Kinga Duda. (zdj. Il. ) ; ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/East News
Źródło: (zdj. Il. ) ; ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/East News
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 22 Października 2020

Gdzie są Agata i Kinga Duda? Wyrok TK oburzył tysiące kobiet, one uparcie milczą

Czy Kinga i Agata Duda przerwą milczenie? Trybunał Konstytucyjny właśnie wydał orzeczenie. Kobiety ruszyły na ulice i walczą o solidarność. Interweniują funkcjonariusze policji, a rodzina prezydencka wciąż nie zabrała głosu w obronie praw człowieka.

22 października Trybunał Konstytucyjny orzekł, że przerywanie ciąży z przyczyn embriopatologicznych jest sprzeczne z Konstytucją. "Trybunał Konstytucyjny ogłosił, że przepisy, umożliwiające usunięcie płodu w wypadku stwierdzenia jego ciężkiego uszkodzenia lub nieuleczalnej choroby - są niezgodne z Konstytucją" - czytamy w komunikacie RMF FM na Twitterze. Agata Duda i Kinga Duda nie skomentowały decyzji TK. Ruchy feministyczne wzięły sprawy w swoje ręce. Trwa wielka manifestacja, relacjonowana w mediach społecznościowych.

Wielki i nagły protest, Polacy i Polki wyszli na ulice. Nie wytrzymali i mają dość, zbierają się tłumyWielki i nagły protest, Polacy i Polki wyszli na ulice. Nie wytrzymali i mają dość, zbierają się tłumyCzytaj dalej

Czy Kinga Duda i Agata Duda wreszcie przerwą milczenie?

Przypomnijmy, że w 2007 roku Maria Kaczyńska wdała się w dyskusję na temat całkowitego zakazu aborcji. Od samego początku sprzeciwiała się tak drastycznemu ograniczaniu praw kobiet. Była pierwsza dama, choć nie popierała liberalizacji aborcji, nie bała się przedstawić swojego poglądu.

- Nie zmieniam zdania. Uważam, że zdarzają się w życiu niezwykle trudne sytuacje, w których należy ratować życie matek czy też nie żądać, by zgwałcona przez zwyrodnialca lub, co gorsza, bandę zwyrodnialców dziewczyna musiała rodzić - komentowała w jednym z wywiadów. Debata wokół praw kobiet rozgorzała na dobre w 2016 roku. Agata Duda i Kinga Duda wciąż nie stanęły w obronie drugiego człowieka.

Do 31 tys. zł dla obywateli naszego kraju. Skorzystało już ponad 15 tys. osób, dotacja dla bezrobotnychDo 31 tys. zł dla obywateli naszego kraju. Skorzystało już ponad 15 tys. osób, dotacja dla bezrobotnychCzytaj dalej

Przypomnijmy, że Kinga Duda od sierpnia pełni funkcję społecznego doradcy prezydenta. Funkcja publiczna, jak sama nazwa wskazuje, zobowiązuje do interweniowania w sprawach społecznych. Agata Duda zaś w lipcu zadecydowała, że nie będzie udzielać się mediach, ponieważ jest to jej "protest".

- Mam taki apel, ponieważ tutaj jest bardzo dużo mediów. Myślę, że to jest ten moment, kiedy należy powiedzieć, dlaczego tak jak państwo twierdzili się nie wypowiadałam. Uchylę rąbka tajemnicy. Drogie media, drodzy dziennikarze. Mówiliście i pisaliście, że nie wypowiadam się. Zapomnieliście tylko powiedzieć, że nie wypowiadam się do mediów. Przez ostatnie 5 lat rozmawiałam z rodakami na każdym ze spotkań - grzmiała Agata Duda. Chwilę po jej przemówieniu Kinga Duda wznosiła apele o szanowanie drugiego człowieka.

DZISIAJ GRZEJE: 1.Dziennikarze dotarli do nagrania rozmowy Jarosława Kaczyńskiego. "Podobno jest źle"
2. Niemcy masowo wykupują dwa produkty. Półki w sklepach zaczynają świecić pustkami
3. "Zaraz przeczytam, że jestem podły i zazdrosny". Jarosław Jakimowicz zupełnie niespodziewanie zaatakował kolegę

Co więcej, ruchy społeczne prosiły, by Kinga Duda wydała swoje stanowisko, dotyczące praw kobiet. Współpracowniczka prezydenta swoją aktywność zakończyła na wieczorze wyborczym. - Chciałabym zaapelować o to, by nikt w naszym kraju nie bał się wyjść z domu. Niezależnie od tego, w co wierzymy, jaki mamy kolor skóry, kogo popieramy i kogo kochamy. Wszyscy jesteśmy równi i wszyscy zasługujemy na szacunek. Nikt nie zasługuje na to, by być obiektem nienawiści, absolutnie nikt - komentowała 12 lipca Kinga Duda.

Dziś pierwsza córka oraz jej matka wciąż uparcie jednak milczą i nie chcą zabrać głosu w sprawie ważnej dla tysięcy Polek i Polaków.

Czy w PiS zapomnieli, co o aborcji mówiła Maria Kaczyńska? Przypominamy emocjonalny apel pierwszej damyCzy w PiS zapomnieli, co o aborcji mówiła Maria Kaczyńska? Przypominamy emocjonalny apel pierwszej damyCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Prawdziwa plaga w dużym polskim mieście. Mieszkańcy i turyści wstrząśnięci. "Silnie uczula"
  2. Julia Wróblewska zaprzecza domysłom fanów. Wpis młodej gwiazdy wyjaśnia, z jakim zdrowotnym problemem naprawdę mierzy się na co dzień
  3. Wiele osób będzie oburzonych. Wiadomości TVP wzięły się za kultowego dziennikarza
  4. Nieodpowiedzialne zachowanie gwiazdy TVP. Wyjechała na Kanary, wywołała skandal i oburzenie wśród internautów
  5. Damian: „U kobiety liczą się trzy konkretne cechy: płodność, szacunek, posłuszeństwo”
  6. Zderzenie Audi z autobusem w Katowicach - Kto zawinił?
  7. Z przyprawy, którą masz w kuchni zrobisz pyszny syrop, który pomoże na ból gardła i kaszel. Jedzona 2 razy dziennie również zdziała cuda