Kinga Duda w ostrych słowach oceniona przez byłego polityka. Jakub Kaminski/East News
Źródło: Jakub Kaminski/East News
Wszystkie wideo autora Agata Jaroszewska
Autor Agata Jaroszewska - 4 Października 2020

Zakpił z Kingi Dudy jak nigdy wcześniej. Jego słowa na pewno dotrą do Pałacu Prezydenckiego

Kinga Duda mogła spodziewać się, że jej nowa funkcja będzie wzbudzać spore emocje. Do tej pory córka prezydenta nie decydowała się na zabranie głosu w kwestii kontrowersji wokół jej nominacji. Możliwe jednak, że słowa, jakie padły z ust Romana Giertycha, będą pretekstem do pierwszej wypowiedzi w tym aspekcie.

Córka prezydenta Andrzeja Dudy, Kinga Duda mimo młodego wieku może pochwalić się CV, którego pozazdrościć jej może wiele kolegów i koleżanek z prawniczego świata. Niedawno zakończyć miała prestiżowy staż w Wielkiej Brytanii, a po tym, jak wróciła do kraju i jej tata po raz drugi objął urząd głowy państwa, na horyzoncie pojawiła się lukratywna propozycja. Kinga Duda zapewne nie zastanawiała się zbyt długo i ją przyjęła. Po tym, jak dziennikarze ujawnili jej nową funkcję, w mediach rozpętała się prawdziwa burza. Do głosów oburzenia dołączył znany wszystkim Roman Giertych, który co prawda pożegnał się z wielką polityką, jednak powrócił do swojego zawodu. Prawnik i adwokat postanowił na Twitterze w bardzo ironiczny sposób skomentować obecną sytuację. Jego słowa na pewno dotrą do Pałacu Prezydenckiego.

Zakażona Dorota Gardias nagle trafiła do szpitala, fani drżeli o jej życie. Wreszcie przerwała milczenieZakażona Dorota Gardias nagle trafiła do szpitala, fani drżeli o jej życie. Wreszcie przerwała milczenieCzytaj dalej

Nowa praca Kingi Dudy wymusza na niej stały kontakt ze Zbigniewem Ziobro

Kinga Duda dopiero wkracza na rynek pracy, jednak pewne jest, że miejsca, gdzie stawiała swoje pierwsze kroki to prawdziwy ewenement na skalę krajową. Ambitna córka prezydenta poszła w ślady taty i również związała się ze światem prawa. O ile do tej pory unikała mieszania się w sprawy wagi państwowej i zdawała się nie lubić faktu nachodzenia przez paparazzich, to przyjmując propozycje zostania konsultantką społeczną, skazała się na zainteresowanie mediów oraz postronnych Polaków.

Kinga Duda miała bardzo niesprecyzowany zakres obowiązków, jednak ostatnio uległo to zmianie. Poinformowano, że młody prawniczy głos będzie wspierał urzędników w reformie wymiaru sprawiedliwości. Możliwe, że stanowisko córki Andrzeja Dudy jest cenne ze względu na posiadaną przez nią praktycznie czysto teoretyczną wiedzę, niezmąconą faktami realiów sądownictwa w kraju. Roman Giertych nie będzie jednak miał okazji spotkać młodej prawniczki na salach sądowych. Były minister edukacji zabrał głos i w swoim tweecie zakpił z doświadczenia Kingi Dudy.

Skrajnie niesmaczne sceny na Polsacie, widzowie nie wytrzymali. Aż trudno uwierzyćSkrajnie niesmaczne sceny na Polsacie, widzowie nie wytrzymali. Aż trudno uwierzyćCzytaj dalej

Roman Giertych ocenia kompetencje zawodowe Kingi Dudy

O ile prywatne przytyki w stronę osób publicznych są nie na miejscu, to już faktyczna krytyka, biorąca pod uwagę faktyczne argumenty jest jak najbardziej uzasadniona. Kinga Duda reformująca sądownictwo wydaje się pomysłem dość absurdalnym, co nie umknęło uwadze Romanowi Giertychowi. W charakterystyczny dla siebie sposób były polityk i wiceminister skomentował całe zamieszanie w mediach społecznościowych.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Robił dobrą minę do złej gry, ale wszystko się nagrało. Mateusz Morawiecki wygwizdany
2. Masz w domu żeliwną maszynkę do mięsa? Jesteś prawdziwym szczęściarzem
3. PKO BP niespodziewanie wprowadza ważne zmiany. Pojawiła się całkowicie nowa funkcja

- Cieszę się, że PAD zyskał doradcę w spr. reformy sądownictwa w osobie Kingi Dudy. Jej doświadczenie na sali sądowej, publikacje z zakresu reformy procedury oraz autorytet jakim się cieszy w środowiskach prawniczych są najlepszą gwarancją udanej reformy - przeczytać można na koncie Romana Giertycha na Twitterze. W komentarzach zauważono, że chociaż kwestia wydaje się faktycznie zabawna, to w rzeczywistości powinniśmy być dalecy od śmiechu w tej sytuacji. Trudno nie przyznać racji temu poglądowi. Pytanie brzmi, czy Kinga Duda lub jej tata prezydent zareagują na zarzuty byłego polityka.

Kinga Duda

Źródło: Twitter.com/GiertychRoman

Nagły, ogromny protest w samym centrum Warszawy. Młodzi Polacy mają dość, ruszyli na uliceNagły, ogromny protest w samym centrum Warszawy. Młodzi Polacy mają dość, ruszyli na uliceCzytaj dalej

Źródło: SuperExpress / Twitter.com @GiertychRoman

ZOBACZ TAKŻE:

  1. 32 tys. zł dopłaty. Wystarczy, że masz odpowiedni typ domu
  2. Fani Legii w rozpaczy, znamy powód. Co pokrzyżowało plany zespołu?
  3. Nagły, ogromny protest w samym centrum Warszawy. Młodzi Polacy mają dość, ruszyli na ulice
  4. Skrajnie niesmaczne sceny na Polsacie, widzowie nie wytrzymali. Aż trudno uwierzyć
  5. TVP już powinno się martwić? Liczby są nieubłagane, doniesienia mówią wszystko
  6. Kolejny wypadek na zakręcie mistrzów. Wideo