Kinga Duda. YouTube/OnetNews/ScreenŹródło: YouTube/OnetNews/Screen
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 8 Sierpnia 2020

Zmasowany atak na Kingę Dudę. Niezwykle dotkliwe słowa, jest wzywana do reakcji

Kinga Duda jeszcze nie dawno apelowała o zgodę i narodowe pojednanie. Jej płomienne przemówienie sprawiło, że zagraniczna prasa ogłosiła ją "polską Ivanką Trump". Dziś, gdy mniejszości seksualne spotykają z przemocą systemową, córka prezydenta milczy. Internauci wywołują ją do tablicy.

 - Apeluję do państwa, aby nikt w naszym kraju nie bał się wyjść z domu. Ponieważ, niezależnie od tego, w co wierzymy, jaki mamy kolor skóry, jakie mamy poglądy, którego kandydata popieramy i kogo kochamy wszyscy jesteśmy równi, nikt nie zasługuje na to, żeby być obiektem nienawiści. Szanujmy się - apelowała Kinga Duda podczas wiecu wyborczego swojego Andrzeja Dudy. Jej deklaracje wywołały spore zamieszanie. Przedstawiciele społeczności LGBT wytykają, że to właśnie kandydat Prawa i Sprawiedliwości dehumanizował mniejszości seksualne. - Próbuje się nam wmówić, że LGBT to ludzie. A to jest po prostu ideologia - tłumaczyła głowa państwa w Brzegu (woj. opolskie) na jednym ze spotkań wyborczych.

Na stronie Gienka Loski opublikowana została pilna i ważna wiadomość. Potrzebne jest wsparcieNa stronie Gienka Loski opublikowana została pilna i ważna wiadomość. Potrzebne jest wsparcieCzytaj dalej

Kinga Duda odpowie za swoje słowa? Internauci przypominają jej deklaracje o osobach LGBT

Zwycięstwo prezydenta zostało przyćmione przez Kingę Dudę i Agatę Dudę. Obie wykorzystały swoje pięć minut, aby przerwać milczenie i zdominować ważne dla Prawa i Sprawiedliwości wydarzenie. Podczas ostatniej kadencji prezydenta Polski obie kobiety nie chciały występować w mediach. Pierwsza dama tłumaczyła, że jest to jej indywidualny wybór. Krytykowała dziennikarzy za brak szacunku do jej decyzji i prywatności.

Na grobie Kory pojawił się niespodziewany napis. Wywołuje emocjeNa grobie Kory pojawił się niespodziewany napis. Wywołuje emocjeCzytaj dalej

- Drogie media, drodzy dziennikarze, mówiliście i pisaliście, że się nie wypowiadam. Zapominaliście tylko dodać, że nie wypowiadam się do mediów, ja, proszę państwa, przez pięć lat rozmawiałam z Polakami, z naszymi rodakami. Na każdym ze spotkań. Drodzy dziennikarze, muszę wam powiedzieć jedno: chciałabym, żebyście również wy szanowali i Polaków, i polityków. Jak również chciałabym, żebyście szanowali mój wybór, ponieważ dużo mówicie o tolerancji, natomiast pozbawiacie mnie mojego własnego wyboru - grzmiała z mównicy.

W ostatnich dniach w Warszawie mają miejsce gigantyczne protesty. Wszystko za sprawą wydarzeń, których twarzą stała się Małgorzata Szutowicz, znana powszechnie jako Margot. Aktywistka kolektywu Stop Bzdurom miała zawiesić na pomniku Jezusa Chrystusa tęczową flagę i zerwać tablicę rejestracyjną z głoszącej homofobiczne hasła ciężarówki. Cała akcja miała na celu wyrażenie solidarności z ofiarami mowy nienawiści i dyskryminacji przez wzgląd na odmienną orientację seksualną. Policja podjęła radykalne kroki w tej sprawie. Chwilę później trzy osoby zostały ujęte, a po jedną z nich funkcjonariusze przejechali aż 900 kilometrów.

