Kazimierz Marcinkiewicz. MAREK KUDELSKI/East News
Źródło: MAREK KUDELSKI/East News
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 4 Lutego 2020

Kazimierz Marcinkiewicz przerwał milczenie. Nie pije od 3 tygodni

Kazimierz Marcinkiewicz był jednym z najbardziej charakterystycznych, polskich premierów. Zainteresowanie mediów zawdzięcza przede wszystkim konfliktowi ze swoją byłą żoną, Izabelą Olchowicz–Marcinkiewicz.

Choć w zamieszczonym w lipcu ubiegłego roku poście na facebooku, były premier zapewnia że chciałby zostać osobą prywatną, w udzielonym ostatnio na łamach "Faktu" wywiadzie uchyla rąbka swojego prywatnego życia. Możemy zakładać, żę swoim wyznaniem na temat alkoholu, chciał odwrócić uwagę od konfliktu z byłą żoną, który jak twierdzi miał utrudnić mu start w wyborach europejskich i przestraszyły klientów.

Próbował zrobić jej zdjęcie bez ubrań. Była sprytniejsza, teraz poszukuje go policjaPróbował zrobić jej zdjęcie bez ubrań. Była sprytniejsza, teraz poszukuje go policjaCzytaj dalej

Kazimierz Marcinkiewicz szczerze o alkoholu

Okazuje się, że były polityk postanowił zupełnie zerwać z alkoholem. Nie łyknął ani kropelki od trzech tygodni. Ma na dzieję, że już zawsze tak będzie.

– Nie pamiętam, kiedy się upiłem. Lata całe nie piłem wódki, tylko dobre wino i czasem piwo i to raczej w weekendy. Bardzo lubię wino – powiedział dla "Faktu".

Marcinkiewicz twierdzi, że nigdy nie miał problemu ze spożywaniem alkoholu w zbyt dużych ilościach. Jego decyzja wynikać ma m.in. z chęci zrzucenia 5 kilo. Jak przyznaje - lat mu, przynajmniej metrykalnie nie ubywa.

– Śpię jak zabity. Ciężko będzie, jak będę musiał iść na imprezę, ale nauczyłem się, że w życiu trzeba wybierać, trzeba mieć priorytety – powiedział.

ZOBACZ TAKŻE:

1. 500 plus do maja 2021 roku i bez dalszego planu. Program nie przynosi efektów

2. Oszukał mapy Google w banalny sposób. Lepiej im bezgranicznie nie ufać

3. Badania wywracają do góry nogami wszystko, co myśleliśmy o kotach. Nawet nie wiecie, jak bardzo was kochają

4. Awantura w programie na żywo. Poseł nie wytrzymał, wyszedł ze studia

5. Co się stało Sikorskiemu? Do sieci wyciekły zdjęcia

6. Będzie naprawdę niebezpiecznie. Pilny alarm dla prawie całej Polski