Kazik Staszewski zdaniem Patryka Jakiego minął się z prawdą.. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTERŹródło: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 18 Maja 2020

Patryk Jaki ekspertem od twórczości Kazika? Wyjaśnił, gdzie w głośnej piosence artysty widzi błąd

Kazik Staszewski i jego utwór zatytułowany "Twój ból jest lepszy niż mój" to bez wątpienia jeden z najczęściej komentowanych tematów ostatnich dni. Do swoistej cenzury zafundowanej nam przez Polskie Radio odniósł się Patryk Jaki. Polityk dopatrzył się również błędu w rozumowaniu artysty.

Przypomnijmy, że piosenka legendarnego już niemal wokalisty nawiązuje do wizyty Jarosława Kaczyńskiego na teoretycznie zamkniętym dla odwiedzających Cmentarzu Powązkowskim w Warszawie. Podczas obchodów 10. rocznicy katastrofy smoleńskiej prezes Prawa i Sprawiedliwości wjechał na teren cmentarza limuzyną.

Utwór dość niespodziewanie znalazł się na pierwszym miejscu Listy Przebojów "Trójki", a skonfundowana dyrekcja stacji postanowiła unieważnić głosowanie, powołując się na złamanie regulaminu i manipulację podczas liczenia głosów.

Ważna deklaracja Łukasza Szumowskiego. Chodzi o obowiązek noszenia maseczek, czekają nas zmiany?Ważna deklaracja Łukasza Szumowskiego. Chodzi o obowiązek noszenia maseczek, czekają nas zmiany?Czytaj dalej

Kazik i "uroczystości państwowe"

Sprawa była już, rzecz jasna, niezwykle szeroko komentowana. Swoje trzy grosze postanowił dorzucić polityk Solidarnej Polski Patryk Jaki. – To zamieszanie jest niepotrzebne. To pewnie nadgorliwość i błąd jednego człowieka – ocenił, cytowany przez "Rzeczpospolitą". – Nasza formacja w ogóle pod takim działaniem w Trójce się nie podpisuje – przekonywał były europoseł.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Jest najnowsza prognoza zagrożeń IMGW. Nadchodzi poważne załamanie pogody, lepiej się przygotować
2. Biedronka ma poważnego konkurenta. Jedna z sieci handlowych staje się popularniejsza od giganta

Zdaniem Jakiego konieczne jest ustalenie, kto stał za zamieszaniem w Polskim Radiu. – Nie znam tych wszystkich okoliczności, sam nie wiem, co dokładnie się wydarzyło w Trójce – przekazał. I dodał:  – Natomiast wiem jedno, że nie wolno takich rzeczy robić i nasza formacja pod tym się nie podpisuje.

Polityk postanowił również odnieść się do samego utworu. W jego opinii treść piosenki jest błędna, ponieważ zakłada, że prezes Jarosław Kaczyński złamał prawo. – Tymczasem to nie jest tak, że pan prezes mógł wjechać na cmentarz, a inni nie mogli, dlatego że uroczystości państwowe były po prostu wyłączone z tego rozporządzenia – przekonywał Jaki. Dodajmy, że w podobnym tonie komentował on wspomniane zdarzenie przed miesiącem, twierdząc, że prezes był częścią państwowej delegacji.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ważna zmiana dla wielu Polaków. Niektórzy nie będą musieli poddawać się 14-dniowej kwarantannie
  2. Śpij słodko aniołku. Wzruszający pogrzeb zamordowanej Kornelii. Morze łez w kościele
  3. TVP nie przepuściło tematu filmu Sekielskich. Materiał “Wiadomości” może bulwersować
  4. Mocne opinie Polaków po filmie Sekielskich. Badanie nie pozostawia złudzeń
  5. Emocjonalne słowa księdza na mszy o “Zabawie w chowanego”. Wszystko się nagrało, wielu będzie zadziwionych
  6. Zapytali Szumowskiego o koniec epidemii w Polsce. Jego odpowiedź nie pozostawia złudzeń

Źródło: rp.pl