kinga duda. Piotr Molecki/East News
Źródło: Piotr Molecki/East News
Wszystkie wideo autora Weronika Szatkowska
Autor Weronika Szatkowska - 13 Lipca 2020

Niespodziewane i zaskakujące, Kampania Przeciw Homofobii zaprasza do rozmowy Kingę Dudę. Odważy się?

Kinga Duda zwróciła się wczoraj z apelem do Polek i Polaków. Powiedziała też, że jest przekonana, że Andrzej Duda będzie sprawował należycie swoje obowiązki. Nawiązała do równości i wzajemnego szacunku. Sytuację tą postanowiła wykorzystać Kampania Przeciwko Homofobii, która zaprosiła córkę prezydenta na spotkanie.

– Chciałabym zaapelować, by nikt w naszym kraju nie bał się wyjść z domu. Niezależnie od tego, w co wierzymy, jaki mamy kolor skóry, poglądy, jakiego kandydata popieramy i kogo kochamy. Wszyscy jesteśmy równi i wszyscy zasługujemy na szacunek. Nikt nie zasługuje, aby być obiektem nienawiści – mówiła wczoraj córka prezydenta.

Nagle wybuchł protest pod Pałacem Prezydenckim. Awantura, przepychanki, dzieje się terazNagle wybuchł protest pod Pałacem Prezydenckim. Awantura, przepychanki, dzieje się terazCzytaj dalej

Kinga Duda zaproszona na rozmowę przez Kampanię Przeciwko Homofobii. Czy skorzysta?

"Swoją wypowiedź Kinga Duda rozpoczęła od słów chwalących jej ojca za dobrze wykonane zadania. Rozumiemy, że tyczyły się one kampanii prezydenckiej, która była kilkutygodniowym maratonem nienawiści" – skomentowała Kampania Przeciw Homofobii.

"Niezrozumiałym dla nas jest to, jak ktokolwiek, a tym bardziej córka prezydenta, może nazywać homofobiczną kampanię, podczas której Duda odczłowieczał osoby LGBT nazywając je ideologią, dobrze wykonanym zadaniem" – możemy przeczytać dalej.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Monika Olejnik nie wytrzymała i podsumowała w ostrych słowach Jacka Kurskiego. Sytuacja, jakiej nie było
2. Ekspert: Pokusa powtórzenia wyborów większa, niż się wydaje. Są odpowiednie przesłanki

"Podsycana przez prezydenta nienawiść już przyniosła swoje żniwo, którym są pobicia, agresja słowna, znakowanie mieszkań, w których mieszkają pary osób tej samej płci czy wypisywane na murach hasła odsyłające osoby LGBT do gazu. Nie przekonuje nas też apel Kingi Dudy, aby nikt nie bał się wyjść z domu z powodu tego, kogo kocha. Ludzie już się boją" – dodali działacze.

Kampania Przeciwko Homofobii postanowiła zaprosić Kingę Dudę na spotkanie. "Opowiemy o skutkach kampanii jej ojca. Być może wtedy ciężar, który położyła na barki osób LGBT mówiąc im, żeby się nie bały, przeniesie na barki ojca apelując do niego, aby zadbał o to, żeby w Polsce nikt się nie bał naprawiając to, co zepsuł".

Przypomnijmy, że Andrzej Duda wielokrotnie obrażał homofobicznymi tezami środowisko LGBT. Notorycznie nawiązywał do tradycyjnego modelu rodziny, dezinformował opinię publiczną nt. edukacji seksualnej i działań mniejszości. Straszył społeczeństwo rzekomą pedofilią, czy deprawacją.

"Próbuje się nam wmówić, że LGBT to ludzie. A to jest po prostu ideologia" - mówił prezydent podczas spotkania z wyborcami w Brzegu.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wielka gwiazda TVN odchodzi z pracy. Nagła decyzja. Co się stało?
  2. Sprawdzamy, jak wyniki wyborów mają się do 2015 r. Wzrosło poparcie dla Dudy
  3. Hanna Lis publicznie i wulgarnie obraziła księdza, nie wytrzymała. Duchowny odpowiedział, wcale nie lepiej
  4. Agata Duda zaatakowała dziennikarza. Właśnie odpowiedział jej w bolesny sposób
  5. Bosak w II turze nie poparł oficjalnie żadnego z kandydatów. Ale już w czerwcu dał do zrozumienia, na kogo zagłosuje
  6. Łukasz Szumowski zabrał głos tuż po wyborach. Chodzi o epidemię