katowice. MARCIN TOMALKA/East News
Źródło: MARCIN TOMALKA/East News
Wszystkie wideo autora Wiktor Ćwikliński
Autor Wiktor Ćwikliński - 22 Maja 2020

Prawdziwy dramat w Katowicach. Chodzi o małe dzieci, władze miasta postanowiły przesunąć otwarcie wszelkich żłobków i przedszkoli

Katowice zdecydowały o przesunięciu terminu otwarcia żłobków i przedszkoli na 1 czerwca. Jako powód wskazano bardzo trudną sytuację epidemiologiczną, związaną z wciąż aktywnymi ogniskami zakażeń w śląskich kopalniach.

Do otwarcia nie dojdzie mimo wykazania mocnego zainteresowania wysłaniem dzieci przez kilkuset rodziców. Władze tłumaczą decyzję względami bezpieczeństwa oraz doświadczeniami Łodzi, gdzie badania przesiewowe wykazały przeciwciała u sporej ilości przebadanych opiekunów.

Uwaga, jutro może być niebezpiecznie. Nagłe i gwałtowne załamanie pogody, ważne informacjeUwaga, jutro może być niebezpiecznie. Nagłe i gwałtowne załamanie pogody, ważne informacjeCzytaj dalej

Sytuacja nie pozwala na otwarcie

- Od przyszłego tygodnia mieliśmy otwierać przedszkola, żłobki i szkoły. Niestety, sytuacja, która nas dotyka, na to nie pozwala. Mamy jasne informacje od powiatowego inspektoratu sanitarnego, że nie rekomenduje otwierania szkół, przedszkoli i żłobków" - poinformował prezydent Katowic Marcin Krupa - Podjąłem decyzję, że otwarcie nastąpi za tydzień, 1 czerwca pod warunkiem, że sytuacja ulegnie poprawie lub jakiejś stabilizacji, żeby można było odpowiedzialnie podjąć taką decyzję" - dodał.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Są nowe, oficjalnie żółte alarmy. Uważajcie na siebie szczególnie wieczorem, Instytut wydał ostrzeżenia
2. Prof. Marian Zembala w ważnym apelu do Polaków. Chodzi o kluczowe dwa tygodnie

Na Śląsku wciąż nie udało się wygasić ognisk zachorowań w kopalniach. Liczba zakażonych koronawirusem górników osiągnęła tam już 3 tysiące. We wtorek w Jastrzębskiej Spółce Węglowej zanotowano najwyższy przyrost zachorowań - 347. Obecnie choruje tam 1198 górników.

Jak dotąd w województwie śląskim zanotowano ponad 6500 zachorowań. Zmarło 187 osób. Oznacza to, że rejon odpowiada za ponad 30% polskich zakażeń. Wokół ograniczenia wydobycia w kopalniach narosło wiele kontrowersji. Część górników uważa, że jest to sposób rządu na całkowite zamknięcie kopalni. Część z nich zapowiadała nawet protesty w Warszawie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pentagon śledzony za pomocą piwnej aplikacji. Użytkownicy sami udostępniali tajne informacje
  2. Policja wydała stanowcze oświadczenie. Posypią się mandaty, nie będzie taryfy ulgowej
  3. Jacek Kurski nagle wraca na funkcję prezesa TVP? Najnowsze doniesienia Wirtualnych Mediów, nikt się nie spodziewał
  4. Dariusz Piontkowski podjął zaskakującą decyzję. Ważne informacje dla wielu uczniów
  5. Danuta Holecka i fakty, które wolałaby ukryć. W końcu ujawniono, kim jest naprawdę
  6. Setki Polaków przeżyją ogromne rozczarowanie w weekend. Wielu jednak nie wyjdzie z domów

Źródło: Interia