Antoni Macierewicz
Źródło: wtv.pl
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 12 Listopada 2019

Katastrofa smoleńska, ideologia gender i krzyki. Antoni Macierewicz inaugurował pierwsze posiedzenie Sejmu

Katastrofa Smoleńska, ideologia gender i ochrona życia od poczęcia - te wszystkie rzeczy udało się połączyć Antoniemu Macierewiczowi, jako marszałkowi seniorowi, podczas inauguracji pierwszego posiedzenia Sejmu. Z sali plenarnej słychać było okrzyki "konstytucja".

Już od jakiegoś czasu opinia społeczna spekulowała, na temat potencjalnie kontrowersyjnego wystąpienia, na jakie Antoni Macierewicz może się zdecydować, podczas inauguracji pierwszego posiedzenia Sejmu. Marszałek senior nie zawiódł. Po wyjątkowo ciepłym przemówieniu Andrzeja Dudy, Antoni Macierewicz wyciągnął najmocniejsze karty.

Marsz Niepodległości: policja wyprowadza posłanki, narodowcy krzyczą obelgi. Nasze nagranieMarsz Niepodległości: policja wyprowadza posłanki, narodowcy krzyczą obelgi. Nasze nagranieCzytaj dalej

Katastrofa Smoleńska, ideologia gender i prawo do życia od poczęcia. Macierewicz na mównicy

- Przełomem było przerodzenie narodowe po roku 2010. Jego źródłem była wielka fala powrotu patriotyzmu, świadomości narodowej i polskich obowiązków, żywa zwłaszcza wśród młodzieży, która najgłębiej przeżyła dramat katastrofy smoleńskiej - grzmiał Macierewicz.

- Wiemy, jaką cenę płacimy za porozumienia Okrągłego Stołu i jak wygląda kolejna faza neomarksistowskiego ataku oraz dokąd prowadzi ideologia gender - mówił.

Marszałek senior kilkukrotnie odniósł się do ustawy zasadniczej i zwracał uwagę, jak ważne jest jej przestrzeganie. Co jakiś czas Macierewiczowi przerywały okrzyki "konstytucja". Marszałek cytował jej artykuły, ze szczególnym naciskiem na te, mówiące o małżeństwie oraz o ochronie życia.

- Co w sposób oczywisty oznacza ochronę życia od poczęcia do naturalnej śmierci - grzmiał Macierewicz.