Kawa na ławę. TVN24.go/Kawa na ławę/17.01.21/ScreenŹródło: TVN24.go/Kawa na ławę/17.01.21/Screen
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 17 Stycznia 2021

Awantura w "Kawie na ławę". "Błazenada", "chamstwo", "jak pan się zwraca do pani poseł?"

W ostatnim wydaniu programu "Kawa na ławę" doszło do sprzeczki między politykami opozycji a przedstawicielem partii rządzącej. Kamil Bortniczuk, bo o nim mowa, skomentował kolejny rekord zgonów w Polsce. "No jak świat stary, ludzie zawsze umierają"

  • "Przez pięć lat żeście dla tej służby zdrowia nie zrobili nic" - zarzucał Włodzimierz Czarzasty, któremu wtórowała Barbara Nowacka
  • "No jak świat stary, ludzie zawsze umierają" - komentował Kamil Bortniczuk, pytany o rekordy zgonów w Polsce
  • Chwilę później w studiu doszło do awantury. Mówiono o "chamstwie" i "błazenadzie"

W dzisiejszym wydaniu "Kawy na ławę" stawili się przedstawiciele wszystkich klubów parlamentarnych, a także współpracownik Andrzeja Dudy. W dyskusji udział wzięli Jakub Kulesza (Konfederacja), Andrzej Zybertowicz (Kancelaria Prezydenta), Kamil Bortniczuk (Porozumienie), Barbara Nowacka (Koalicja Obywatelska), Włodzimierz Czarzasty (Lewica) i Piotr Zgorzelski (Polskie Stronnictwo Ludowe).

Wiodącymi tematami był stan służby zdrowia w dobie pandemii, drastyczny wzrost zgonów w związku z koronawirusem, bunt przedsiębiorców, a także wyczyny sportowe synów Jadwigi Emilewicz. 

"Kawa na ławę": Awantura o liczbę zgonów. Poseł Porozumienia doprowadził do buntu w studiu

Włodzimierz Czarzasty wskazał, że wysoka śmiertelność wiąże się z bałaganem, brakiem pomysłu i rozsądku. Wicemarszałek Sejmu odnosił się do decyzji rządzących o poluzowaniu obostrzeń na czas wakacji. Za zaniedbania w służbie zdrowia parlamentarzysta obwinił Prawo i Sprawiedliwość

- Jeżeli chodzi o kwestię służby zdrowia, to nie dajmy się zgłupieć. PiS rządzi od pięciu lat, teraz już nie można mówić: to są jakieś przeszłe historie, to się zdarzało 20-30 lat temu. Przez pięć lat żeście dla tej służby zdrowia nie zrobili nic, mało tego, doprowadziliście do zadłużenia szpitali powiatowych na poziomie 14 miliardów - deklarował w "Kawie na ławę".

Edyta Górniak szykuje pozew? Puściły jej nerwy i nie przebiera w słowach: „Barany zakłamane”Edyta Górniak szykuje pozew? Puściły jej nerwy i nie przebiera w słowach: „Barany zakłamane”Czytaj dalej

W obronie rządu stanął Kamil Bortniczuk. Polityk Porozumienia deklarował, że przed wydaniem osądu należy dokładnie przeanalizować dostępne dane. - Nigdy statystyki dotyczące zgonów, które są tak niekorzystne, nie mogą cieszyć i żadnego odpowiedzialnego rządu nie cieszą, w tym naszego - wskazywał w rozmowie z Konradem Piaseckim.

Wypowiedź przerwała Barbara Nowacka. - A ludzie umierają - skomentowała.

 - Pani poseł, to krytykanctwo i błazenada mają jakieś granice, no jak świat stary, ludzie zawsze umierają - ripostował Bortniczuk.

 - To niech pan się nie odzywa, jak błazenada - dodała posłanka.

Nagle Włodzimierz Czarzasty zaprotestował, zwracając się bezpośrednio do prowadzącego "Kawy na ławę". - Ale jak pan się odzywa do pani poseł? Niech pan (Konrad Piasecki - przyp. red.) reaguje na chamstwo - mogliśmy usłyszeć.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: [Kawa na ławę]