Kierowca potrącenie
Źródło: Twitter / StopCham
Wszystkie wideo autora Maria Wieczorek
Autor Maria Wieczorek - 5 Marca 2020

Porażające nagranie. "Tak w praktyce często wygląda wtargnięcie na jezdnię"

Kierowca, który stał się bohaterem szokującego nagrania, potrącił kobietę na przejściu dla pieszych. W komentarzach pod filmem zaroiło się od mocnej krytyki. Internauci podkreślali, że w podobnych sytuacjach, gdzie wina ewidentnie leży po stronie kierującego pojazdem, o niezgodne z prawem zachowanie często oskarża się pieszych.

Kierowca w okolicy przejścia dla pieszych powinien zachowywać szczególną ostrożność, o czym słyszy już każdy kursant. Niestety po samodzielnym wejściu za kierownicę nie wszyscy stostują się do tej zasady. Udowodniła to niestety osoba kierująca pojazdem, która stała się bohaterem szokującego nagrania, zdobywającego rozgłos na Twitterze.

Obrazy WTV"Publiczna napaść, nękanie". Składają zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez TarczyńskiegoCzytaj dalej

Na filmie widzimy, że gdy samochód zbliża się do przejścia, piesza jest już w jego połowie. Co więcej, tuż za pasami znajduje się rondo, co także powinno skłonić kierowcę do wzmożonej ostrożności i czujności. Choć pojazd zwalnia przed przejściem, niespodziewanie przyspiesza i po chwili wjeżdża w zdezorientowaną kobietę. Na pierwszy rzut oka wygląda to wręcz, jakby pomylił pedały hamulca i gazu. Potrącona piesza przelatuje przez maskę i ląduje na ziemi kilka metrów dalej.

Kierowca potrącił pieszą na przejściu

Kierująca pojazdem kobieta natychmiast zatrzymała się i wybiegła z niego, aby sprawdzić stan poszkodowanej. Przechodząca obok piesza szybko wyciąga telefon, aby najpewniej poinformować o zdarzeniu służby. Momentu, w którym policjanci przybywają na miejsce, nie możemy już zobaczyć na krótkim nagraniu.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Tajemnicze nocne spotkanie Andrzeja Dudy z prezesem PiS. Spiskowali?
2. Niewyobrażalny skandal w popularnej lodziarni. Lepiej uważajcie, konsekwencje mogą być straszne

W sekcji komentarzy pod filmem zaroiło się od mocnych komentarzy. Internauci przypominali ironicznie, że właśnie tak najczęściej wyglądają sławetne wtargnięcia na przejście dla pieszych. W rzeczywistości to kierowca nie zachował oczywiście należytej ostrożności i potrącił ofiarę, łamiąc szereg przepisów. W podobnych sytuacjach wina często i tak spada jednak na pieszych, którzy mogą zostać poważnie poszkodowani w tego rodzaju zdarzeniach.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wielka afera w świecie futbolu. Śledczy przeszukali biura uczestników Ligi Mistrzów
  2. Seniorzy mają powody do radości. Do ich kieszeni trafią dodatkowe pieniądze z ZUS
  3. Wrocławski ksiądz: epidemia to kara za homoseksualizm. Skandaliczne kazanie
  4. Nastolatek szkalowany przez sąd za tęczowy herb miast. Paranoja i kuriozum
  5. Choć płacił składki całe życie, nie dostał emerytury. Patologia systemu
  6. Wszystkie loty odwołane. Upada największa, regionalna linia lotnicza w Europie

Źródło: Twitter

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News