Kinga Duda w trakcie uroczystości przyjęcia zwierzchnictwa Prezydenta RP nad Silami Zbrojnymi.. Jakub Kaminski/East News
Źródło: Jakub Kaminski/East News
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 16 Listopada 2020

Nagranie z Kingą Dudą w sieci, wywołało oburzenie. Czy oby na pewno słusznie?

Nagranie z Kingą Dudą doprowadziło do eskalacji krytyki ze strony użytkowników internetu. Prezydencka córka miała złamać obostrzenia, urządzając imprezę urodzinową. Sprawdzamy, czy pretensje mogą okazać się usprawiedliwone.

Temat córki Andrzeja Dudy nadal rozgrzewa krajowe media. Zainteresowanie nowym doradcą społecznym w gabinecie prezydenta rośnie nieprzerwanie od czasu pamiętnego wystąpienia Kingi Dudy, które miało miejsce tuż po ogłoszeniu sondażowych wyników minionych wyborów prezydenckich.

Przypomnijmy, że prezydencka córka apelowała wówczas o poszanowanie godności wszystkich obywateli, co – jak wskazywali komentatorzy – stało w ostrej sprzeczności z wyjątkowo agresywną kampanią prezydencką prowadzoną przedstawicieli Prawa i Sprawiedliwości.

– Chciałabym zaapelować o to, by nikt w naszym kraju nie bał się wyjść z domu. Niezależnie od tego, w co wierzymy, jaki mamy kolor skóry, kogo popieramy i kogo kochamy. Wszyscy jesteśmy równi i wszyscy zasługujemy na szacunek. Nikt nie zasługuje na to, by być obiektem nienawiści, absolutnie nikt – mówiła 12 lipca Kinga Duda.

Obrazy WTV"Czuję, jakby ktoś na mnie s***". Ostro w ostatnich "Wiadomościach" TVPCzytaj dalej

Kinga Duda: "Każdy człowiek ma wolną wolę"

Niemniej poruszenia wywołały słowa, w których córka prezydenta odniosła się do wyroku Trybunału Konstytucyjnego, który orzekł, że aborcja dokonana w przypadku ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu lub jego nieuleczalnej choroby zagrażającej życiu jest niezgodna z polską konstytucją.

"Wierzę, że zgodnie z moimi osobistymi przekonaniami, ja nie zdecydowałabym się na przerwanie ciąży. Nie uważam jednak, że inne kobiety mają myśleć i działać w taki sam sposób jak ja. Każdy człowiek ma wolną wolę", pisała przed kilkoma tygodniami Kinga Duda.

DZISIAJ GRZEJE: 1. "Rzeczpospolita" nie pozostawiła suchej nitki. Polacy ocenili Kościół, wystawiając rachunek, najbardziej zaskakuje opinia młodych
2. Zakupy dzisiaj zrobimy, jednak nie wszędzie. W sklepach sporo ograniczeń
3. Zażenowany Grzegorz Markowski przerwał milczenie ws. pieniędzy od Glińskiego. "Byłoby niemoralne"

I dalej: "Rozwiązanie istniejące dotychczas dawało możliwość wyboru. Wybór, a nie przymus. Kobieta mogła, ale nie musiała z tego prawa korzystać. W sprawie tak niewyobrażalnie trudnej, jak wizja urodzenia dziecka, które może umrzeć minuty lub godziny po porodzie, decyzja o kontynuacji lub przerwaniu ciąży, powinna być pozostawiona kobiecie i podjęta zgodnie z jej własnym sumieniem, jej systemem wartości, z jej własnymi przekonaniami, Bo to ta kobieta mierzy się z konsekwencjami swojej decyzji do końca życia".

Impreza urodzinowa Kingi Dudy?

Choć publiczne wystąpienia córki Andrzeja Dudy należałoby uznać za rzadkość, zainteresowanie jej osoba zdecydowanie nie słabnie. Tym razem, jak zaznacza portal ofeminim.pl, na Instagramie Vogule Poland pojawił się materiał, według którego społeczna doradczyni prezydenta miała urządzić imprezę urodzinową mimo trwającej drugiej fali epidemii koronawirusa.

Nagranie wywołało niemałe poruszenie wśród użytkowników internetu. Sprawdzamy, czy słusznie.

Urodziny Kingi Dudy.

Urodziny Kingi Dudy.

KRRiT bierze się za TVP. Materiał KRRiT bierze się za TVP. Materiał "Wiadomości" przekroczył wszelkie graniceCzytaj dalej

Wyprawianie imprezy w dobie pandemii, podczas gdy rządzący mówią o pamiętnych "wszystkich rękach na pokład" w istocie należałoby uznać za mało obywatelską postawę. Gwoli ścisłości należy jednak zauważyć, że nie sposób jednoznacznie stwierdzić, z którego roku pochodzi opublikowany materiał.

Na widocznym na stole torcie nie dostrzeżemy świeczek, które umożliwiłby weryfikację wieku solenizantki. Zakładając, że mamy przed sobą świeże sceny, trudno policzyć byłoby również osoby obecne w pomieszczeniu.

"Obowiązuje zakaz organizowania spotkań i imprez niezależnie od ich rodzaju - z wyjątkiem imprez i spotkań organizowanych w domu, w których bierze udział do 20 osób", głoszą oficjalne ograniczenia dostępne na stronie internetowej rządu.

Sytuacja jest zatem mocno niejednoznaczna. Jej ocenę pozostawiamy Państwu.

źródło: Instagram Vogule Poland / Ofeminin.pl

Gwiazda Gwiazda "Świata według Kiepskich" w dramatycznej sytuacji życiowej. Nie ma z czego żyć, choć zna ją cała PolskaCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zatrważające sceny w polskim szpitalu. Zmarły przez 8 godzin leżał obok innych pacjentów, nikt nie zareagował
  2. Królowa polskich warzyw, jej regularne jedzenie przedłuża życie. Świeża i kiszona - w każdej formie powinna znaleźć się na twoim stole
  3. "Proszę Boga, aby przebaczył zmarłemu". Zaskakujące kondolencje abp. Gądeckiego w związku ze śmiercią kard. Gulbinowicza
  4. Na planie "The Voice of Poland" polały się łzy, niespodziewane. Do czego doszło i skąd tyle emocji?
  5. Dramat polskiego aktora. Chciał lecieć na wakacje. Nie wpuścili go na pokład samolotu. Powód jest niewiarygodny
  6. Wielka Brytania chce zbudować kosmiczne elektrownie. Wyjątkowy pomysł budzi zainteresowanie NASA od lat