Wymiar sprawiedliwości przychylił się do wniosku prokuratury i orzekł dwumiesięczny areszt dla Szutowicz. Działanie to podejmuje się wobec osób podejrzewanych o ewentualne matactwa, ucieczkę z kraju lub fałszowanie dowodów. Pełnomocnicy działaczki podkreślają, że ich klientka nie spełnia żadnej z wymienionych przesłanek. Margot przed aresztowaniem stawiła się pod siedzibą Kampanii Przeciw Homofobii. Dołączyły do niej tłumy manifestantów oraz parlamentarzystów. Część z nich podjęła się próby zablokowania policyjnych działań. Funkcjonariusze podjęli decyzję o przepędzeniu demonstrujących przy użyciu siły. Uczestnicy zgromadzenia nagłaśniali w mediach społecznościowych przejawy policyjnej przemocy. Aktywiści byli bici, wyłapywani, szarpani oraz wywożeni po komendach przez służby. 

Kinga Duda chce, aby każdy w Polsce mógł spać spokojnie. Osoby LGBT apelują do córki prezydenta o reakcję

Posłowie oraz posłanki często zasłaniali manifestujących własnym ciałem. Przekazano, że na tak zwanych "dołkach" znajduje się prawie 50 osób. Zarówno adwokaci, jak i osoby posiadające immunitet nie mogły otrzymać informacji na temat aktualnego miejsca pobytu zatrzymanych. Policja odcina się od zarzutów. Tłumaczą, że podejmowane przez nich działania są zgodne z prawem. Odmienne stanowisko wyraziła komisarka praw człowieka Rady Europy. Na Twitterze umieściła znamienny wpis. - Wzywam do natychmiastowego uwolnienia aktywistki LGBT Margot z kolektywu "Stop Bzdurom". Zatrzymanie jest mrożącym sygnałem dla wolności słowa i praw LGBT w Polsce - zaznaczyła Dunja Mijatović.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Zatrzymanie krążenia, 5% szans na przeżycie. Joanna Senyszyn spisała testament, dwukrotnie uciekła śmierci
2. W polskim mieście doszło do bardzo poważnego wypadku, są ranni, w tym dzieci. Na miejsce natychmiast ruszył śmigłowiec
3. Nawet 2080 zł dodatku do emerytury. Wyjaśniamy co trzeba zrobić, aby dostać dodatkowy zastrzyk gotówki

Kinga Duda jeszcze kilka tygodni temu apelowała o równości i zasypanie podziałów. Użytkownicy Twittera wytykają jej brak reakcji na przemoc systemową, z jaką zmagają się mniejszości seksualne. Wyjaśnijmy, że córka prezydenta nie pełni żadnej funkcji, ale jej sprzeciw wobec ostatnich wydarzeń, choć symboliczny, mógłby znacznie wpłynąć na postrzeganie osób LGBT przez część naszego społeczeństwa. 

Na umieszczonym zdjęciu wyróżniającym widzimy ujęcie z wiecu wyborczego Andrzeja Dudy, relacjonowanego przez Onet News 13 lipca.

Kinga Duda

Kinga Duda

Kinga Duda

Kinga Duda

Kinga Duda

 

 

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wąż grasuje po warszawskim osiedlu. Rada osiedla ostrzega, uważajcie
  2. Jakie maseczki są najbardziej skuteczne i czy przyłbica daje ochronę?
  3. Dziennikarze Wiadomości TVP stanęli przed sądem. Wiemy, jak się tłumaczyli
  4. Pracownica Tadeusza Rydzyka ujawniła kulisy działania toruńskiego imperium. Robią wrażenie
  5. Jarosław Kaczyński nie ma skrupułów. Dziennikarze dotarli do słów, które wypowiedział w kuluarach. Czeka nas polityczne trzęsienie ziemi?
  6. Niewinna zabawa zamieniła się w horror. Turyści w Łebie byli świadkami prawdziwego dramatu