Katowice. Strzelanina w centrum miasta. pixabay.com/arembowskiŹródło: pixabay.com/arembowski
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 22 Marca 2020

Strzelanina na Śląsku. Napastnik był bardzo agresywny, w sprawę zaangażowano antyterrorystów

Katowice stały się miejscem strzelaniny, w wyniku której ranny został mężczyzna. Kolejny z mieszkańców został postrzelony przez policjanta po tym, jak zaatakował funkcjonariuszy udzielających pomocy poszkodowanemu.

Szczegóły zdarzenia, do którego doszło w sobotę około godziny 23 na ul. Wodnej w centrum Katowic, przytacza Polsat News.

– Dwóch mężczyzn było na parkingu, gdy z pobliskiego budynku wyszedł inny mężczyzna ze swoją partnerką. Wtedy jeden z mężczyzn, który był na parkingu, zaatakował go przy pomocy kija lub pałki – od pewnego czasu był między nimi jakiś konflikt. Wtedy ten mężczyzna, który wychodził z budynku, wyjął broń i zaczął strzelać. Jeden z mężczyzn na parkingu został ranny, a strzelający zbiegł do domu – przekazała rzeczniczka katowickiej policji mł. asp. Agnieszka Żyłka, cytowana przez stację.

600 lekarzy pozywa premiera i b. minister zdrowia. Ważna decyzja medyków we Francji, oskarżają polityków o bezczynność600 lekarzy pozywa premiera i b. minister zdrowia. Ważna decyzja medyków we Francji, oskarżają polityków o bezczynnośćCzytaj dalej

Katowice. Antyterroryści zatrzymali mężczyznę

Na miejsce zdarzenia, rzecz jasna, zostali wezwani funkcjonariusze. Podczas gdy udzielali pomocy rannemu, zostali zaatakowani przez innego mężczyznę. Wobec braku reakcji na polecenia jeden z policjantów był zmuszony oddać strzał. Z informacji przekazanych przez rzeczniczkę wynika, że mężczyzna został ranny w korpus.

Agresywny mężczyzna przeszedł już operację. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Zabiegowi został poddany również pierwszy z rannych.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Agata Duda postawiona pod ścianą. Mocna, krytyczna odpowiedź na apele pierwszej damy trafiła do sieci
2. "Kobieta wjechała pod ciężarówkę, zginęła na miejscu". Śmiertelny wypadek na ważnej drodze na Mazowszu

Mężczyzną, który oddał strzały, okazał się 54-latek. Po strzelaninie schował się na parkingu. Został ujęty przez policjantów, którzy przystąpili do akcji wspierani przez oddział antyterrorystów.

Mieszkanie mężczyzny zostało przeszukane. W jego piwnicy znaleziono broń typu colt. Szczegóły konfliktu między dwoma uczestnikami strzelaniny nie są na razie znane.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Reprezentant Polski był w centrum trzęsienia ziemi. Poruszające wyznanie. "Myślałem, ze to koniec świata"
  2. Przestępcy znaleźli wyjątkowo perfidny sposób na okradanie mieszkań. Uważaj, kto do Ciebie puka
  3. Dwóch Polaków próbowało dostać się do Czech. Wskoczyli do rzeki, kuriozalny finał sprawy
  4. Selfie albo szybka wizyta policji. Rusza aplikacja dla osób w kwarantannie, jej szczegóły zaskakują
  5. Stanowcza opinia polskiego nauczyciela. Wytknął wszystkie problemy polskiej szkoły, wpis stał się hitem
  6. Włochy opublikowały porażający raport. Nie wszyscy, którzy zmarli na koronawirusa, wcześniej chorowali, smutna prawda

Źródło: polsatnews.pl

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News