Kierowcy czeka zaskoczenie związane z cenami paliwa. pxhere.comŹródło: pxhere.com
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 1 Marca 2020

Kierowcy mogą być zdezorientowani. Paliwo potanieje i podrożeje jednocześnie, co to oznacza?

Kierowcy nie mają w Polsce łatwego życia. Jeśli nie zaskoczy ich zima, z pewnością zrobi to paliwo, które już niedługo jednocześnie podrożeje i... potanieje. Wchodzące dziś w życie przepisy mają na celu zwiększenie środków na drogi krajowe.

Z informacji przekazanych przez portal money.pl wynika, że paliwa jednocześnie podrożeją i potanieją. Jak czytamy, za sprawą nowych przepisów wzrośnie stawka opłat paliwowych. Tego samego dnia zaczną za to obowiązywać zasady obniżające akcyzę na paliwa.

Jednoczesne podniesienie i obniżenie stawek związanych z paliwem ma w praktyce sprawić – wedle zapewnień Ministerstwa Infrastruktury – że dla kierowców "wszystko zostanie po staremu".

Mąż Beaty popełnił samobójstwo. Ksiądz nie chciał odprawić pogrzebu, postawił oburzający warunekMąż Beaty popełnił samobójstwo. Ksiądz nie chciał odprawić pogrzebu, postawił oburzający warunekCzytaj dalej

Kierowcy mają nie odczuć zmian

Warto wspomnieć, że wspomniana podwyżka opłaty paliwowej nie jest pierwszą w 2020 roku. Nowa stawka zaczęła obowiązywać w styczniu. Stawka za 1000 litrów benzyny miała wzrosnąć z 133,21 zł do 138,49 zł. Podwyżka nie okazała się jednak wystarczająca i obecnie sięgnie 155,49 zł za 1000 litrów.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Monika Olejnik jednym wpisem straciła w oczach fanów. "Nie wierzę, że pani tak napisała"
2. Szpital Bródnowski ograniczył działanie SORu. Dezynfekcja po pacjencie

Ministerstwo Infrastruktury zapewnia jednak, że w praktyce kierowcy nie powinni spodziewać się wyższych cen na stacjach paliwowych. Wszystko za sprawą jednoczesnej obniżki akcyzy.

Decyzja resortu ma na celu zwiększenia środków na drogi. Środki z opłaty paliwowej zasilają bowiem Krajowy Fundusz Drogowy. Portal money.pl przytacza słowa rzecznika Ministerstwa Infrastruktury Szymona Huptysia. Jak przekonywał, "dzięki tej zmianie Krajowy Fundusz Drogowy, który czerpie pieniądze z opłaty paliwowej, a nie z akcyzy, będzie mógł być dofinansowany większą kwotą, a program budowy dróg krajowych będzie mógł przebiegać jeszcze sprawniej".

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Stefan Kraft zostanie ukarany za oszustwo w trakcie Pucharu Świata? Mamy decyzję władz federacji
  2. Emerycie, sprawdź swój przelew z ZUS. Na twoje konto trafi większe świadczenie
  3. Porusza się na wózku i pracuje na lotnisku. Piesek podbija serca podróżnych z całego świata
  4. Przerażony 3-latek utknął w windzie w przejściu podziemnym. Pomoc przybyła w samą porę
  5. Rydzyk wpadł w nagłą furię. "Zboczenia, wprowadzanie w nienormalność"
  6. Jest oświadczenie Suntago Park of Poland. Odpowiedzieli na liczne skargi turystów

Źródło: money.pl

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News