Katowice. Facebook/Dziennik ZachodniŹródło: Facebook/Dziennik Zachodni
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 18 Lipca 2020

Marsz nacjonalistów w centrum miasta, możliwe starcia. Dzieje się teraz, w Polsce, w 2020 roku

"Katowice miastem nacjonalizmu" - pod takim hasłem, centrum miasta ruszył właśnie marsz skrajnej prawicy. Choć trudno uwierzyć, że tego typu sceny rozgrywać się mogą w XXI wieku, w kraju tak dotkniętym przez nazizm, mają miejsce właśnie teraz, a obecni na miejscu reporterzy udostępniają relacje na żywo.

Demonstracja ruszyła na placu Miarki w Katowicach i organizowana jest przez Nacjonalistyczny Górny Śląsk. Na udostępnianych w mediach społecznościowych nagraniach widać mocno zmaskulinizowaną grupę osób w czarnych strojach, z czarnymi flagami i banerami. Widnieją na nich hasła, takie jak "Front oczyszczenia narodowego", czy "It`s okay to stay white".

Do sieci trafiło niesamowite zdjęcie ślubne sprzed 40 lat, wielu będzie zachwyconych. Poznajecie tę parę?Do sieci trafiło niesamowite zdjęcie ślubne sprzed 40 lat, wielu będzie zachwyconych. Poznajecie tę parę?Czytaj dalej

Słychać również wykrzykiwane przez nacjonalistów hasła. Wśród nich: "młodzież przeciwko imigracji", "szkoły wolne od zboczeńców", czy "Katowice wolne od lewactwa".

"Katowice miastem nacjonalizmu". Manifestacja w centrum miasta

- W ostatnich miesiącach na ulicach Katowic odbywają się wyłącznie lewackie spędy, w których ciągle te same osoby manifestując (mamy nadzieję, że nie za darmo) czy to przepraszając za rasizm w Ameryce czy to walcząc o prawa czteroliterkowców. Tymczasem działalność narodowa ustaje w całej Polsce, w tym także w naszym regionie. Coraz więcej młodych ogłupionych Netflixem i zachodnią antykulturą angażuje się w lewicową aktywność. Najwyższy czas to zmienić i pokazać, że Katowice są miastem nacjonalizmu – napisali organizatorzy wydarzenia na Facebooku.

Prywatne szczegóły ślubu Jacka Kurskiego trafiły do sieci. Pojawił się gość specjalny, zaskoczeni?Prywatne szczegóły ślubu Jacka Kurskiego trafiły do sieci. Pojawił się gość specjalny, zaskoczeni?Czytaj dalej

W tym samym dniu zaplanowana jest jeszcze jedna, antagonistycznie nastawiona manifestacja. Organizatorami „Katowice przeciwko nienawiści. Mówimy NIE nacjonalizmowi” są Młodzi Razem i Przedwiośnie. - Nie zgadzamy się na propagowanie ksenofobicznych, homofobicznych i nacjonalistycznych zachowań. Będziemy tam tego dnia nieprzypadkowo. Naszym obowiązkiem jest wyjść im naprzeciw. Chcemy pokazać, że w Katowicach nie ma miejsca na nienawiść, przemoc i zło! Nasze miasto jest pełne szacunku do drugiego człowieka i przyjaźni – zapowiadali na Facebooku.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Niebywałe nagranie Tadeusza Rydzyka trafiło do sieci. Został przyłapany na skandalicznym zachowaniu, przypominamy
2. Surowe kary dla grzybiarzy. Z lasu wyjedziesz z koszem grzybów, ale może też z wysokim mandatem

Jak przypomina "Dziennik Zachodni", w poprzednich latach miasto rozwiązywało podobne wydarzenia. W 2018 roku doszło do starć z kontrmanifestującymi wobe marszu nacjonalistów. Podobnego typu zdarzenia miały miejsce w Warszawie 1 i 15 sierpnia, kiedy przez centrum miasta przechodziły marsze Młodzieży Wszechpolskiej, Obozu Narodowo Radykalnego a nawet "Szturmowców".

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nowa opłata już niedługo w Polsce. Wszyscy ją odczujemy
  2. Powiedział, co sądzi o TVP, a nadawca go pozwał. Dziś to telewizja musi zapłacić widzowi
  3. Stockinger niedawno trafił do szpitala, teraz jest w żałobie i załamany. Śmiertelna choroba wygrała
  4. Emerytura będzie jeszcze wyższa, wystarczy poczekać. ZUS w następnej transzy wypłaci wyższą trzynastkę
  5. Były mąż Marty Kaczyńskiej przerywa milczenie. Mówi o głośnym skandalu
  6. Nasi sąsiedzi przywracają obostrzenia. Chodzi o region tuż przy polskiej granicy, mogą być problemy

Źródło: dziennikzachodni.pl