, który od kilku dni wzbudza ogromne emocje. Andrzej Duda za pośrednictwem Twittera poprosił o wsparcie finansowe dla mężczyzny, cierpiącego na nowotwór. Apel prezydenta wywołał lawinę komentarzy sugerujących, że żadna zbiórka nie byłaby potrzebna, gdyby pieniądze z budżetu państwa zasilały służbę zdrowia, nie Telewizję Polską.

 - Miałem dziś poruszające spotkanie. Podeszła do mnie młodziutka dziewczyna prosząc o wsparcie dla swojego Ojca. Rozdawała na ulicy ulotki z prośbą o pomoc. My z Agatą już się przyłączyliśmy. Jeśli możecie, rozważcie. Każdy gest się liczy. Z góry dziękuję! - napisał na Twitterze, 21 listopada Andrzej Duda. Prezydent do wpisu załączył zbiórkę na leczenie onkologiczne taty wspomnianej dziewczyny.

Kraśko na wizji w TVN24 znów znokautował, teraz polityka PiS. Udowodnił mu brak wiedzy i swój warsztat dziennikarskiKraśko na wizji w TVN24 znów znokautował, teraz polityka PiS. Udowodnił mu brak wiedzy i swój warsztat dziennikarskiCzytaj dalej

 - Nasz tata ma nowotwór - walczy o życie! Walka jest dramatyczna i rozpaczliwa, bo śmiertelna choroba nie odpuszcza – to wznowa... Chemia już nie działa, została ostatnia szansa... Leczenie za ponad 1,3 mln złotych – tyle kosztuje to, co dla nas nie ma ceny: życie naszego taty - czytamy w opisie zbiórki.

Prezydent nie musiał długo czekać na odpowiedź ze strony dziennikarzy, polityków i internautów. Pod jego wpisem pojawiła się masa nieprzychylnych komentarzy. - W rzeczy samej ma Pan gest: dwa miliardy złotych rocznie beztrosko przeznaczył Pan na propagandę TVPiS. Zamiast na onkologię. Poruszające - napisała Hanna Lis. - Te 2 miliard dla TVP, bardzo by się przydały. Ale też Fundusz Medyczny miał służyć innowacyjnym terapiom onkologicznym. Ile środków Funduszu w 2020 roku wydało Ministerstwo Zdrowia Promocja zbiórki to rzecz szlachetna, dołączę się do niej. Ale potrzebny wzrost wydatków państwa na zdrowie! - wtórował jej Michał Szczerba.

Ostatecznie do sprawy odnieść się postanowił sam Jurek Owsiak. Na adresatkę swojego apelu wybrał Kingę Dudę, której po płomiennym przemówieniu na wiecu ojca a następnie - zatrudnieniu w roli jego doradczyni - komentatorzy nie odpuszczają.

Kinga Duda adresatką słów Jurka Owsiaka

Elżbieta Jaworowicz kontra Zenek Martyniuk? Elżbieta Jaworowicz kontra Zenek Martyniuk? "Sprawa do reportera" pojechała nagle do jego domu, niespodziewaneCzytaj dalej

Swój wpis założyciel Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy rozpoczął łagodnie. - Dzień dobry, zacznę od tego, że doceniam Twoją społeczną funkcję doradcy Prezydenta RP. Sam bardzo polegam na radach moich dorosłych córek, a nawet potrafię wsłuchać się w opinie moich wnuczek – często dają mi dużo do myślenia - czytamy.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Wzrasta nasza świadomość w kwestii zdrowia i coraz bardziej o nie dbamy. Ale czy wiemy jak robić to dobrze?
2. TVP dostała 4,8 miliarda złotych z budżetu państwa. Inne państwowe spółki mogą tylko pomarzyć o takich pieniądzach
3. 1200 zł dostało już 60 tys. Polek. Niewielu wie, że mężczyźni też mogą dostać
4. Rzecznik policji: Funkcjonariusze nie wiedzieli, że zatrzymują dziennikarkę. Tymczasem na zdjęciach widać coś innego

