Kinga Duda. Jakub Kaminski/East NewsŹródło: Jakub Kaminski/East News
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 16 Stycznia 2021

Magdalena Środa uderzyła w parę prezydencką i Kingę Dudę. "Wyjałowiona z wszelkich poglądów córeczka"

Za pośrednictwem mediów Kinga Duda musiała zmierzyć się z ostrą krytyką. Profesorka Magdalena Środa napisała wprost, co myśli o "nieszczęsnej rodzinie" Andrzeja Dudy. Komentarz został wywołany informacją o odejściu prawniczki z funkcji doradczyni prezydenta.

  • Od sierpnia 2020 roku Kinga Duda pełniła funkcję doradcy społecznego prezydenta
  • Wraz ze Zbigniewem Ziobrą miała opracować przepisy, wdrażające instytucję sędziów pokoju
  • 14 stycznia poinformowano o odejściu prawniczki z Kancelarii Prezydenta. Magdalena Środa wprost powiedziała, że córka głowy państwa jest "wyjałowiona z poglądów"

"Kinga Duda zniknęła z listy doradców prezydenta. Dlaczego nie zniknęła cała ta nieszczęsna rodzina??Niema Agata, narciarz Duda i ich wyjałowiona z wszelkich poglądów córeczka" - czytamy we wpisie Magdaleny Środy. Post wywołał ponad 3 tysiące reakcji.

Za pośrednictwem mediów Kinga Duda musiała zmierzyć się z ostrą krytyką

Przedstawicielka Wydziału Filozofii Uniwersytetu Warszawskiego nieustannie komentuje działania córki prezydenta. Jednym z głównych zarzutów jest milczenie podczas Strajków Kobiet, a także brak sprecyzowanych poglądów, bądź odwagi do ich wygłaszania.

Pod wpisem można dostrzec falę komentarzy. Opis: "Prof. UW dr hab., pracuje w Zakładzie ETYKI Wydziału Filozofii UW" Naprawdę? Bo ten wpis ad personam jest na poziomie trzecioklasisty. Ale tak bywa, kiedy człowiek pada ofiarą błędnego przekonania o własnej wielkości. PS Nie popieram PiS (dodaję, ponieważ dla wielu ludzi świat jest czarno biały, co godne ubolewania)" - czytamy w deklaracji jednego z internautów. 

"I tak kilka miesięcy Kingi Dudy na stanowisku doradcy, uzyskanym dzięki nepotycznemu układowi, zostanie zapamiętane" - dodawał inny użytkownik społecznościowego medium. 

Dziś 8. rocznica śmierci matki braci Kaczyńskich. Kim była Jadwiga Kaczyńska?Dziś 8. rocznica śmierci matki braci Kaczyńskich. Kim była Jadwiga Kaczyńska?Czytaj dalej

Prawniczka miała zaś reprezentować środowiska kobiece i młodzieżowe w Kancelarii Prezydenta. Warto podkreślić, że Kinga Duda ma doświadczenie z zakresu prawa międzynarodowego. Mogła więc nieść pomoc w skomplikowanych, pozasądowych sprawach w relacjach z naszymi sąsiadami.

"Doświadczenie zawodowe zdobywała w licznych krajowych oraz międzynarodowych kancelariach prawnych, a także Parlamencie Europejskim. Jako wolontariuszka uczestniczyła w pracach Biura Pomocy Prawnej Kancelarii Prezydenta RP, gdzie wspierała również prace legislacyjne" - informowali przedstawiciele Andrzeja Dudy w oficjalnym komunikacie. 

Działalność aktywistki przy boku Andrzeja Dudy nie wiązała się z dodatkowym wynagrodzeniem. Doradcy społeczni pracują w formie wolontariatu. Informacje o jej odejściu zostały przekazane przez Zofię Romaszewską dla redakcji "Wprost".

- Muszę zauważyć, że pani Kinga nie piastuje żadnej funkcji i nie jest już społecznym doradcą prezydenta. Krótko z nią pracowałam. To niesłychanie kompetentna i bardzo sympatyczna dziewczyna. A przy tym chętna do nauki, robiła dobre wrażenie - komentowała.

Rzecznik Andrzeja Dudy w rozmowie z Polską Agencją Prasową wskazał zaś, że przyczyną odejścia Kingi Dudy jest nowy etap w życiu prywatnym i zawodowym. 

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: [Wprost/PAP]