Kinga Duda. TVP Info/ screenŹródło: TVP Info/ screen
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 14 Lipca 2020

"Nie mam złudzeń". Kinga Duda szczerze oceniona przez osobę, która dobrze ją poznała

Kinga Duda swoim ostatnim wystąpieniem zaskoczyła nie tylko zwolenników Rafała Trzaskowskiego. Podczas wiecu wyborczego swojego taty otwarcie mówiła o tolerancji i akceptacji dla każdego człowieka. Jej były wykładowca z Uniwersytetu Jagiellońskiego skomentował słowa córki Andrzeja Dudy.

Kampania prezydencka w Polsce niosła za sobą niejedno zaskoczenie. Nie tylko wynik czy też zwycięstwo obecnie urzędującej głowy państwa stanowiło niespodziankę dla głosujących. Szczególne emocje wzbudziły wystąpienia Agaty i Kingi Dudy. Obie kobiety z rodziny prezydenckiej przez ostatnie 5 lat nie zabierały głosu na temat bieżących wydarzeń społeczno-politycznych. Po opublikowaniu sondażowych wyników Exit Poll postanowiły jednak wejść na scenę i przemówić do zwolenników przedstawiciela Zjednoczonej Prawicy. 

Dobre wieści, pierwsze pieniądze mogą zostać wypłacone już za dwa tygodnie. Jadwiga Emilewicz zabrała głosDobre wieści, pierwsze pieniądze mogą zostać wypłacone już za dwa tygodnie. Jadwiga Emilewicz zabrała głosCzytaj dalej

Kinga Duda próbowała ocieplić wizerunek swojego ojca? Słowa doktora Małeckiego nie pozostawiają złudzeń

 - Apeluję do państwa, aby nikt w naszym kraju nie bał się wyjść z domu. Ponieważ, niezależnie od tego, w co wierzymy, jaki mamy kolor skóry, jakie mamy poglądy, którego kandydata popieramy i kogo kochamy wszyscy jesteśmy równi, nikt nie zasługuje na to, żeby być obiektem nienawiści. Szanujmy się - apelowała Kinga Duda podczas wiecu wyborczego swojego taty.

Słowa te wywołały niemałe kontrowersje. Przypomnijmy, że to właśnie kandydat Prawa i Sprawiedliwości deklarował, że społeczność LGBT jest ideologią. - Próbuje się nam wmówić, że LGBT to ludzie. A to jest po prostu ideologia - tłumaczył prezydent w Brzegu (woj. opolskie) na jednym ze spotkań wyborczych.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Wybory prezydenckie do powtórki? Zadziwiające doniesienia, były szef PKW nie pozostawił wątpliwości
2. Wiadomo dokąd Duda pojedzie w pierwszą podróż zagraniczną. Kierunek jednych zaskakuje, a drugich śmieszy

Kinga Duda swoją postawą mogła próbować ocieplić wizerunek swojego taty. Na tegorocznej kampanii mniejszości seksualne ucierpiały najbardziej. To właśnie politycy Prawa i Sprawiedliwości i Porozumienia dehumanizowali osoby nieheteronormatywne. Przypomnijmy, że córka Andrzeja Duda mieszka obecnie w Wielkiej Brytanii. W państwie tym społeczność LGBT uzyskała prawa między innymi do zawierania małżeństw. Mogło to również wpłynąć na jej otwartą postawę. 

Dziennikarze Wirtualnej Polski o komentarz w sprawie postawy Kingi Dudy postanowili zapytać jej byłego wykładowcę. Doktor nauk prawnych, Mikołaj Małecki prowadził ćwiczenia z prawa karnego, w których udział brała córka prezydenta.

- Na zajęciach poznałem panią Kingę jako osobę kompetentną i bardzo kreatywną. Nie mieliśmy okazji zgłębiać tematów związanych z tolerancją, ale biorąc pod uwagę jej podejście do ćwiczeń, to jestem w stanie stwierdzić, że to, co powiedziała wczoraj, było właśnie tym, co naprawdę uważa. Niezależnie od tego, jakie były kulisy tego, że zabrała głos i wsparła prezydenta, to uważam, że mówiła szczerze - deklaruje Małecki dla "Wirtualnej Polski".

 - Gra polityczna cały czas trwa. Być może Andrzej Duda chce się pokazać jako prezydent wszystkich Polaków. Pierwsze wypowiedzi mają ogromne znaczenie, ponieważ sprawiają, że późniejsze kontrowersyjne decyzje mogą być oceniane przez ich pryzmat - wskazuje Małecki w rozmowie z "WP".

Na umieszczonym zdjęciu wyróżniającym widzimy ujęcie z relacji TVP Info z wieczoru wyborczego Andrzeja Dudy W Pułtusku 12 lipca.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wpis Małgorzaty Trzaskowskiej hitem internetu. Co takiego zrobiła?
  2. Agata Duda odmawia wywiadu dziennikarzowi. Dziennikarz twierdzi, że o niego nie zabiegał
  3. Hanna Lis publicznie i wulgarnie obraziła księdza, nie wytrzymała. Duchowny odpowiedział, wcale nie lepiej
  4. Agata Duda zaatakowała dziennikarza. Właśnie odpowiedział jej w bolesny sposób
  5. Bosak w II turze nie poparł oficjalnie żadnego z kandydatów. Ale już w czerwcu dał do zrozumienia, na kogo zagłosuje
  6. Dramat na polskim lotnisku. 2 osoby nie żyją, maszyna runęła

Źródło: [Wirtualna Polska]