Kinga Duda w Pałacu Prezydenckim.. Jakub Kaminski/East NewsŹródło: Jakub Kaminski/East News
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 2 Grudnia 2020

Co tak naprawdę robi Kinga Duda w Kancelarii Prezydenta? Wymijająca odpowiedź może zaskoczyć

Nowa rola Kingi Dudy budzi ogromne zainteresowanie społeczeństwa. O jej zadaniach jako doradcy Andrzeja Dudy opowiedział na antenie Radia Zet wiceszef Kancelarii Prezydenta Paweł Mucha. "Jest głosem młodego pokolenia".

  • Wiceszef Kancelarii Prezydenta był gościem Radia Zet
  • Paweł Mucha był pytany o brak aktywności ze strony Andrzeja Dudy
  • W trakcie rozmowy poruszono również sprawę obowiązków Kingi Dudy jako doradcy prezydenta

Paweł Mucha wskazał, że nieprawdziwy obraz prezydenta może być kreowany przez sporą część polskiej klasy politycznej oraz mediów nieprzychylnych Andrzejowi Dudzie, które źle odebrały jego zwycięstwo w minionych wyborach.

Mamy cały czas próbę podważania mandatu Zjednoczonej Prawicy, a pan prezydent, wygrywając wybory, pewnie przekreślił nadzieję tych, którzy liczyli, że dojdzie w Polsce do przyspieszonych wyborów – wskazał.

Pytany o brak aktywność Dudy w trakcie drugiej kadencji wiceszef Kancelarii Prezydenta zapewnił, że głowa państwa "interweniuje w wielu obszarach". Mucha zapewnił, że zwycięzca lipcowego głosowania, w którym pokonał kandydata KO Rafała Trzaskowskiego, pozostaje bardzo aktywny.

Ma bardzo bogato wypełniony kalendarz – spotkania z premierem, ministrami, konsultacje – wyliczał gość Radia Zet.

Hanna Lis nie wytrzymała, ostro skrytykowała Magdalenę Ogórek. Hanna Lis nie wytrzymała, ostro skrytykowała Magdalenę Ogórek. "Żenada"Czytaj dalej

Mucha o Strajku Kobiet: "Lżenie policjantów, wulgaryzmy, podżeganie do przestępstwa"

Prowadząca rozmowę postanowiła zapytać Muchę o powody, dla których Andrzej Duda nie zdecydował się zaprosić do Pałacu Prezydenckiego liderek Strajku Kobiet. W odpowiedzi przedstawiciel KP wyliczał niepokojące w jego opinii zachowania, do których dochodziło w trakcie protestów.

Teksty wybrane dla Ciebie:

Widziała pani zachowania jednej z liderek, lżenie policjantów, wulgaryzmy, próbę plucia, wypowiedzi o broni, podżeganie do przestępstwa – mówił na antenie radia wiceszef organu.

I dodał: – Widziałem wczoraj sceny, które mnie niezwykle bulwersują – wydawanie poleceń posłom, że mają przerywać kordon policyjny. Widziałem przedstawicieli narodu, którzy biernie się przyglądali, choć byli zawstydzeni.

Kaczyński wzywał do obrony kościołów za wszelką cenę, złożono oficjalne zawiadomienie. Jest decyzja prokuraturyKaczyński wzywał do obrony kościołów za wszelką cenę, złożono oficjalne zawiadomienie. Jest decyzja prokuraturyCzytaj dalej

Kinga Duda jako doradca prezydenta

Mucha nie uniknął pytania o szczegóły działalności Kingi Dudy w roli doradczyni prezydenta. Jeden ze słuchaczy poprosił o wymienienie trzech projektów złożonych przez prezydencką córkę.

Doradcy są dla prezydenta i na jego potrzeby przedstawiają opinie – mówił gość Radia Zet.

Wiceszef Kancelarii Prezydenta wskazał, że Kinga Duda doradza głowie państwa we wszelkich kwestiach dotyczących młodych osób. – Jest głosem młodego pokolenia – zaznaczył.

Przypomnijmy, że funkcję doradcy prezydenta córka Dudy pełni od marca bieżącego roku. Jak jednak widać, odpowiedzi na temat jej konkretnych zadań okazują się całkowicie wymijające. Choć od przejęcia nowego stanowisko przez prawniczkę minęło kilka miesięcy, co zaskakujące, nadal nie wiadomo, czym konkretnie zajmuje się w Kancelarii poza ogólnym "doradzaniem".

źródło: radiozet.pl

Katarzyna Dowbor z ekipą odnowiła cały dom, sąsiad nagle go podpalił. Dramatyczne szczegóły i powódKatarzyna Dowbor z ekipą odnowiła cały dom, sąsiad nagle go podpalił. Dramatyczne szczegóły i powódCzytaj dalej

Zobacz także w naszych serwisach: