Katowice stały się miejscem niecodziennego protestu. Twitter/ Wanda NowickaŹródło: Twitter/ Wanda Nowicka
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 27 Maja 2020

Zamieszanie pod komendą policji, na miejscu są już posłowie. Co tam się dzieje?

Katowice są miejscem działań tamtejszej policji. Prowadzi ona liczne przesłuchania studentek, które sprzeciwiły się działalności jednej z wykładowczyń. Podejrzane są o pomówienie profesorki z Uniwersytetu Śląskiego. Pod komisariatem trwa protest oburzonych obywateli.

Uczennice Uniwersytetu Śląskiego złożyły skargę na swoją nauczycielkę. Ich zdaniem podczas wykładów narzuca swój własny pogląd. Władze uczelni postanowiły przyjrzeć się sprawie. Trwa postępowanie dyscyplinarne wobec dr hab. Ewy Budzyńskiej. Całe przedsięwzięcie skończyło się anonimowym zawiadomieniem do organów ścigania. Teraz osoby, które odpowiadają za złożoną skargę, są przesłuchiwane przez funkcjonariuszy policji.

Ważny apel Mateusza Morawieckiego. Znosi ograniczenia, chodzi o maseczkiWażny apel Mateusza Morawieckiego. Znosi ograniczenia, chodzi o maseczkiCzytaj dalej

Katowice stały się miejscem niepokojących wydarzeń

Według niepokojących doniesień TVN 24 w przesłuchaniach uczestniczy pełnomocnik osoby pokrzywdzonej. Okazuje się, że jest on związany z katolicko-fundamentalistyczną organizacją. Ordo Iuris, bo o nim mowa, znane jest między innymi z licznych prób wprowadzenia zakazu aborcji na terenie Polski. W wyniku działań śledczych pod komendą w Katowicach zgromadzili się oburzeni obywatele. Pikietę solidaryzującą się ze studentkami próbowała rozgonić policja. Jak informuje posłanka Wanda Nowicka, dzięki jej interwencji w Katowicach zgromadzenie wciąż może trwać.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Antoni Macierewicz będzie w trudnej sytuacji? Rusza pozew Donalda Tuska, Radosława Sikorskiego i Tomasza Siemoniaka
2. Zostało tylko kilka dni, potem kara nawet na 45 tys. zł. Wielu Polaków wciąż nie dokonało obowiązku, też mogłeś zapomnieć

Wobec całego zamieszania swoje stanowisko postanowiła przedstawić policja w Katowicach. Informują TVN 24, że podjęte przez nich działania są zgodne z literą polskiego prawa. Zaprzeczają też plotkom, jakoby miało dojść do wielogodzinnych przesłuchań oskarżonych o pomówienie studentem. Władze UŚ uważają przeprowadzane czynności za naruszenie autonomii uczelni.

- Czynności organów ścigania podejmowane w czasie, gdy toczy się nadal postępowanie przed organami uczelni, są odbierane przez wielu członków wspólnoty naszego Uniwersytetu, jako ingerujące w autonomię funkcjonowania jego organów. - tłumaczy na łamach TVN 24 rektor uczelni.

Katowice

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zrobili symulację zarażania koronawirusem. Wyniki pokazują skuteczność noszenia maseczki
  2. Wybuchło ognisko koronawirusa na Mazowszu. Niepokojące informacje ze szpitala w Radomiu
  3. Nauczyciele do pracy przy czereśniach. Minister ma dla nich propozycję
  4. Spadek poparcia dla PiS, jakiego jeszcze nie było. Wynik sondażu zamiesza na Nowogrodzkiej
  5. Agata Duda na zaskakujących zdjęciach sprzed wielu lat. Bardzo się zmieniła, poznalibyście?
  6. Spojrzeli w niebo, zobaczyli kulę ognia. Nagranie trafiło do sieci, niewiarygodne

Źródło: [Twitter/Wanda Nowicka/ TVN 24]

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News