Kinga Duda zyskuje coraz to większą uwagę mediów.. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTERŹródło: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 19 Lipca 2020

Kilka prywatnych szczegółów na temat Kingi Dudy. Jej zwolennicy mogą nie być zachwyceni

Kinga Duda zyskuje coraz to większą uwagę mediów. Zainteresowanie prezydencką córką wzrosło jeszcze po jej szeroko komentowanym wystąpieniu podczas wiecu wyborczego Andrzeja Dudy w Pułtusku. – Nikt nie zasługuje, aby być obiektem nienawiści – mówiła w niedzielę wyborczą, swoją wypowiedzią zapewniając niejako kontrast do narracji prowadzonej przez sztab i samego kandydata PiS.

– Chciałabym zaapelować, by nikt w naszym kraju nie bał się wyjść z domu. Niezależnie od tego, w co wierzymy, jaki mamy kolor skóry, poglądy, jakiego kandydata popieramy i kogo kochamy. Wszyscy jesteśmy równi i wszyscy zasługujemy na szacunek. Nikt nie zasługuje, aby być obiektem nienawiści – usłyszeliśmy z ust Kingi Dudy 12 lipca. Słowa prezydenckiej córki były o tyle ciekawe, że nie tylko złamały przyjętą zasadę niechęci do publicznych wystąpień, ale stały także w sprzeczności z kampanią prezydencką jej ojca, którą oparto w dużej mierze na strachu wobec "ideologii" LGBT.

Tadeusz Rydzyk nie wiedział, że jest nagrywany, kiedy wypowiedział niezwykle obraźliwe słowa. Dziś wielu jego zwolenników woli o nich nie pamiętaćTadeusz Rydzyk nie wiedział, że jest nagrywany, kiedy wypowiedział niezwykle obraźliwe słowa. Dziś wielu jego zwolenników woli o nich nie pamiętaćCzytaj dalej

Kinga Duda oczami mediów

I choć zainteresowanie osobą 25-latki wyraźnie wówczas wzrosło, media od dłuższego czasu prześcigają się w zapewnieniu czytelnikom doniesień – nierzadko dotyczących prywatnych spraw – z życia córki Andrzeja Dudy. Plotkarski serwis "Pomponik" twierdził choćby, że dotarł do koleżanki dziewczyny, ta wskazała zaś, "jaka naprawdę jest Kinga". Z artykułu wynika, że ambitna i zawsze przygotowana do zajęć, prywatnie bardzo otwarta i towarzyska, oficjalnie niechętna do zabierania głosu. "Wiele osób ma nadzieję, że Kinga w końcu przełamie się i swoją otwartość przełoży na grunt polityczny", wskazano.

Prawie nikt nie wie, że Andrzej Duda ma dwie siostry. Jedna z nich jest biologicznaPrawie nikt nie wie, że Andrzej Duda ma dwie siostry. Jedna z nich jest biologicznaCzytaj dalej

Liczne kontrowersje wzbudził też wyjazd prezydenckiej córki do Londynu, którego dotyczyły liczne spekulacje. Te – w szczególności dotyczące przyczyn jej decyzji, długości pobytu czy przyszłych zarobków – w większości okazały się nieprawdziwe. Prawdą jest, że Kinga Duda otrzymała trzymiesięczny staż w brytyjskiej kancelarii prawniczej, będący nagrodą za sukces grupy studentów Uniwersytetu Jagiellońskiego w międzynarodowym konkursie Willem C. Vis International Commercial Arbitration Moot w Madrycie.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Bardzo poważne ostrzeżenie dla wszystkich Polek i Polaków. Trwa niebezpieczny sezon w polskich lasach, nie chodzi o pożary
2. Ostrzegają przed siecią 5G w Polsce. W rzeczywistości chodzi o coś innego

Szeroko komentowane były również zeszłotygodniowe problemy córki kandydata PiS wobec oddania głosu na swojego tatę. Nie wydano jej wówczas karty wyborczej, powodem czego było fakt, że w pierwszej turze głosowała ona w Wielkiej Brytanii. By zagłosować w Polsce, oprócz zaświadczenia konieczne okazało się także posiadanie paszportu. Tego prezydencka córka nie miała, przez co opuściła budynek, nie oddawszy głosu. Gwoli ścisłości, należy dodać, że jakiś czas potem Kinga Duda ponownie pojawiła się w lokalu wyborczym, tym razem nie mając problemów ze skorzystaniem z obywatelskiego przywileju.

Nie brakowało jednak i innych, nieco mniej poważnych szczegółów z życia 25-latki. Dziennik "Fakt" podawał między innymi, że dziewczyna ma problem z papierosami "i dziś, by wyrwać się ze szponów nałogu, musi mieć przy sobie elektronicznego papierosa", którego w dodatku paliła publicznie, a, jak wskazał tabloid, część onkologów jest zdania, że "afiszowanie się z urządzeniem w knajpach to promocja nałogu".

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kolejne zmiany w szkolnictwie. MEN wprowadza nowy przedmiot
  2. Powiedział, co sądzi o TVP, a nadawca go pozwał. Dziś to telewizja musi zapłacić widzowi
  3. Podczas karmienia piersią przestała reagować. Luna miała tyko trzy dni
  4. Wybuch i pożar w Castoramie, klienci są ewakuowani. Ucierpiały zaparkowane pod sklepem samochody
  5. Kto może zastąpić Łukasza Szumowskiego? Potencjalni kandydaci
  6. Zrobili sobie zdjęcie w górach. Gdy przyjrzeli się dokładnie, co mieli za plecami, zaniemówili

Źródło: Fakt / Pomponik / Super Express