Kinga Duda ma już plany na przyszłość. Nie zamierza wracać do kraju.. (zd. il.) LUKASZ GAGULSKI/AGENCJA SE/East NewsŹródło: (zd. il.) LUKASZ GAGULSKI/AGENCJA SE/East News
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 24 Maja 2020

Kinga Duda w tym miesiącu musiała podjąć niezwykle ważną decyzję. Doniesienia o przyszłości córki prezydenta

Kinga Duda ma już plany na przyszłość. Jak się okazuje, córka pary prezydenckiej nie zamierza wracać do kraju. 25-latka niedługo będzie już miała za sobą odbycie prestiżowego stażu w kancelarii Londynie i jej prawnicza kariera nabierze tempa. Propozycji w Warszawie nie brakowało, mogła przebierać w wielu ofertach kancelarii, jednak postanowiła trzy miesiące temu spróbować swoich sił za granicą i jak widać radzi sobie tam świetnie i dobrze się tam czuje.

Jak informował jakiś czas temu Super Express, wyjazd na staż do kancelarii w Londynie jest nagrodą dla najlepszych polskich studentów prawa, do którego grona zalicza się córka pary prezydenckiej.

Kto powinien dziś zostać w domu? W niektórych częściach kraju może być wyjątkowo niebezpiecznie, ostrzeżenie w najnowszym komunikacie IMGWKto powinien dziś zostać w domu? W niektórych częściach kraju może być wyjątkowo niebezpiecznie, ostrzeżenie w najnowszym komunikacie IMGWCzytaj dalej

Kinga Duda nie zamierza wracać do kraju po ukończeniu stażu w Londynie

Wspomniany staż dobiega już końca, a Kinga Duda ani myśli wracać do Polski. Wiąże bowiem swoją przyszłość z pracą za granicą i wygląda na to, że zamierza pozostać w Wielkiej Brytanii na dłużej. Wyprowadziła się tam w lutym tego roku, po uzykaniu wyróżnienia w międzynarodowym konkursie prawniczym. Nagrodą był właśnie staż w kancelarii w Londynie. 25-latka mimo młodego wieku ma już na swoim koncie spore doświadczenie i może poszczycić się sukcesami zawodowymi, o jakich marzy wielu prawników nawet starszych od niej. Córka pary prezydenckiej jest także absolwentką Uniwersytetu Jagiellońskiego, skończyła rzecz jasna prawo. Warto zaznaczyć, że jej ojciec, prezydent Andrzej Duda, również z wykształcenia jest prawnikiem i jest związany z krakowskim Uniwersytetem Jagiellońskim.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Donald Tusk ujawnił kulisy współpracy z Morawieckim. Mocny cios w Jarosława Kaczyńskiego
2. Dwa nowe mandaty. Właściciele zwierząt i kierowcy muszą uważać, mogą zapłacić nawet 5 tys. zł kary

Rodzice nie kryją dumy ze swojej ambitnej pociechy, szczególnie Andrzej Duda. - Jestem przede wszystkim niesamowicie dumny z córki, że odbywa trzymiesięczny staż w Londynie. Ja takich sukcesów w jej wieku nie miałem. Oczywiście, że chciałbym, aby wróciła do Polski i tu znalazła sobie pracę. Łatwiej jest wtedy się chociażby spotkać - powiedział prezydent w rozmowie z "Super Expressem".

- Staż Kingi Dudy upływał z końcem maja, ale wiadomo, że w Londynie pozostanie na dłużej. Kancelaria musi być zadowolona z jej pracy, ponieważ zdecydowała się na przedłużenie współpracy. - zdradziła osoba z bliskiego otoczenia rodziny prezydenckiej w rozmowie z portalem Onet.pl.

Jak donosi "Fakt", Kinga Duda jako konsultant prawny w Londynie będzie mogła zarobić nawet ok. 100 tys. funtów, czyli aż ponad pół miliona złotych rocznie.


ZOBACZ TAKŻE:

  1. Premier nie stosuje się do zasad przeciwdziałania pandemii? Morawiecki się tłumaczy
  2. Porażające znalezisko na Białołęce. Kobieta znalazła rozkładające się ciało
  3. Niespodziewane słowa u Rydzyka na temat wykorzystywania dzieci. "Kościół został zraniony"
  4. Mateusz Morawiecki na Śląsku w wielkim stylu. Dziennikarze czekali za bramą, bo ich nie wpuszczono
  5. Szpital CSK MSWiA właśnie rozpoczął testowanie nowego leku. Stosowanie na zakażenie ma pomóc
  6. Pandemia uderzyła, tysiące zachorowań i zmarłych. Nowy kraj na drugim miejscu najbardziej poszkodowanych na świecie

Źródło: WP / Onet / Fakt / Super Express

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News