Restauracja KFC. NurPhoto/REX ShutterstockŹródło: NurPhoto/REX Shutterstock
Wszystkie wideo autora Krystian Mowel
Autor Krystian Mowel - 7 Sierpnia 2020

Po dowiedzeniu się, jak przygotowywane jest mięso w KFC, już więcej tam nie zjecie. Sieć obiecuje poprawe

KFC odważyło się zdradzić szczegóły dotyczące hodowli zwierząt wykorzystywanych do produkcji dań.

Jeden z najbardziej popularnych fast foodów opublikował dane dotyczące hodowli kurczaków, wykorzystywanych na potrzeby sieci restauracji. Niektóre fakty są szokujące.

Śmierć w Śmierć w "Na Wspólnej". Tragiczne okoliczności rozstania z jedną z bohaterekCzytaj dalej

Zwierzęta hodowane dla KFC chorują i cierpią

Według przekazanych informacji, znacząca większość kur, które później trafiają na talerze klientów KFC to rasy szybko rosnące, których ubicie możliwe jest po 30 dniach od wyklucia pisklęcia. Z raportu wynika, iż blisko 35 procent kur choruje na kontaktowe zapalenie skóry podeszwy stóp, która występuje najczęściej w przypadku, gdy podłoga jest twarda, ściółka zbyt wilgotna lub gdy pojawiają się zanieczyszczenia kałem. Gdy dojdzie do jakiegoś urazu, wówczas takiego ptaka dotyka zapalenie bakteryjne. Zwierzęta cierpią z powodu bólu i w wielu przypadkach mają problem z poruszaniem się.

Zostawili włączoną kamerę, kiedy ich dzieckiem opiekowała się niania. Tylko dla osób o mocnych nerwachZostawili włączoną kamerę, kiedy ich dzieckiem opiekowała się niania. Tylko dla osób o mocnych nerwachCzytaj dalej

KFC obiecuje poprawę

Brytyjskie KFC podkreśla, iż wyniki raportu i tak są dobre, gdyż jeszcze cztery lata temu na kontaktowe zapalenie cierpiało ponad 50 procent hodowanych kur. W najlepszych hodowlach odsetek chorych ptaków wynosi tylko 15 procent. Sceptycy uważają jednak, że powodem spadku zarażeń jest używanie większej ilości antybiotyków. KFC obiecuje, że postara się, aby poziom na jakim hodowane są zwierzęta poprawił się.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Więźniowie nie dali żyć ojcu, który zabił miesięcznego Wiktorka. Porażające, co zrobili w areszcie
2. W polskim mieście doszło do bardzo poważnego wypadku, są ranni, w tym dzieci. Na miejsce natychmiast ruszył śmigłowiec
3. Jakie emerytury dostaną największe polskie gwiazdy? Ciężko uwierzyć w takie kwoty

Jednym z pomysłów ma być inwestowanie w mięso in-vitro, które będzie pozyskiwane metodą biodruku 3D. Wydaje się, że to jednak kwestia kilku lub kilkunastu lat, zanim ta technologia zostanie rozpowszechniona.
 
Źródło: [„Fakt”]

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Koronawirus w starostwie. Pracownik chory na COVID-19
  2. Ile pieniędzy zasiliło kasę państwa z mandatów za brak maseczek
  3. Dziennikarze Wiadomości TVP stanęli przed sądem. Wiemy, jak się tłumaczyli
  4. Pracownica Tadeusza Rydzyka ujawniła kulisy działania toruńskiego imperium. Robią wrażenie
  5. Jarosław Kaczyński nie ma skrupułów. Dziennikarze dotarli do słów, które wypowiedział w kuluarach. Czeka nas polityczne trzęsienie ziemi?
  6. Stało się, Szumowski zapowiedział poważne zmiany. Polaków czekają spore utrudnienia na wakacjach