Kayah i Viki Gabor w "Tańcu z gwiazdami". (screen) Youtube/Polsat
Źródło: (screen) Youtube/Polsat
Wszystkie wideo autora Anna Dymarczyk
Autor Anna Dymarczyk - 25 Października 2020

Kayah zmieniła tekst piosenki. Znaczący gest w stronę kobiet, sytuacja, jakiej jeszcze nie było

W związku z czwartkowym wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji, w akcję poparcia dla kobiet włączyło się wiele gwiazd. Występująca na żywo wraz z Viki Gabor Kayah również postanowiła pokazać swoje poparcie dla protestujących i zmieniła słowa w swojej piosence.

Kayah wybrała również bardzo charakterystyczny strój, który dokładnie pokazał, po której stronie barykady stoi.

Głęboko skrywane tajemnice o ojcu Jarosława Kaczyńskiego wyszły na jaw. Nikt się nie spodziewałGłęboko skrywane tajemnice o ojcu Jarosława Kaczyńskiego wyszły na jaw. Nikt się nie spodziewałCzytaj dalej

Kayah zmieniła słowa piosenki. Wrażenie robiła też jej sukienka

Kayah była zaproszonym gościem Finału 11. edycji "Tańca z gwiazdami". Finału bardzo smutnego, bo większość par musiała pozostać w domach ze względu na objęcie kwarantanną lub zakażenie koronawirusem. Zarażeni byli m. in. Sylwia Lipka, Rafał Maserak i małżeństwo Klimentów. Niespodziewany i przyspieszony finisz programu uświetniły swoim występem dwie gwiazdy - jedna reprezentująca mode pokolenie, a druga doświadczenie - Kayah i Viki Gabor.

Wokalistki wykonały piosenkę "Ramię w ramię". Wyraźnie brzmiący tytuł okazał się idealnie pasować do ostatnich wydarzeń związanych ze protestami kobiet w całej Polsce. Kayah założyła bardzo widowiskową czarną sukienkę z czerwoną błyskawicą - te barwy oraz symbole są znakami protestu kobiet, widać więc wyraźnie, za kim opowiedziała się Kayah.

Karol Strasburger może mieć poważne problemy w TVP? Opublikował mocny wpis ws. aborcji, mówi wszystkoKarol Strasburger może mieć poważne problemy w TVP? Opublikował mocny wpis ws. aborcji, mówi wszystkoCzytaj dalej

Ponadto podczas śpiewania swojego duetu z Viki Gabor postanowiła zmienić tekst i fragment, w który wcześniej brzmiał "tańczyć", zmienił się na "walczyć". Tak oto rozbrzmiał nowy refren: "Bo żadna dama nie będzie walczyć sama, gdy sióstr tyle ma, gdy jest pośród nas, więc moja miła walcz!".

Jeszcze przed występem Kayah opublikowała na swoim profilu na Instagramie zdjęcie wraz z opisem, w którym wyrażała poparcie dla walczących o swoje prawa kobiet.

"Kochane! Choć w pracy, to zawsze z Wami! <<...bo żadna dama nie będzie WALCZYĆ sama, gdy sióstr tyle ma, gdy jest pośród nas, więc moja miła WALCZ!>>" - pisała gwiazda.

Screen z Instagrama Kayah

Niesamowity występ można zobaczyć poniżej:

Gwiazdy wspierają protestujących

Gwiazdy żywo wspierają protestujących. Swoje zdanie na temat wyroku Trybunału Konstytucyjnego w ostrych słowach wyraziła Małgorzata Rozenek-Majdan, sytuację skomentował też po swojemu Dawid Podsiadło. Gwiazdy takie jak Joanna Koroniewska, Olga Frycz i Katarzyna Zielińska opowiedziały o swoich doświadczeniach, tłumacząc, w jak wielu trudnych sytuacjach znajdą się kobiety, jeśli projekt proponowany przez Kaję Godek wejdzie w życie.

Gwiazdor “Świata według Kiepskich” przechodził dramat znacznie wcześniej. Heroiczna postawa aktora, nie dawała poznać po nim chorobyGwiazdor “Świata według Kiepskich” przechodził dramat znacznie wcześniej. Heroiczna postawa aktora, nie dawała poznać po nim chorobyCzytaj dalej

W akcję włączyli się też mężczyźni - m. in. Michał Piróg, Mateusz Damięcki i Kuba Wojewódzki.

W poprzednich dniach na temat wyroku Trybunału, który wtedy jeszcze nie zapadł, wypowiedziała się Kinga Rusin, tłumacząc, że kobiety "nie są nieme i ubezwłasnowolnione". W akcję angażują się kolejne gwiazdy, śląc apele do rządzących i jednocząc się w bólu z protestującymi.

DZISIAJ GRZEJE: 1.Czy Tadeusz Rydzyk powinien ujawnić swój majątek? Posiada auta i dzieła sztuki za miliony, ale jego finanse są tajemnicą
2. Wszystkich świętych z decyzją rządu. Już znamy plan, co do cmentarzy
3. Przerażające nagranie z Białegostoku, kobieta jest poszukiwana. Okropny, rasistowski atak

źródło: [teleshow.wp.pl][wtv.pl]

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pełnomocnik rządu się wygadał. Wielu łapie się za głowy, chodzi o podróże Polaków
  2. Kiedy zapadnie decyzja w sprawie ewentualnych ograniczeń na 1 listopada? Mateusz Morawiecki podaje konkretny termin
  3. Położnicy błędnie uznali dziecko za martwe i oddali do kostnicy. Po 6 godzinach odkryto ich pomyłkę, nieprawdopodobny finał historii
  4. Nocne zamieszki pod domem Jarosława Kaczyńskiego. W ruch poszły kamienie i gaz łzawiący
  5. Oburzająca postawa Abp. Jędraszewskiego. Pochwala łamanie praw człowieka i zakaz aborcji
  6. Rząd wprowadza zmiany i wysokie kary. Lepiej się na nie przygotować
  7. Niemożliwe, a jednak. W chwilę zrobisz chleb domowy, ale tak pyszny, że brakuje słów