Katecheta szokuje słowami skierowanymi do dzieci
Źródło: Pixabay
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 25 Listopada 2019

Po katechezie, dzieci pytały rodziców: "Co to znaczy sakramentalna dz*wka?"

Katecheta pewnej szkoły w Polsce zszokował opinię publiczną, słowami skierowanymi do dzieci. I to nie po raz pierwszy. Sprawa wywołała oburzenie wśród rodziców.

Jak donosi Gazeta Wyborcza, w pewnej szkole podstawowej w Rokietnicy notorycznie dochodzi do szokujących sytuacji, wywoływanych przez jednego z katechetów. Incydent, do którego doszło ostatniego dnia października, czyli w Halloween, przeszedł już wszystko i wywołał wielkie oburzenie wśród rodziców. Katecheta w sposób wulgarny opowiadał dzieciom czym jest Halloween, oczywiście przedstawiając ten zwyczaj i osoby w nim uczestniczące, w bardzo złym świetle. "Sakramentalna dziwka" - między innymi takimi słowami potrafi posłużyć się duchowny w kontaktach z dziećmi.

- To nie pierwszy raz, kiedy katecheta odzywa się do dzieci w sposób arogancki. Nie będziemy dłużej tego tolerować - mówią rodzice.

Kościół przerobiony na niezwykłą luksusową willę. Jego cena jest astronomicznaKościół przerobiony na niezwykłą luksusową willę. Jego cena jest astronomicznaCzytaj dalej

Katecheta do dzieci: "Kto w Halloween rozdaje cukierki, ten sakramentalna dz*wka"

- Moja córka wraca do domu i pyta mnie: „Mamo, kto to jest sakramentalna dz*wka?”. Zamurowało mnie. Musiałam jej to wszystko jakoś wytłumaczyć - opowiada jedna z mam.

Do dyrekcji trafił już oficjalny protest ze strony rodziców, którzy nie godzą się na takie zachowanie nauczyciela i uważają, że opowiadając o Halloween, posunął się zdecydowanie za daleko. Katecheta został już ukarany upomnieniem. Pytanie tylko, czy to wystarczy, aby mężczyzna zrozumiał swój błąd i poprawił swoje zachowanie.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Adam Małysz szczerze nt. swojej wiary i małżeństwa. Żona z córką są katoliczkami, ale nie on

2. Wpadka prezentera TVP na żywo. "Ku*wa, nie da rady"

3. Do tego doprowadził człowiek. Umarł ostatni osobnik gatunku nosorożca

4. Akcja, która przywraca wiarę w ludzi. Tutaj potrzebujący zje za darmo

5. Po śmierci pana pies zniknął. Po kilku dniach rodzina odwiedziła grób i odkryła druzgocącą prawdę

6. Biedronka rusza ze sprzedażą innowacyjnej technologii. Wielu stałych klientów może się zdziwić