Kierowca potrącenie
Źródło: Twitter / StopCham
Wszystkie wideo autora Maria Hędrzak
Autor Maria Hędrzak - 26 Czerwca 2020

Koszmarne nagranie. "Tak w praktyce często wygląda wtargnięcie na jezdnię"

Kierowca, który stał się bohaterem szokującego nagrania, potrącił kobietę na przejściu dla pieszych. W komentarzach pod filmem zaroiło się od mocnej krytyki. Internauci podkreślali, że w podobnych sytuacjach, gdzie wina ewidentnie leży po stronie kierującego pojazdem, o niezgodne z prawem zachowanie często oskarża się pieszych. Przypominamy bulwersującą sprawę z marca tego roku.

Kierowca w okolicy przejścia dla pieszych powinien zachowywać szczególną ostrożność, o czym słyszy już każdy kursant. Niestety po samodzielnym wejściu za kierownicę nie wszyscy stostują się do tej zasady. Udowodniła to niestety osoba kierująca pojazdem, która stała się bohaterem szokującego nagrania, zdobywającego rozgłos na Twitterze.

Wchodząc do lokalu wyborczego, czeka cię ogromna niespodzianka. Jest oficjalna decyzja, opublikowano wytyczne GISWchodząc do lokalu wyborczego, czeka cię ogromna niespodzianka. Jest oficjalna decyzja, opublikowano wytyczne GISCzytaj dalej

Na filmie widzimy, że gdy samochód zbliża się do przejścia, piesza jest już w jego połowie. Co więcej, tuż za pasami znajduje się rondo, co także powinno skłonić kierowcę do wzmożonej ostrożności i czujności. Choć pojazd zwalnia przed przejściem, niespodziewanie przyspiesza i po chwili wjeżdża w zdezorientowaną kobietę. Na pierwszy rzut oka wygląda to wręcz, jakby pomylił pedały hamulca i gazu. Potrącona piesza przelatuje przez maskę i ląduje na ziemi kilka metrów dalej.

Kierowca potrącił pieszą na przejściu

Kierująca pojazdem kobieta natychmiast zatrzymała się i wybiegła z niego, aby sprawdzić stan poszkodowanej. Przechodząca obok piesza szybko wyciąga telefon, aby najpewniej poinformować o zdarzeniu służby. Momentu, w którym policjanci przybywają na miejsce, nie możemy już zobaczyć na krótkim nagraniu.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Wiadomości TVP bez skrupułów zmanipulowały jej wypowiedź. Zadziwiające sceny na antenie, jest mocna odpowiedź
2. W ciągu 4 miesięcy 200 tysięcy polskich turystów dostanie pieniądze. Nie chodzi o bon

W sekcji komentarzy pod filmem zaroiło się od mocnych komentarzy. Internauci przypominali ironicznie, że właśnie tak najczęściej wyglądają sławetne wtargnięcia na przejście dla pieszych. W rzeczywistości to kierowca nie zachował oczywiście należytej ostrożności i potrącił ofiarę, łamiąc szereg przepisów. W podobnych sytuacjach wina często i tak spada jednak na pieszych, którzy mogą zostać poważnie poszkodowani w tego rodzaju zdarzeniach.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Dobra zmiana dla wielu polskich kierowców. Uprzykrzający życie przepis będzie mniej doskwierał
  2. Wstrząsające nagranie momentu katastrofy autobusu. Widać jak spada z wiaduktu
  3. Skandaliczna manipulacja w TVP Info. Rafał Trzaskowski znów publicznie oczerniony, sytuacja, jakiej nie było
  4. Skandaliczne, znów zaostrzenie kar za aborcję? Kobiety mają dość i znów wyjdą na ulicę
  5. Druk kart wyborczych wykona prywatna firma, a nie państwowa. Zastanawiające i budzące wątpliwości kroki, o wszystkim poinformował Onet
  6. Bardzo ważne zarządzenie premiera. Wprowadzono II stopień alarmowy w kraju

Źródło: Twitter

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News