 - Twój Tata na Twitterze przedstawił apel rodziny, która prosi o pomoc – potrzebuje środków na walkę z chorobą nowotworową głowy rodziny. Z takimi prośbami my, jako Fundacja WOŚP, spotykamy się codziennie. Dotyczą one Polaków w każdym wieku, którzy po prostu walczą o swoje życie, często zagrożone nie tylko brakiem dostępu do bardzo drogich terapii, ale od paru lat także coraz większymi trudnościami związanymi z dotarciem i skorzystaniem z przysługującej Obywatelom narodowej służby zdrowia. Aby pomóc, robimy to, co umiemy najlepiej – kupujemy sprzęt. Jako Fundacja, na cel związany z leczeniem chorób nowotworowych u dzieci dedykowaliśmy 5 Finałów i kupiliśmy blisko 400 urządzeń za 148 096 487,59 złotych, wspierając 80 punktów diagnostyki onkologicznej - czytamy dalej.

W końcu Owsiak odniósł się bezpośrednio do kwestii 2 miliardów złotych, przeznaczonych na Telewizję Polską. - Kilka miesięcy temu, Kingo, była szansa, aby Twój Tata mógł w sposób wyjątkowy i jedyny pomóc onkologii – chodzi o 2 miliardy złotych, które dodatkowo i nagle, jak z nieba, zostały przekazane przez większość sejmową dla Polskiej Telewizji Publicznej, a mogły być jednym podpisem zawetowane, właśnie przez Twojego Tatę.

 - W ciągu 28. Finałów WOŚP zebraliśmy ponad 1 313 000 000 PLN i kupiliśmy ponad 65 200 urządzeń To ogromne pieniądze. Te 2 miliardy może spowodowałyby, że rodzina szukająca pomocy znalazłaby ją w ramach powszechnej opieki zdrowotnej. Może o tym nie wiedziałaś? To teraz już wiesz - pisze gorzko Owsiak.

W komentarzach pod postem Jurka Owsiaka rozgorzała dyskusja. Internauci popierają apel lidera Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i wskazują na nieudolność polskiej służby zdrowia oraz jej finansowania. - Skoro płacimy daninę solidarnościową w postaci składki zdrowotnej to chyba po to by państwo zapewniało leczenie na wypadek choroby, a nie żeby państwo umieszczało apel w mediach społecznościowych, żeby inni pomogli, bo takie państwo to do dudy jest. - czytamy wpis jednego z komentujących. - Tak i przypomnijmy, ze stało się to w marcu, podczas pierwszej fali pandemii, kiedy wiadomo było, ze jesienią będzie o wiele gorzej... - wtórowała kolejna osoba.

Do Kingi Dudy Dzień dobry, zacznę od tego, że doceniam Twoją społeczną funkcję doradcy Prezydenta RP. Sam bardzo...

Opublikowany przez Jurka Owsiaka Poniedziałek, 23 listopada 2020

Kaufland przyciągnie tłumy. Sieć rozda produkty za darmo tylko jednego dniaKaufland przyciągnie tłumy. Sieć rozda produkty za darmo tylko jednego dniaCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE W NASZYCH SERWISACH:

  1. Jedno badanie może zdecydować o wszystkim. Szczepionka na koronawirusa nie ze wskazaniem dla wszystkich
  2. Onieśmielające, domowe rogaliki z pysznym nadzieniem jabłkowym. Z łatwością można pomylić z wypiekami z cukierni
  3. Scheuring-Wielgus ma problem z policją? Domaga się przeprosin "Spotkamy się w sądzie"
  4. Edyta Górniak chce uciec przed szczepieniami z kraju. Ma zabrać ze sobą syna
  5. Urodziłam dziecko z gwałtu, a państwo nie dało mi nawet na pieluchę. Niedawno znów zostałam zgwałcona (Reportaż)
  6. Tragedia, dwie osoby nie żyją. Mieli spędzić czas na działce wypoczynkowej, w pobliskim jeziorze odkryto najstraszniejszą prawdę
  7. Dotychczasowe przekonanie o wszechświecie mogło być błędne. Wyjątkowe odkrycie, chodzi o tajemnicze światło