Kinga Duda odeszła z kancelarii. East News/Jakub KaminskiŹródło: East News/Jakub Kaminski
Wszystkie wideo autora Paweł Sekmistrz
Autor Paweł Sekmistrz - 14 Stycznia 2021

Czy powód odejścia Kingi Dudy z KPRP jest całkiem inny, niż wszyscy myślą? Dziennikarze dotarli do informatora

Kinga Duda nie pełni już roli dorady społecznego w Kancelarii Prezydenta. Informację przekazała w mediach współpracowniczka głowy państwa Zofia Romaszewska, a potwierdził ją rzecznik Błażej Spychalski. Powodem rezygnacji ma być "nowy etap życia zawodowego". Ale czy na pewno o to chodzi?

  • Kinga Duda nie pełni już funkcji dorady społecznego prezydenta
  • Błażej Spychalski twierdzi, że powodem ma być rozwój kariery zawodowej córki Andrzeja Dudy
  • Informator Interii powiadomił, że wpływ na decyzję miał mieć rzekomo sam prezydent

Kinga Duda nie jest już doradczynią społeczną swojego ojca. Powody jej odejścia nie są jasne.

Kinga Duda odchodzi 

Ustanowienie córki prezydenta jego doradczynią społeczną, jakie nastąpiło 20 sierpnia ubiegłego roku, wzbudziło ogromne kontrowersje. Komentatorzy poddawali w wątpliwość kompetencje Kingi Dudy, choć 25-letnia kobieta może pochwalić się wykształceniem prawniczym, zdobytym na Uniwersytecie Jagiellońskim. 

Trzeba jednak przyznać, że jej kariera w Kancelarii Prezydenta nie potrwała zbyt długo. W wywiadzie dla "Wprost", którego udzieliła Zofia Romaszewska, sama pełniąca funkcję jednej z doradczyń Andrzeja Dudy, zdradziła, że jego córka nie jest już zaangażowana w służbę głowie państwa

Bardzo silna eksplozja w zakładach produkcji materiałów wybuchowych. Na miejsce natychmiast ruszyły służbyBardzo silna eksplozja w zakładach produkcji materiałów wybuchowych. Na miejsce natychmiast ruszyły służbyCzytaj dalej

- Muszę zauważyć, że pani Kinga nie piastuje żadnej funkcji i nie jest już społecznym doradcą prezydenta - powiedziała. 

Słowa Romaszewskiej potwierdził także rzecznik Kancelarii Prezydenta Błażej Spychalski

- (...) ma to związek z nowym etapem życia zawodowego córki prezydenta - przekonywał w rozmowie z Polską Agencją Prasową. 

Ale czy na pewno to nowa ścieżka rozwoju jest powodem rezygnacji Kingi Dudy? Informator portalu Interia.pl twierdzi, że wpływ na decyzję mógł mieć sam prezydent

Prezydent zbyt wrażliwy?

Interia dotarła do informatora z bliskiego otoczenia prezydenta Andrzeja Dudy, który powiedzieć miał jej dziennikarzom, że powody odejścia córki głowy państwa są zgoła inne od tych, podanych do wiadomości publicznej. 

- Pan prezydent jest bardzo czuły na punkcie Kingi. A wszyscy ministrowie czy doradcy w mediach są pytani o jego córkę i to działa na szefa jak płachta na byka - miał stwierdzić współpracownik prezydenta. 

Dodał także, że zainteresowanie córką głowy państwa bywało czasem większe od decyzji podejmowanych przez Andrzeja Dudę. 

- Powstaje wrażenie, że prasa interesuje się bardziej Kingą niż polityką Pałacu Prezydenckiego. Dlatego wszyscy urzędnicy muszą uważać na to, co mówią - miał powiedzieć informator Interii. 

Na oficjalnej stronie internetowej Prezydent.pl nie znajdziemy już biogramu Kingi Dudy. Jej ostatnią działalnością w Kancelarii było spotkanie z Jakubem Lewandowskim pełniącym funkcję przewodniczącego V kadencji Rady Dzieci i Młodzieży RP. 

Źródło: natemat.pl

Artykuły polecane przez redakcję WTV: