Kibole wparowali do budynku i zrobili rozróbę na oczach przerażonych dzieci. Przerwali turniej charytatywny.. facebook.com/WladcyTrybunPLŹródło: facebook.com/WladcyTrybunPL
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 19 Stycznia 2020

Kibole przerwali turniej charytatywny. Bijatyka na oczach dzieci

Kibole wparowali do budynku i przerwali charytatywny turniej halowy, podczas którego zbierane były pieniądze dla dziewczynki chorej na białaczkę. Dzieci były przerażone widokiem rozróby, bijatyki i hałasu. Chuliganów to nie obchodziło. Świadkowie zdarzenia twierdzą, że napastnikami byli pseudokibice Zagłębia Sosnowiec i Legii Warszawa.

W sobotę w podpoznańskich Obornikach w województwie wielkopolskim odbył się halowy turniej piłkarski. Cel był charytatywny. Podczas turnieju zbierano pieniądze dla nastoletniej Michaliny, która choruje na ostrą białaczkę limfoblastyczną typu B.

Jeden z najważniejszych dziennikarzy TVP zwolniony dyscyplinarnie. Jeden z najważniejszych dziennikarzy TVP zwolniony dyscyplinarnie. "Zarzuty kuriozalne"Czytaj dalej

Kibole przerwali charytatywny turniej halowy. Dzieci były przerażone

Patronatem honorowym turnieju był sam burmistrz Obornik i starosta. Współorganizatorem wydarzenia zorganizowanego w Obornickim Centrum Sportu byli Oborniccy Fanatycy, czyli sympatycy Lecha Poznań.

Panowała przyjazna i rodzinna atmosfera, na hali sportowej obecne były rodziny z dziećmi, wszystko szło zgodnie z planem i każdy bawił się świetnie w szczytnym celu. Jednak do czasu. Przyjazna i rodzinna atmosfera przerodziła się w pewnym momencie w rozróbę, bijatykę i chwile grozy. Dzieci były przerażone i w szoku. Wszystko to za sprawą kiboli, którzy wtargnęli do budynku i przerwali charytatywny turniej, nie zważając przy tym na nic.

Jak relacjonuje "Radio Poznań", podczas charytatywnego turnieju w pewnym momencie do hali wtargnęło około "trzydziestu kibiców Zagłębia Sosnowiec, którzy próbowali zerwać plakaty Lecha Poznań." Napastników przegnali kibice Lecha Poznań. Przed budynkiem Obornickiego Centrum Sportu miało dojść do kolejnej bójki. Radio Poznań informuje, że policja zatrzymała jedną osobę. Turniej został przerwany.

"Jesteśmy zszokowani zachowaniem koalicji Zagłębia Sosnowiec i Legii Warszawa. Nigdy nie pozwolimy na takie postępowanie kogokolwiek. To, że zdarzyło się to na turnieju charytatywnym organizowanym dla chorej nastolatki, jest tym bardziej godne potępienia. W naszym działaniu nic się nie zmienia! Będziemy jeszcze więcej sił wkładać w nasze akcje pomocy! Będziemy jeszcze silniejsi!" - cytuje "Obornickich Fanatyków" lokalny portal "eoborniki.pl.

"Na turniej z nie zapowiedzianą wizyta przybyli kibice Legii Warszawa oraz Zagłębia Sosnowiec. Kibice Kolejorza odparli atak i szybko przegonili Wojskowych z hali. Całe zdarzenie rozegrało się na oczach przerażonych dzieci, które były obecne na tym turnieju. Niestety w wyniku tego incydentu turniej został przerwany." - czytamy we wpisie na fanpage'u "Piłkarskiego Kuriera".

Do sprawy odniósł się nawet sam Zbigniew Boniek, prezes PZPN. Wyraził swój gniew i potępienie takich zachowań. "Piłka nożna dla kibiców ... dla tych?" - napisał oburzony Boniek, udostępniając do swojego wpisu nagranie z ataku kiboli.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Nowy podatek oburza wielu Polaków. Nie dość, że jest batem dla zaradnych to okrada najbardziej potrzebujących

2. W Australii w końcu spadł deszcz. Niestety eksperci przed nim ostrzegają, może być jeszcze gorzej

3. Rafał Trzaskowski dostaje listy z pogróżkami. Boi się najgorszego

4. Nie żyje uznany reżyser z Poznania. Dramatyczna śmierć na przyjęciu

5. Magda Umer zdradziła najskrytsze tajemnice swojej sławnej przyjaciółki. Wielkie zamieszanie

6. Zabójca Adamowicza pozostanie bezkarny? Wymyślił sposób, jak uniknąć kary więzienia