"Kevin sam w domu" powróci. Screen z filmu "Kevin sam w domu"
Źródło: Screen z filmu "Kevin sam w domu"
Wszystkie wideo autora Paweł Sekmistrz
Autor Paweł Sekmistrz - 20 Listopada 2020

Będziecie oglądali "Kevina samego w domu"? Polsat podał już datę

"Kevin sam w domu" tradycyjnie będzie emitowany podczas świąt Bożego Narodzenia. Polsat potwierdził, że wigilia nie zostanie pozbawiona tego tak ważnego dla wielu elementu. Cała Polska ponownie zasiądzie przed telewizorem, choć wszyscy dobrze wiedzą, jak to wszystko się skończy.

"Kevin sam w domu" bez świąt ma jeszcze rację bytu, ale już święta bez "Kevina..." nie bardzo. Przedstawiciele Polsatu potwierdzili w rozmowie z serwisem Press.pl, że fani charyzmatycznego McCallistera nie mają powodów do obaw - będą mogli cieszyć się przygodami chłopca już wkrótce.

Tadeusz Rydzyk w Tadeusz Rydzyk w "Milionerach" TVN-u. Pojawiła się również Beata Szydło. Przypominamy, najbardziej zaskakujące sytuacje w programieCzytaj dalej

"Kevin sam w domu" będzie. Można żyć dalej.

"Kevin sam w domu" to jeden z największych świątecznych hitów filmowych. Wielu uważa, że przygoda chłopca pozostawionego samemu sobie w święta Bożego Narodzenia to najlepsze dzieło tego podgatunku. Niekwestionowany przebój Chrisa Columbusa, twórcy "Pani Doubtfire" i dwóch pierwszych części Harrego Pottera przy niedużym budżecie 18 mln dolarów, przyniósł dochód przekraczający 477 mln i to z samych biletów do kina.

Sukces "Kevina samego w domu" otworzył drzwi do kariery 40-letniemu obecnie aktorowi Macaulayowi Culkinowi, którego kreacja w niezwykle zabawnej świątecznej komedii została pokochana przez widzów na całym świecie i szybko zyskała miano kultowej. Niestety w połowie lat 90. kariera znacznie przygasła, a aktor nie dostał do dziś już żadnej znaczącej roli, poza kilkoma, głównie epizodycznymi występami w niezbyt dobrze ocenianych filmach.

Marka "Home Alone", bo tak nazywał się "Kevin sam w domu" w oryginale, doczekała się czterech kontynuacji. W drugiej części wystąpił nawet późniejszy prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump. Kolejne, już po wymianie Culkina na innych aktorów, nie odnosiły większych sukcesów. Żaden z przyszłych "Kevinów" nie wzbudził też już tak ogromnych emocji jak pierwowzór.

Pierwszy "Kevin sam w domu" jest jednak naprawdę dobrze skomponowaną komedią i wciąż stanowi jeden z nieodłącznych elementów świąt Bożego Narodzenia, nie tylko dla Polaków. Co roku emitowany jest również w telewizji w Wielkiej Brytanii, Niemczech czy na Litwie.

Nie inaczej będzie również w tym roku, bo telewizja Polsat, która nieodmiennie co roku raczy nas przygodami Kevina McCallistera już teraz zapowiedziała w rozmowie z portalem Press.pl, że w najbliższe święta polscy widzowie znów będą mogli się cieszyć przygodami rezolutnego chłopca.

Obrazy WTV"Aborcja nawet do 9 miesiąca ciąży". TVP Info w oparach absurduCzytaj dalej

Święta bez Kevina?

Choć "Kevin sam w domu" wydaje się nieodłącznym elementem świąt, jak karp na stole i prezenty pod choinką, nie zawsze było to tak oczywiste. W 2011 r. Polsat niedługo przed Bożym Narodzeniem zaskoczył wszystkich telewidzów brakiem filmu Chrisa Columbusa w zapowiadanej ramówce.

To wywołało prawdziwą lawinę oburzenia internautów, którzy postanowili stworzyć na Facebooku petycję dotyczącą przywrócenia przygód Kevina do Polsatu. Profil w mediach społecznościowych, w którym swoje opinie wygłaszali fani komedii nazywał się "Polsat zabił święta - w tym roku nie będzie Kevina".

DZISIAJ GRZEJE: 1. Czy Agata Duda bez słów całkowicie sprzeciwiła się mężowi? Symboliczne zdjęcia obiegają sieć
2. WHO wskazało, co należy zrobić, aby lockdown nie był koniecznością. Mocna teza organizacji
3. Czy Tadeusz Rydzyk chce doprowadzić do upadku większości PiS? Pojawiła się zaskakująca opinia

Pod takim naporem telewizja musiała się ugiąć, w końcu prosiło o to prawie 90 000 osób! Polsat ostatecznie wyemitował "Kevina samego w domu", choć z opóźnieniem, bo dopiero pierwszego dnia świąt. Najważniejsze jednak, że McCallister znów mógł pokonać zbirów!

Choć tegoroczne święta z powodu pandemii koronawirusa mogą wyglądać nieco inaczej od tych, do których przyzwyczailiśmy się przez lata, jedno pozostanie bez zmian. Może i nie spotkamy się przy wigilijnym stole z licznym gronem rodziny, może pasterkę przyjdzie nam spędzać z zachowaniem dystansu. Pewnie nawet nie będzie w tym roku śniegu, ale wciąż będziemy mieli naszego tradycyjnego "Kevina samego w domu".

Zdjęcie jest screenem fragmentu filmu "Kevin sam w domu" ("Home Alone"), dostępnego w serwisie YoTube na kanale Movieclips (youtube.com/Movieclips)

Dzieci w podwarszawskim kościele otrzymały do wypełnienia ankietę. Księża myśleli, że rodzice nie zwrócą uwagi na skandaliczne pytanie?Dzieci w podwarszawskim kościele otrzymały do wypełnienia ankietę. Księża myśleli, że rodzice nie zwrócą uwagi na skandaliczne pytanie?Czytaj dalej

źródło: press.pl, filmweb.pl, newsweek.pl

ZOBACZ TAKŻE W NASZYCH SERWISACH:

  1. Profesor Lew-Starowicz w żałobie. Przeżywa ogromną stratę
  2. Siostra Anastazja podała najlepszy przepis na sałatkę jarzynową. Tradycyjna, bez udziwnień, smak każdych świąt
  3. Kasia i Aleksandra wzięły ślub w Polsce, teraz wychowują małego chłopca. "Okazał się naprawdę cudownym maleństwem"
  4. Psy zaatakowały 11-latka, zadały mu bardzo dotkliwe rany. Dziecko trafiło do szpitala
  5. Sławomir Świerzyński się nie hamował, padły mocne słowa. Wokaliści disco polo nie mogli dłużej milczeć
  6. Boże Narodzenie 2020: Co dalej z krajowymi restrykcjami? Setkom osób może się nie spodobać. Ważna wiadomość dla osób wyjeżdżających na święta
  7. Oferty, na które Polacy czekają cały rok. Gigantyczne przeceny w Lidlu, sprzęt elektroniczny kupimy za "grosze"